Ehliyetimi Kaybettim Ne Yapmalıyım? Kayıp Ehliyet için Gerekli Evraklar

0
46
okunma

Ehliyetimi Kaybettim Ne Yapmalıyım? Kayıp Ehliyet için Gerekli Evraklar

Ehliyetinizi mi kaybettiniz? Kayıt ehliyet için gerekli evraklar, kayıp ehliyet için başvuru süreci ve ehliyetinizi kaybettiğiniz zaman neler yapmanız gerekenleri haberimizin devamında tüm detaylarla birlikte açıklıyoruz.

KAYIP EHLİYET ÇIKARMAK İÇİN GEREKLİ BELGELER

  • Dilekçe
  • Nüfus cüzdanı, Pasaport veya Avukatlık Kimliği
  • Sürücü Sağlık Raporu
  • 2 adet fotoğraf (5×6 ebadında arka fon beyaz olacak şekilde biyometrik vesikalık fotoğraf)
  • Sürücü belgesi değerli kağıt bedeli ve sürücü belgesi hizmet (vakıf payı) bedelinin vergi dairelerine veya anlaşmalı bankalara yatırıldığına dair makbuz

Kayıp ehliyetinizi yeniden çıkartabilmeniz için yukarıdaki belgeleri hazırlamanız gerekmektedir.

KAYIP EHLİYET RANDEVU

Kayıp ehliyetinizi yeniden çıkartabilmeniz için randevu almanız gerekmektedir.

Emniyet Genel Müdürlüğü randevu sistemi için tıklayınız.

KAYIP EHLİYET NASIL ÇIKARILIR?

Yukarıdaki belgelerle beraber trafik tescil bürolarına gidiyorsunuz. Belgeleri eksiksiz olarak teslim ettikten sonra başvurunuzu alıyor ve size bir numara veriliyor. Ortalama bir hafta içerisinde yeni ehliyetiniz hazırlanıyor ve size başvuru numaranız ile teslim ediliyor.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Ehliyetimi Kaybettim Ne Yapmalıyım: 1 adet dilekçe, nüfus cüzdanı fotokopisi ve 2 adet fotoğraf ile Trafik Tescil Bürolarına müracaat ediyorsunuz.

Kayıp Ehliyet çıkarma ne kadar sürer: Kayıp sürücü belgesinin yeniden hazırlanıp size verilmesi ortalama 10 gün sürmektedir.

Kayıp Ehliyet için nereye başvurulur: Kayıp ehliyetler için ilinizdeki yada ilçenizdeki trafik şubelerine başvurmanız gerekmektedir.

Ehliyetimi kaybettim gazeteye ilan vermem gerekir mi? Ehliyetini kaybettiğinizde gazeteye ilan vermeniz yasal bir zorunluluk değildir. Emniyet Genel Müdürlüğüne kayıp nedeniyle yeniden ehliyet çıkarmak için başvurmanız yeterlidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here