Mahkum Kredisi Veren Bankalar

0
8
okunma

Mahkumlar, ceza işlemlerinin ardından dış dünya ile bağlantılarını tekrar kurmak adına iş gereksinimlerine ihtiyaç duyarlar. İş verenler, güvenlikleri nedeni ile genel olarak mahkumlara iş olanakları sağlamadıklarından dolayı çaresiz duruma düşen mahkumlar hayatlarının şokunu yaşamaktadırlar.

Mahkumların yaşadıkları bu duruma bir çözümü üretmek için devreye giren Başbakanlık, Sosyal Riski Azaltma Projesi ile birçok mahkuma umut ışığı olmuştur. Hayalinde bir proje olan ya da kendi işinin sahibi olmak isteyenler, projelerini detaylandırıp sunmaları durumunda Başbakanlık tarafından bir kredi ile iş hayatına başlanması hedeflenmektedir.

Mahkum Kredisi Veren Bankalar

Mahkum Kredisi, Başbakanlık tarafından yürütülen bir proje kapsamında verilmektedir. Mahkumların sunmuş oldukları projeler kabul olunması durumunda verilecek kredi nakit olarak kişilere verilmemektedir. Ayni destek olarak kişilerin ihtiyaçları olan malzemeler, dükkan, personel desteği gibi ihtiyaçlar karşılanmaktadır. Krediler 2 yıl boyunca istenmez, 8 yıla kadar da vadeye bölünmektedir. Bu tür krediler özel kredi olduklarından dolayı bankalar dahil edilmemektedir.

Mahkum kredisini almak için bankalara müracat etmeyiniz. Sosyal Riski Azaltma Projesi büroları haftanın her günü hizmet etmektedir. Tüm soruların cevabını ve kredi için gerekli işlemleri bu bürolardan öğrenebilirsiniz. Ziraat Bankası, İş Bankası, Garanti Bankası, Halk Bankası, Kuveyt Türk, Finansbank, DenizBank ve HSBS Mahkum kredisi veren bankalar olarak karşımıza çıkmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here