İstanbul Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2017

1
59
okunma

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2017

Türkiye’nin en büyük il konumunda olan İstanbul 2017 yılında nüfus bakımdan 15 milyonu bulmuştur. 39 İlçesi bulunan İstanbul’un sosya-ekonomik olarak düzenin devam etmesi açısından İstanbul Büyükşehir Belediyesinin çok sayıda personel ihtiyaç duymaktadır.

İstanbul’da belki de en büyük istihdam oluşturan kurum olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi çok farklı departmanlarda herkes göre iş imkanı bulunmaktadır. Mühendislikten başlayıp işçiliğe kadar çok geniş bir iş kadro yelpazesine sahiptir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi 2017 Personel Alımı

Belediyeler personel alımları yaparken her belediye kendi prosedürlerini uygulamaktadır. Bunun sebebi ise personel giderlerini kendi bütçelerinden sağlayacak olmalarından dolayıdır. Genelde belediyeler personel alımı yaparken bir çok departman için yazılı sınavı yapmazken sözlü mülakata tabi tutarak personel seçimlerini yapmaktadırlar.

Çok ciddi bir şekilde istihdam oluşturan İBB zabıta, temizlik işçisi, elektrik ve bir bir çok departmana eleman almaktadır. Bazen belediyeler kendi aralarında işleri taşeron şirketlere verebilmektedir. Bunlara örnek olarak temizlik hizmeti aracı bir firmadan almaktadır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne iş başvurusu yaparken bu hususa dikkat etmeniz gerekmektedir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesine İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çoğu zaman toplu veya yüksek sayıda alım yapılacağı zaman İBB kendi web sitesi üzerinden ilan etmekte ve bu adaylarını görüşmeye çağırmaktadır. Neredeyse bütün işyerlerinin uyguladığı prosedür olan İŞKUR ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi aynı prosedürü uygulamaktadır. İŞKUR bağlı olduğunuz kurum ile görüşerek istediğiniz taktirde İBB personel alımları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Diğer bir başvuru yöntemi ise İBB kendi web sitesi üzerinden bulunan kariyer bilgilerinizi doldurup CV nizi göndermek olacaktır.

Bu durum herhangi bir ihtiyaç belirlenmesi durumunda CV havuzunda bulunan kişileri inceleyerek dönüş yapılacaktır. Bu yöntem genel itibari ile ihtiyaç olduğu zaman başvurulmaktadır. Bu sebepten dolayı CV gönderdim ancak geri dönüş olmadı demeniz muhtemeldir. Bunun yerine İstanbul Büyükşehir Belediyesini toplu olarak açtığı iş ilanlarına başvurursanız burada kabul edilmeniz durumunda sözlü olarak mülakata çağırabilirsiniz. Ayrıca İBB çok sayıda sezonluk veya kısa süreli personel alımı da istihdam etmektedir.

1 Yorum

  1. Merhaba ben Samet Aktaş işsizim Boştayım Meslek Temizlik görevlisi özürlü personel Yaş 26 Yeni Evli Bakırköy ibb florya sosyal tesisler için çalışmak istiyorum tel:5305659846 Numaradan Geri Dönüş Yaparsanız Sevinirim Adres: Tahtakale Mah Göksun Sok. No:27/2 Avcılar/İstanbul

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here