Jandarma Uzman Erbaş Alımı 2017

0
14
okunma

En az lise mezunu uzman erbaş alımı için kısa bir süre kaldı. Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde alınacak olan uzman erbaş alımı için başvuru şartları ve bilmeniz gereken detaylar haberimizin devamında…

Jandarma Genel Komutanlığı 2017/2 ve 2017/3 sözleşmeli uzman erbaş alımı başvurularında süreç daralıyor. İlana başvuru şartları, başvuru için gereken belgeler ve diğer tüm detaylar şöyle:

Alınacak Personel:

– Uzman Erbaş

Genel Şartlar:

Jandarma Genel Komutanlığı sözleşmeli uzman erbaş alımına başvuracak adaylardan; T.C. vatandaşı olmak, güvenlik soruşturması olumlu olmak, askerliğini tamamlamış veya 20 Temmuz 2017’ye kadar terhis olabilecek durum olmak, fiziki görünüşü kusursuz olmak, 25 yaşını bitirmemiş olmak, en az 1.64 cm boyunda olmak şartlarını taşımaları isteniyor.

Başvuru İçin Gereken Belgeler:

– Ön başvuru belgesi
– Nüfus cüzdanı
– 12 adet vesikalık
– Diploma
– Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu

Başvuru Süreci:

Jandarma Genel Komutanlığı sözleşmeli uzman erbaş alımı başvuruları 17 Şubat 2017‘de sona erecek. Başvurular, www.jandarma.tsk.tr internet adresinden Personel/Öğrenci Alımı sayfasına girerek başvuru işlemleri sayfasından yapılacak.

Başvuru Sonuçları:

İnternet ortamında yapılan başvuru sonrasında başvurusu kabul edilen adaylar, başvurularının kabul edildiğine dair Başvuru Sonuç Sorgulama sayfasının çıktısını alacaklardır. Başvuru sonuçları 17 Şubat 2017 tarihinden sonra www.jandarma.tsk.tr internet adresinde yayımlanacaktır. Hiç bir adaya, başvurusunun kabul edildiğine dair posta yoluyla yazılı herhangi bir belge gönderilmeyecektir.

Yazılı Sınav:

Yazılı sınav “Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Beytepe/Ankara’da” yapılacaktır. Sınav merkezi, saati ve sınav ile ilgili diğer açıklayıcı bilgiler 01 Mart 2017tarihine kadar sadece www.jandarma.tsk.tr internet adresinde yayımlanacak, adaylara ayrıca yazılı bir bildirimde bulunulmayacaktır.

NOT:  Sınavlara müracaat eden adaylardan silah altında olanların atamaları terhis tarihlerinden önce yapılmayacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here