KOSGEB Kredi Sonuçları

0
10
okunma

KOSGEB Kredisi

Kazanç dengesizliği ile alakalı olarak ülkemizde neredeyse herkes kredi çekmiştir. Bu süreçte herkes kendine uygun kazançlı bir kredi aranıyordu. Bu sefer de tüm gözler KOSGEB Kredi Sonuçları üzerinde toplandı ve yakın günlerde kredi sonuçları açıklanmıştır.

KOSGEB Kredisi Arayanlar İçin Müjde

KOSGEB 0 faizli kredi için başvuru sonuçları belirtildi mi sorularını ileten kişiler için sevinçli haber iletildi. KOSGEB 0 faizli kredi sonuçları KOSGEB in sosyal internet sayfası üstünden açıklandı. Kredilerin belirli belirli kriterlere göre verileceğini ileten Bilimler, Teknoloji ve Sanayi Bakanı Faruk bu kıstaslara göre bile kredi alamayan işletici sahiplerinin mutsuz olmaması gerektiğini belirtilerek söyledi. Faruk Özlü, 2017 yılında daha bir başvuru döneminin açılacağını özellikle belirterek iletti. İşte KOSGEB 0 faizli kredi başvuru sonucu ve incelikleri;

KOSGEB Kredisi Sonuçları

Türkiye halkının işletme yöneticileri tarafından büyük ilgi ile karşılanan 0 faiz KOSGEB kredisi büyük merak ile takip edilemeye başlandı. Konu ile alakalı aydınlatma yapan bilim teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Türkiye çapında toplam on beş bin KOBİ’nin faydalanılabileceği kredi sonuçlarıyla en iyi bilgiyi iletti. Toplam 244 bin 980 işletmecinin müracaatta başvurduğu KOSGEB faizsiz kredi yardımını 2016 bitmeden açıklanacağını aktaran Özlü, inceciklerini en kısa zamanda sonuçlandıracağı ifadesinde bulundu.

Özlünün Açıklaması

Bakan Özlü yakın muhabirine KOSGEB in elli bin liralık “0 Faizli İşletme Kredisi Faiz yardımı” başvuruları ile alakalı olarak açıklamalarda bulundu.

Faiz yardımı, 2016 bütçesi içerisinden kullandırılacağı için süre artımına gidilmedi, fakat KOSGEB veri tabanına kayıt olan ve beyanname yenileyen KOBİ’ler, 2017 yardımlarından daha rahat ve daha hızlı bir şekilde yararlanacak.

Kayıtta bulunan işletmelerin sırası, yazılım ile otomatik olarak yapılacak. Her bölge için TÜİK verilerine göre bölge sınırı belirlenecek. İşletmeler boyutlarına göre mikro yani küçük ve orta olarak sıraya koyulacak KOSGEB’in elli bin liralık 0 faizli desteğinin on iki ayı ödeme yapılmadan, geriye kalanı 3’er aylık taksitler şeklinde ödemeli ve sonuçta 36 ay vadeli olarak KOBİ kullanıcılarına sunulacağını ileterek söyleyen Özlü, bu şekilde programdan faydalanma hakkı kazanan şirketlerin önünün en yakın zamanda açılacağını önemle belirterek söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here