Sicil Affı Uygulayan ve Kredi Veren Bankalar 2017

10
17
okunma

Sicil Affı Uygulayan ve Kredi Veren Bankalar 2017

2017 yılı kredi sicil affıyla birlikte, tüketicilerin en çok merak ettiği sorulardan biri de; hangi bankaların kredi sicil affı uygulayabileceğidir. Birçok vatandaş kredi sicil affından 2017 yılında faydalanarak, bankalardan kredi çekmek, borçlarını ödemek ya da yeni bir iş kurmak istemektedir. Bundan ötürü de; birçok T.C vatandaşı, hangi bankaların kredi sicil affı uygulayacağını merak etmektedir. Bu yazımızda 2017 yılında hangi bankaların kredi sicil affı uygulayacağına açıklık getirmeye çalışacağız. Peki hangi bankalar kredi sicil affı uygulayacak?

Bilindiği üzere, merkez bankası, yasa yürürlüğe girdikten 6 ay içinde borçlarını ödeyen ya da 6 ay içinde borçlarını yapılandırarak ödeyenleri, kendi kara listesinden silecek. Fakat; bu demek değildir ki, bütün bankalar kredi sicil affı uygulayacak. Bankaların, kredi sicil affı uygulayıp uygulamaması ya da adınızı kendi veritabanından silip silmemesi, onlara kalmış bir şeydir. Bu afla birlikte birçok banka kara listeden çıkmanıza olanak sağlarken, birçok banka da; adınızı kara listeden silmeyecektir. Bu bankaların kendi özel veritabanı olduğu için; merkez bankası siliyor diye, onlar da silmek zorunda değildir.

Bundan ötürü; devletin uygulamış olduğu bu afla birlikte, yine devletin üç bankasının kredi sicil affından faydalanmanıza olanak sağlayacağını düşünmekteyiz. Sonuçta; devlet bankaları olduğu için; devlet tarafından yaptırım uygulanması daha kolay olacaktır. Yine de; bu bankaların da henüz bir kesinliği bulunmamaktadır. En kısa sürede, hangi bankalar aracılığıyla kredi sicil affından yararlanabileceğiniz kesinleşecek ve biz de bu içeriğimizi güncelleyeceğiz. Şimdilik bu bankalardan yararlanabileceğinizi düşünmekteyiz;

Ziraat Bankası
Halk Bankası
Vakıfbank

Bu üç bankanın kredi sicil affından yararlanmanıza olanak sağlayacağını düşünmekteyiz. Lakin; tekrar altını çizerek söylüyoruz ki, şu an için kesinleşmemiştir.

10 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here