Ev Tapusuyla Kredi Alınır mı?

7
24
okunma

Ev Tapusuyla Kredi Alınır mı?

Düşen kredi faizlerinden yararlanmak isteyenler, şu dönemde pek çok banka ve banka kredi faizi kıyaslaması yaparak şu süreçten karlı çıkmaya çalışıyor ve bankaları araştırıyorlar. Kredi çekmekte sıkıntı yaşayanlar için farklı yollar öneren bankacıların karşılaştığı sorulardan biri de ev tapusuyla kredi çekilir mi? Bu yazımızda sorunun cevabını sizlerle paylaşıyoruz.

Kredi çekmek isteyipte olumlu yanıt alamayan tüketiciler için ipotek bir çözüm yolu olabiliyor. Acil nakde ihtiyacınız var ve kredi dışında başka bir ihtimaliniz yok ise sahip olduğunuz ev bunun için bir alternatif olabilir. İpotek kredi sürecinde gayrimenkulün banka tarafından el koyulması ve üzerinde tüketicinin satış hakkı olmaması anlamına geliyor.

Bu çözümü kullanabilmek için kredi çekiminde ipotek altına alınacak evin kredi çekecek kişiye ait olması ve ev üzerinde başka herhangi bir kredi vs bağlayıcılığı olmaması gerekiyor. Yapılan araştırmalardan sonra eğer uygun görülürse ev tapusuyla kredi çekilmesine banka tarafından onay verilebilir. Bu ihtimal birçok tüketici için bir çözüm önerisi olarak işe yaramaktadır. Ziraat Bankası, İş Bankası, Garanti Bankası, Halk Bankası, Kuveyt Türk, Finansbank, DenizBank ve HSBC bankaları aracılığı ile ev tapusu konusunda görüşmelerde bulunabilirsiniz.

7 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here