Esnaf Kredisi için Gerekli Evraklar

0
8
okunma

Esnafa Faizsiz Kredi 2017

Elli bin lira üst limiti olan bu kredinin geri ödeme koşulları çok caziptir. 12 ay ödemesiz olmak üzere kalanı ise, üçer ay eşit taksitler halinde toplama bakıldığında 36 ay vade olanağı ile, sıfır faizli bu kredi kobilere verilecektir. Esnafa faizsiz kredi mikro işletmeler de özellikle yıllık satış hasılatı 1 milyonun altında ve on kişiden az çalışanı olan işletmeler öncelikli olarak yararlanabilir. Bakanın yapmış olduğu açıklama kapsamında 14 Aralık 2015 kararı ile esnaf ve sanatkarlar bu programdan yararlanamaz. Daha önce başvuruda bulunanlar da değerlendirmeye alınacaktır.

Esnaf kefalet kredisi imkanlarından iki şekilde yararlanabilirsiniz. Birincisi Esnaf ve Sanatkarlar kredi veya kooperatifi ortağı olarak bir diğeri de KOSGEB üzerinden. Kooperatif üzerinden yapılan başvurularda 30 bin TL faizsiz kredi KOSGEB üzerinden yapılan başvurularda ise 100 bin TL faizsiz kredi imkanlarından faydalanabilirsiniz. Bu imkanlarında haricinde arzu eden esnaflarımız ise %4 gibi düşük bir faiz ile 150 bin TL kadar esnaf kredisi kullanabilmektedir.

Esnaf kredisi için Gerekli Evraklar

Devlet esnafımızı destelemek amacı ile 30 bin TL faizsiz kredi imkanı sunmaktadır. Devlet destekli 30 bin TL kredi imkanlarından faydalanmak için kooperatife kayıtlı sicil sahibi esnaf olmanız  gerekmektedir. Sicil belgeli esnafın faaliyet gösterdiği iş yerininde kooperatif bünyesinde yer alan bölgelerde olması da önem arz etmektedir.

Bu şartlara sahip iş yeri ve iş yeri sahipleri yazılı bir dilekçe ile bağlı oldukları kooperatife 30 bin TL başvurusunda bulunurlar, başvuruyu inceleyen kooperatif size on beş gün içerisinde onay ve onay almayan bir bildiri göndermek zorundandır. Kredi başvurusu onay alınması durumda aşağıdaki belgeler ile Türkiye Halk bankasına başvuruda bulunabilirsiniz.

  • Nüfus cüzdanı
  • Esnaf sicil kayıt belgesi
  • Vergi levhası
  • İki kefil
  • İpotek

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here