Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Personel Alımı 2017

0
36
okunma

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Personel Alımı 2017

Yeni kimlik kartlarının çıkması ile birlikte Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünde iş yoğunluğun artması yeni personel alımını dile getirdi. Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından yapılan açıklamaya göre İçişleri bakanlığı tarafından belirlenen bu kuruma sözleşme personel alımı yapılacağı sinyalini verdi. 2017 yılı içerisinde yaklaşık olarak 1500 personel alımı yapılması planlanırken şu an mevcut olarak çalışan personellerin de üzerinde yer alan iş yüklerinin büyük bir çoğunluğu kalkacağını söyledi.

Nüfus Müdürlüğü 1500 Personel Alacak

Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinde yer alan Nüfus Müdürlükleri yeni kimlik kartları çıkması ile birlikte oldukça fazla yoğun mesai kat ediyorlar. Referandum öncesi bu yoğunluk oldukça yükselirken şu an biraz düşse de tüm ülkede bulunan vatandaşların yeni kimlik kartların teslim edilmesinden dolayı yoğunluk oldukça fazla olmaktadır. Özellikle yeni kimlik kartı almak isteyen kişilerin randevu almak istediklerinde uzun bir süreye vermesi alınacak 1500 personel ile daha kolay olacaktır. Şu an çalışmakta olan personellerin yükleri azalacak olup işlemlerin daha hızlı ilerleyecektir.

Nüfus Müdürlüğü 1500 Personel Alımı Ne Zaman?

Şu an için 1500 personel alımı ile ilgili olarak henüz bir ilan yayınlanmış olmakta olup Maliye Bakanlığı tarafından maliyet araştırması yapılarak en kısa süre yayına çıkması planlanmaktadır. Alınacak olan 1500 personel sözleşmeli olarak istihdam edilecek olup hangi il ve ilçelere ne kadar personel alınacağı konusunda ise çalışmalar devam etmektedir. Ancak bizlere önceden gelen bilgilere göre bütün ilçe nüfus müdürlüklerine en az bir personelin alınacağı yöndedir.

Personel Alımı Şartları Neler Olacak?

İlan yayınlanmadığı için şartları kestirmek şu an için çok zor ancak alımların sözleşmeli olarak yapılacağın dolayı İŞKUR devreye girebilir. Ayrıca KPSS lise, ön lisans puanları da göz önünde bulundurarak bir seçim yapılabilir. Yakın zamanda çıkacak olan ilan detayları ile Nüfus Müdürlüğü için 1500 personel alımı detayları belli olacaktır. Ayrıca başvuru detayları, başvuru formu ve hangi tarihler arasında mülakat ve diğer işlemlerinin yapılacağı konusunda detaylı bilgiler verilecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here