Sosyal Hizmetler Memur Alımı 2017

0
24
okunma

Sosyal Hizmetler Memur Alımı 2017

Korunmaya muhtaç çocuklar arasından 1986’sı kura, 1234’ü KPSS sonuçlarına göre toplam 3220 sosyal hizmetler personel alımı yapılacaktır. 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanununun ek 1 inci maddesi kapsamında sosyal hizmet modellerinden yararlananlardan istihdam hakkını haiz olanların atanabilmesi için

Başkanlığımızca gerçekleştirilecek yerleştirme işlemlerine ilişkin Tercih Kılavuzu Başkanlığımız internet sitesinde yayımlanmış bulunmaktadır. Bu kapsamda kamu kurum ve kuruluşlarının toplam 3220 kadro/pozisyonuna yerleştirme yapılması planlanmaktadır.

Hak sahiplerinden;

Ortaöğretim (lise), ön lisans ve lisans düzeyinden mezun olanların yerleştirmeleri KPSS sonuçlarına göre;

  • ilkokul, ortaokul ve ilköğrenim mezunlarının yerleştirmeleri ise kura sonucuna göre gerçekleştirilecektir.

Yerleştirme yapılacak kadro/pozisyonlardan;

  • 1234 adedine KPSS sonuçlarına göre,
  • 1986 adedine Kura Sonuçlarına göre, yerleştirme yapılacaktır.

Yapılacak yerleştirme işlemlerine ilişkin Tercih Kılavuzu 30/12/2016 tarihinde Devlet Personel Başkanlığı www.dpb.gov.tr adresinde ve e-Devlet kapısı www.turkiye.gov.tr adresinde yayımlanacaktır.

Sosyal Hizmetler memur alımı için kimlerin hak sahibi olabileceklerini buradan öğrenebilirsiniz.

Bu yerleştirme işlemlerine yalnızca 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanununun ek 1 inci maddesi kapsamında;

  1. Haklarında korunma veya bakım tedbir kararı alınmış,
  2. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının sosyal hizmet modellerinden en az iki yıl süre ile yararlanmış ve reşit olduğu tarih itibariyle de bu hizmetlerden yararlanmaya devam eden,
  3. 18 yaşının dolduğu ve korunma ya da bakım tedbir kararının sona erdiği tarihten itibaren iki yıl içinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına başvurarak hak sahibi olduğunun tespitini yaptırmış kişilerin katılması mümkündür.
  4. Bu nedenle yapılacak yerleştirme işlemlerine yalnızca yukarıdaki şartları taşıyan ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca bu şartları taşıdığının kontrolü yapıldıktan sonra hak sahibi olduğu belirlenen kişiler katılabileceklerdir.

Tercihte bulunacak hak sahiplerinin kılavuzun tercih edebilecekleri kadro/pozisyonları gösteren tabloları ile Genel Bilgiler kısmını dikkatlice incelemeleri, şartlarını taşımadıkları kadro/pozisyonlar için tercihte bulunmamaları için özel önem arz etmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here