Cumhurbaşkanına Mesaj Gönder (Recep Tayyip Erdoğan Telefon Numarası, Mail Adresi)

401
3198
okunma

Cumhurbaşkanına Mesaj Gönder (Recep Tayyip Erdoğan Telefon Numarası, Mail Adresi)

İnternet üzerinden Cumhurbaşkanı’na mesaj göndermek oldukça mümkün olarak görülmektedir. Cumhurbaşkanı’na telefon ile ulaşmak ve bizzat kendi cep telefon numarasına ulaşmak bir vatandaş için çok zor olarak bilinmektedir. Kendisi ile iletişime geçilebilmek için Cumhurbaşkanlığı sitesinde bulunan mail adresleri bulunmaktadır. Mail adreslerine yazılanları, Cumhurbaşkanlığı binalarında çalışan personeller tarafından okunmaktadır.

Bu hizmet, vatandaşların kolaylığı için yapılmaktadır. Cumhurbaşkanı, bu atılan mailleri bizzat kendisi de okuduğu zamanlar olmaktadır. Vatandaşlar ile birlikte olma ve onların isteklerini duyma konusunda oldukça kararlı bir yapıda bulunmaktadır. Cumhurbaşkanı’na ulaşmak için illa onu övmesine gerek bulunmamaktadır. Kendisini eleştirdiğinizde dahi saygı ile maillerinizi okuyacak ve teşekkür cevabı olarak geri dönüş yapması belirtilmektedir. İlinizde veya semtinizde yaşanılan sorunları da mailinize aktarabilmek ve çözüm için yollar aramak en doğal durum olarak görülmektedir.

Mail Yolu ve Telefon Yolu ile İletişime Geçmek

Vatandaşların sorunlarını ve isteklerini dinlemek için Cumhurbaşkanlığı’na bağlı insanlar bulunmaktadır. Gerekirse Cumhurbaşkanı, bu istekleri kendisi de okumaktadır. Bünye içerisinde çalışan insanların temel stratejisi ise vatandaşların sorunlarına çözüm yolu bulmak olarak hizmet vermektedir. Herhangi bir şikayette bu personelin önüne gelmektedir.

Kamu kurumları ve görevlileri ile ilgili istek, öneri, şikayet ve ihbarlarınızı Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) hizmetini kullanarak veya 150 numaralı çağrı merkezini arayarak iletebilir, başvurunuzun durumunu takip edebilirsiniz.

İletişim Bilgileri

 • Kurum Adı: Cumhurbaşkanlığı
 • Telefon: +90 3125255555
 • Faks: +90 3125255831
 • E-Posta: cumhurbaskanligi@tccb.gov.tr
 • Adres: Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe 06560 ÇANKAYA ANKARA TÜRKİYE

Şikayetler üzerinde hareke geçilmek ve vatandaşların sorunlarının en kısa zamanda halledilebilmesi için çalışmaların gayretle başlanılması beklenmektedir. Şikayet mektubunu oldukça özenli bir şekilde yazılması gerekmektedir. İmla kurallarına uyarak yazılması, şikayetin ciddi olduğunu gözler önüne sermektedir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ulaşmak zor olarak görülse bile, ekibinde çalışan personeller tarafından bu zor olarak görülmemektedir. Kendisine kişisel olarak yazı yazmak mümkün olarak görülmektedir. Cumhurbaşkanı, bu yazıları dikkate almakta ve isteklerinizin yerine getirilmesi konusunda ciddi bir şekilde çalışmaktadır.

Cumhurbaşkanı’na Mail Yazarken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Yazılan her kelimenin önemi bulunmaktadır. Bu yazılar, Cumhurbaşkanı tarafından da bizzat okunabildiği için yazım hatası yapmamak ve imla kurallarına uymak önemli hususlar olarak görülmektedir. Doğru bir şekilde gönderilen bütün maillerin cevaplandırılması bir o kadar da hızlı olmaktadır. Mailler içerisine onu sevdiğinize yönelik yazılar yazmanız bile Cumhurbaşkanı tarafından takip edilmekte ve mutlaka geri dönüş yapılmaktadır.

Arama Terimleri: cumhurbaşkanı cep telefon numarası, cumhur baskanliginin telefon numarasi, recep tayyip erdoğan cep telefon numarası 2017, cumhurbaşkanı mesaj, cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan telefon numarası

401 YORUMLAR

 1. selam başkanım Allah her daim sizinle olucaktır buna şüphemiz yoktur. benim sizden istediğim tüm dünyadaki zulüme karşı olsun savaşımız olucaksa Zaten bir müslüman her gördüğü zülüme ortaktır diyorsa yaradanımız artı Allahtanda başkasından korkmuyorsak gelin tüm dünya zülmüne karşı savaşalım. bu kısır döngü başka türlü bitmez bence karşınızdakilerin hepsi namert ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLUCAKTIR HEP DÜZ OLALIM AMA BAZENDE SAVAŞMAK GEREKİR . SİZDEN İSTEGİM DÜNYADAKİ ADALETSİZLİĞE BİR DUR DİYELİM TÜRK İNSANI OLARAK ALLAH ŞÜPHESİZKİ BİZİMLE OLUCAKTIR

 2. sayın cumhur başkanım bir devlet nasıl bir yol tutarsa o devlet yıkılır,şimdi size bir kısmını söylüyorum yarıdan çoğu dolaylı yönden azının sırtından geçiniyorsa devlet adamları dirsek çürüttüm diyerek modern eşkiya olup milleti sömürürse üstelik onlara birde efendi bey efendi deniyorsa yarısı yarısına bekçilik yapar hale gelmişse alt kesimdeki insanlar devlete ulaşmanın benim gibi bir yolunu bulamaz hale gelmişse omuz zoruyla çalışmış insanlar sigortasızlıktan dolayı emeklili olamadan ölüp gidiyorsa yoksullar devlet kademesine yükselemiyorsa gelir dağılımı bozulmuşsa insanlar paylaşmayı unutup çoğaltma yarışçısı olmuşsa birçok dalda mucit olan insanlar ayak altında kalmışsa iffetli gençler ve orta yaşlılar evlenemez hale gelmişse polislerimiz motosiket toplamaya devam ederse ilk okul beşinci sınıftan itibaren okullara kuranın türkçe meali konmazsa ALLAH ın gazabının inmesinden dolayı o devletin yıkılması hak olur birde üstelik uyarıcılar uyardığı halde duymazçalıktan geliniyorsa ben devlete sesini bir türlü duyurmayı başaramayan adam. 05448081798 beni ararsanız türkiye her çıkmazdan kurtulur arkasından da dünyadaki tüm insanlık kurtulur çünkü hepsini de ALLAH yaratmıştır hiç kimse dört dört lük değildir bizler bazılarından hoşlanmasak da ALLAH ın katında onlarında sevilen bir yanları vardır çünkü ALLAH kuranda BİZ HER ŞEYİ BİR HAK İLE YARATTIK diyor.hiç bir azınlık topluluğa dünya dar getirilmeye çalışılmasın. onlarında diyer ırkların eksik yönlerini tamamlayan bir yanları vardır her topluluğun içerisinde iyileri de olur kötüleri de olur. selamlar.

 3. esselamün aleyküm sayın başbakanım RABBİMİZ bir ayetinde DEHİRDEN ÖYLE UZUN ZAMAN GEÇTİ Kİ BİZ İNSANI İLK YARATTIĞIMIZDA İNSANLIKLA ANILIR VE TANINIR BİR ŞEY DEĞİLDİ. ADEM BABAMIZADA bu ayeti söylüyor BİZ ADEMİ EN GÜZEL BİR BİÇİMDE YARATTIK. ONUN ZÜRRİYYETLERİNDEN NUH U İBRAHİMİ VE İMRAN AİLESİNİ YERYÜZÜNE DÜZELTİCİLER OLARAK GÖNDERDİK bu ayetlerin vermiş olduğu mesaja göre yorum yapaqcak olursak ADEM babamızın başka, insanın başka olduğu ortaya çıkıyor. ALLAH ADEM babamızı yer yüzündeki insanlıkla anılır ve tanınır bir şekilde olmayan insanları o günden bu günümüze kadar ADEMin ırkıyla karıştırarak güzelleştirmektedir günümüzde ilim le bilimi karşılaştırmazsak gerçekleri göremeyiz bir belgeselde seyretmiştim mayalar ülkesindeki kayalara kabartma şeklinde yapılmış insan kabartmaları boyları tahminen 20 metre var kolarındaki kan damarlarına kadar yapmışlar kiminin başı aslan geri tarafı insan kiminin kafası kurt geri tarafı insan vesair on kadar öyle kabartma resimler var bilim adamları insanlığın en eski kabarma resimleri olduğunu keşfetmişler başka bir ayette BİZ ADEMDE AZİM BULAMADIK diyor demek ki ADEMde çogaltma yarışçılığı bir yerlere yükselme arzusu yokmuş bunlar yaratık şeklin deki insanlarda varmış ALLAH ADEM babamızdan güzellik katmış insandanda azim ve icatçılığı almış ve günümüzdeki insanlığı sima güzelliğine kavuşturmuş yine ALLAH YERYÜZÜNÜN SONUNU İBRAHİM PEYGAMBERİN ZÜRRİYYETİNE DÖNDERECEĞİNİ VAAT EDİYOR BUNU İNSANLAR İSTEMESELERDE DİYOR ALLAH ırkları karıştırarak onun zürriyyetine döndermektedir karıuştırdığı halde geni dönmeyen ırklar olacakmış DÖNMEYENLERİNDE ARKASINI KESECEĞİM diyor yani bugünkü çoğaltma yarışçılarının çocuklarını dahi ALLAH paylaşma yarışçısı yapacaktır yahudiler biz ibrahim peygamberin zürriyyetindenik diyorlar onlar onun zürriyyetinin yakınında dahi değillerdir.arkası sonra

 4. sayın cumhurbaşkanım daha önceden bir dilekçe yazdım oraya dilekçemin cevabı gelmedi . sizden çok büyük birşey istemedim ne istediysem %95 raporu olan ve felçli olan bir hastanın ilaçları ve bezini karşılanmasını istedim şu anda bu hasta aklı dengesi yerinde degil gün geçtik sıra bu adam dengesini kaybediyor 1sene beyin felci geçirmiş bir insan gün geçtik sıra baş edemiyoruz hastaneye götürüyoruz rapor yazıyorlar raporlu ilaçları alamıyoruz 20 senedir bizden ayrıydı yozgatta kalıyordu adanaya gelmiş duyduk beyin felci geçirmiş biz 5 kardeşiz kardeşlerimin hiç biri yanına almadı ama ben aldım devletimiz bana hiç yardımcı olmuyor babam 72 yaşında ne yaşlılık maaşı nede emeklisi var . biz yanımıza aldıktan sonra dediler bu adamın şirketi var dediler ama bu adamın ne şirketti var ne parası var söylemeye utanıyorum babamın aklı dengesi yerinde kakasını yemeye çalışıyor 1 seneden beri bu iş için ugraşıyorum ben babama baktıgım için çalışamıyorum . sayın cumhurbaşkanım bu magduriyetimin bir an evvel giderilmesini beliyorum.

 5. Sayın cumhurbaşkanim öncelikle sizi çokkkk seviyorum sizden tek ricam eşim yıllardir belediyeye girmeye çalişti ama bu işler torpille olduğu için kpssye girmesi bile sonucu değiştirmedi ben şanlıurfadan yaziyorum nihat çiftçiyede yazdim ama dönüş yapmadi sizinde yapacağinizi sanmiyorum çünkü bukadar mesaji okumak mümkün değil ama yinede şansimi denemek istedim saygılar

 6. Sayın cumhurbaşkanımız bizim 3 tane çocuğumuz var 3 tanesi okula gidiyor esim ve ben issiziz ekmek paramız bile yok hep bakkala borc yazdiriyoruz ne olur yardim edin eşimin ailesi ayrı bakmıyorlar benimde babam gırtlak kanseri lütfen yardim edin çok zor durumdayız k iramizi odeyemedik lütfen allah rızası için yardim edin kızım rahatsızdı bugün onun sonuçlarını almaya hastaneye gidemedim yol param olmadığı için lütfen gereğini arz ederim

 7. SAYIN CUMHUR BAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOGAN HALKIN ADAMIYIM DİYORSUNUZ VE BİZDE BUNA İNANARAK SİZE OY VERİYORUZ BEN İSTANBUL AVP YAKASINDA İGDAŞTA SAAT OKUYUCUSU OLARAK CALIŞAN Bİ TAŞERON İŞCİSİYİM SAYIN CUMHUR BAŞKANIM AMİRLERİMİN YOLSUZLUKLARINI BİLDİGİM İÇİN İŞTEN İFTİRA DARP VE YALANCI ŞAHİTLERLE İŞTEN ATILDIM BANKA KREDİSİYLE ALDIGIM EVİN TAKSİTLERİNİ ÖDEYEMEZ DURUMDAYIM GEREKLİ MERCİLERE BAŞVURMAMA RAGMEN İŞE GERİ DÖNÜŞ YAPTIRMIYORLAR VE İŞTEN CIKIŞIMI VEMEDİKLERİ İÇİN DAVA ACAMIYORUM VE AYRICA BAŞKADA Bİ İŞTE SİGORTALI ÇALIŞAMIYORUM KANUNLAR GEREGİ SİGORTALI Bİ İŞTE BAŞLADIGIM ANDA YILLARDIR HİZMET VERDİGİM KURUMDAKİ TÜM TAZMİNATLARIM YANIYOR CUMHUR BAŞKANIMIZ SAYIN RECEP TAYYİP ERDODAN ALLAH RIZASI İÇİN YARDIMCI OLUN KENAN KOÇ 0533 257 66 46

 8. SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ ben zeki çelik şanlı urfadan evliyim iki cocuk babasiyim ben işsizim ev kira kira parasi daha bulamiyorum bana bi iş bulursaniz sevinirim ne is olursa yaparim iyiki varsınız sayın SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ 05428075905 numaram

 9. Cumhurbaşkanım ne olur arakandaki musluman kardeşlerimize yardım et sizden hiçbirşey istemiyorum sadece arakandaki kardeşlerimize yardım edin.

 10. ben 1016 da beyin kanaması gecirdim bu hastalık sonucu sol tarafımdan felç gecirdim tabiki calişişamıyorum biraz maddi sıkıntılarım olustu bügüne kadar sahsınızı hiç oy vermedim ve destelemedim ama sıkıntı asamasında oldugum iin önce allaha sonra size kapınızı calmayı tercih ettim tabiki yazımı okursanız istanbula evimde size bir cay ikram erder adım ramazan 0535 679 83 51

 11. Sayin cumhurbaskanin gercekden yardima muhtacim kimsem yok ve ikiz hamileyim bu yuzdende calisamiyorum evimin kirasini bile veremiyorum cok zor durumdayim bana yardimci olursaniz cok sevinirim bebeklerim icin 0543 931 87 62

 12. SELAMÜN ALEYKÜM BAŞKANIM SİZDEN Bİ İSTEĞİM VAR .BEN 9. SINIFA GİDİYORUM VE İSTEMEDİĞİM Bİ OKUL . BU YENİ SİSTEM BİZİDE ETKİLER DİYE SEVİNMİŞTİM AMA ETKİLEMEDİ BU DİLEĞİMİ GERÇEKLEŞTİRİRSENİZ SEVİNERİM TEKRAR SELAMÜN ALEYKÜM

 13. Merhaba sayın baskanım davosun kralı ben sanlıurfa sehler mahalesınde oturan bır gencım ve bır futbol kulübü. Kurmak istiyorum sızden maddı ve manevı destek beklıyorum.sımdıden tesekureder ellerınızden öperim

 14. Sayın Cumhurbaşkanım ben TOKAT ERBAA dan İbrahim Soymaz babami kaybettim ben 5kardesim var biz sezonluk işçi olarak çalıştığımiz için babama gelen SSK borcunu bizim ödeme gücünüz yok bize bir yol gösterin telefonu numaram 05348959957

 15. Selamın aleyküm sayın cumhurbaşkanım biz taksici olarak son zamanlarda artık çok zor durumdayız bu kiraların bukadar artmasından dolayı artık gecinemicek duruma geldik 2 tane çocuğum var bakacak durumum kalmıyor mama bez süt yetmiyor kazancım sizden tek ricam okadar kira isteyen mal sahibi sadece bir ay çalışıp o kirayı çıkarsın ozaman bizden iki katını istesinler başkanım bize bu konuda yardımcı olun lütfen tek çaremiz sensin saygılarımla ellerinizden öpüyorum Allah’a emanet olun

 16. Öncelikle selamün aleyküm.Biz eşim ile bereber yaklaşık bir aydır bir sıkıntı içerisindeyiz. Eşim tek başına çırpınıp duruyor ben elimden geldiği kadarıyla ona manevi olarak destek vermeye çalışıyorum ama oda bi yere kadar.Biz Adana da ikamet etmekteyiz.İçinde bulunduğumuz sıkıntı iş ile ilgili bir aydır devletimize ulaşmaya çalışıyoruz ama malesef bir arpa boyu yol katedemedik.Bende şansımı denemek istedim.Hani olur ya bi sesimizi duyan olur ALLAH rızası için.Allaha emanet olun şimdiden teşekkür ederim…

 17. Sayin Cumhurbaşkanım ellerinden öperim eyup belediyesiyle ilgili sorunun var babamın üzerine ait olan gecekondumuzu feto terör örgütü olan imamlar diğer imama satıyorlar.darbe den hemen sonra noterde satış yapılıp amerika ya kaçıyorlar kendileri zaten araştırmalarimda dershane sahipleri.ben bu olayla 2013 yılından itibaren uğraşıyorum tüm evraklarını size de yolladım.elinize büyük bir ihtimalle geçmesi.2015 yılında 40sayfa yapıp gönderdim.teror örgütü diye eger ki olurdolurda bana yardımcı olur musunuz. Saygılarımla Sadik kabakci 537 671 39 68

 18. Sayin cumhurbaskanim 5 yil hakkaride görev yaptım paralı askerlik ordan jandarma nin uzman cvsLuna geçtim eğitimin bitti tahin yerim açıklandı ama güvenlik sorum olumsuz geldi 2007 kuru sikidan çevrilme tabanca yakalatmistim bnm ilk sozlemeli erlikte güvenlik sorusturmam yapildi bna lutfen yardimci olun sayın baskanim

 19. Sayın Başkanım saygılarımı sunuyorum efendim ben van dan sizlere ancak bu şekilde ulaşmaya çalıştım. Efendim ben uzun zamandır. İşsizim belfıtığı ameliyatı oldum ağır iş yapamıyorum. Van İl Başkanlığımıza gittim. Birşey cıkmadı 10 tane kurum ve kuruluşları hastane gezdim bir temizlik işi vermediler 3 tane öğrencim var inan ihtiyaçlarını karşılayacak durumda değilim. Bana bir iş için yardım etmenizi rica ederim. Enazında çocuklarımın vebali sırtımda kalmasın saygıyla.

 20. Selam aleykum cumurbaskanim sizi cok seviyoruz ziz bizim guvencimizsin hemi tyrkiye de hemi dis deytletde yasayan tyrklerede ben danimarkadan yaziyorum bilki herzaman yanindayik ve siz bizim gurulumuzsun sizle konusmak isterdim ve tyrkiyen dek dostu tyrkiye dir tek millet tyrkiye dir kimseye gyvenmeyin dis deytletlerde hepsi musluman dusmanidir

 21. Sayın cumhurbaşkanım ablanım eşi şizofren hastası sürekli işkence ediyor.Ablam 45 yıldır buna katlandı artık dayanamayıp evini bırakıp kızının yanına gitti fakat orada da rahat koymuyor.Kendi maaşı var nereye basvurduysa ablam hergangi birhuzur evine veya hastaneye yatıramadı bu konuda yardımlarınızı bekliyoruz. Dr tarafından verilen ilaçları içmoyor cok çaresiz kaldık. Bunu harhangi bir huzur evine yerleştirmeniz için yardınlarınızı bekliýorüz.Saygılarımla.

 22. Sayin cumhurbaskanim Beni kirami vermiyorum. Buda kiralar cok pahali odemiyom aldim 300tl yardimla gecinemyom burada kira 2binlir 05370115784

 23. Ben kanser tedavisi gören anneyim ve ailem yıkıldı sigorta yok bunun için bana bu numaradan aramanizi istiyorum sesim çok çıkmıyor ama yinede gorusupdurumumu arzetmek istiyorum durumumu çok yazamiyorum buyuzden aramanizi istiyorum saygılarımla cumhurbaşkanına

 24. Öncelikle sizi çok seviyorum belirtmek isterim.. ister olumlu ister olumsuz olsun sayın reisim kurban olayım çok çaresiz ve yalnızım eşim şizofren hastası çalışamıyor burdaki belediye başkanını çok aradım yardım istedim hep başından attı beni kaynanamin yaninda oturuyorum bir oğlum var ama ne evim var nede esyam var nede kira ödeyecek durumum var allah rızası için ben sizden düzen istiyorum kimsem yok çok çaresizim uçurumun kenarındayim nolur 2 hayat kurtaracaksiniz isterse borç olarak yapın bana ama nolur son ümidim sizsiniz çok çıkmazdayim kötü yola allah korusun düşmek istemiyorum bana acil ulasin allah sizden razı olsun…

 25. Selam aleyküm sayın cumhurbaşkanım öncelikle rabbim sizi başımızdan eksik etmesin siz bize allahın bir hediyesisiniz sizi çok seviyoruz iki oğlum var ellerinizden öper bizim aile olarak biraz sıkıntılarımız var son çare size yazmak zorunda kaldık lütfen bize yardım edin borçlarımız var ödeyemeyecek duruma geldim lütfen bize biraz yardım edin sayın cumhurbaşkanım sizi çok seviyoruz 0532 396 97 59

 26. Sayın cumhurbaşkanım saygı ve selamlarimi şunarım başkanım sizden sadece iş istiyorum babamın vefatından sonra anneme verilen maaşla zorlanıyoruz sizden iş istiyorum kendim kazanıp birazcık bile vatana milete faydam olmasını ıstiyorum

 27. Sayın Cumhurbaşkanım daha önce mail attım , mektup yazdım korumanıza Konya’da mektup verdim ancak hiç bir cevap alamadık.Kardeşim hiçbir bağlantısı olmadığı halde Tarsus cezaevinde 4 aydır tutukludur isnat edilen suç bylock.Ancak yapılan incelemede hiç içerik bulunmamıştır.2014 yılında morbeyin denilen fetöcülerin bazı İnternet programları içine gömdükleri bu uygulama ortaya çıkartılmış ancak pek çok kişi bizim gibi mağdur olmuştur . Lütfen masum insanların bu teröristlerin oyununa alet olmasını artık engelleyin ve haklı ile suçlunun karıştığı şu döneme bir son verin ki size ve devlete olan güvenimizi kaybetmeyelim.Saygılar sunarım.

 28. Sayın cumhurbaşkanım ben izmirde karabaağlar ilçesinde oturuyorum oğlum matte bağımlısıkıntı balı içiyor sizden ricam bakkal ve marketLer den kaldırılması ve denetlensi bir anne olarak sizden ricam eşim ve benim can güvenliğim yok oğlum evde içiyor kızım üniversiteyı yarıda bırakıp geldi evde çam çerçevem yok hepsi öğlum kırıyor bu gençler para bulmak için hırsızlık yapıyor cezaevinde yatarken tadavi olmaları için çok ama çok yasa istiyorum kendiliğinden tedaviyi kabul etmiyor siz yasa çıkarırsanız hem cezalarını yatar hem tedavilerini yaparlar hem yasa bekliyorum bir anne olarak rica etmiyorum yalvarıyorum

 29. Selâmün aleyküm sayin Cumhur başkanim sizden yardım talebinde bulunuyorum Allah razı için başkanım ben evleneli 2 ay oldu eşimin yanında sade 25 gün kalabildim babam 13 defa amaliyat oldu zorla çalışıyor is kurda başkanım dünya kadar borç varken bide vodafone borç çıkardı bana başkanım hicraya vermişler beni 9 kardeşim büyükleri benim benden küçük olan askerde gerisi okuyor başkanım Allah peygamber aşkına ne olur baskanım

 30. Sayın cumhur başkanım sizi çok seviyoruz benim sizden ricam olacak ben iki çocuk annesiyim birde 3 aylık hamileyim kendim üstelik rahatsim eşim tek çalışıyor çok zor geciniyoruz çocukları min ihtiyaçlarını karsilyamiyorum sizden yardim bekliyorum inşallah bana geri döner si biz 05454279738

 31. Sayın cumhurbaşkanım magdurum işyeri devir aldım itfayenin istediği gibi kapı merdiven vs re yaptim merdivenin indigi yer komşunun bahçesi ve komşu sözlü izin verdi ama notere gidip imza atmam istemeseniz beni öldürün diyor ve biz bunu her iki makama ilettik ve onlarda yapcak bişey yok dediler 70 bin tl borca girdim izin alamassan işyerin muhur lenir dediler belediyeyi ve itfaiye zabıta ruhsat bölümü gittim şu an zor durumdayım daha önce ruhsatı olan isyeri için bu 4 bin kadar masraf etim kapı merdiven kopeste yok sonuç izin vermedi komşu diye alamıyorum siz her şeye bir çözüm buluyosunuz sayın Cumhurbaşkanım beni bu magduriyete kurtarın ve ruhsat harcı 6400 tl çok para bizim için yardiminizi bekliyorum Sayın cumhurbaşkanım Allah yar ve yardımcınız olsun başımızdan eksik etmesin saygılarımla nuriye aymergen

 32. SAYIN CUMHUR BAŞKANIM İSMIM ADNAN DAYI BILMIYORUM BELKI BENIM ENDISEM AMA BEN SIZIN BIR SEVDALINIZ OLARAK BUNU DIKKATE ALMANIZI ISTIYORUM DEVLET KURUMLARI OLAN SAĞLIK SSK SOSYAL HIZMETLER EĞTIM VB KURUMLARDA VATANDASA ZORLUK ÇIKARIYORLAR VATANDAŞIN EN UFAK ISINI BILE MEMUR YOK DOKTOR YOK DIYEREK ZORA SOKUYORLAR EN UFAK CERRAHI MÜDAHALEYI BILE BUNU YAPACAK DOKTOR YOK DIYORLAR EL ALTINDAN BIR ALGI OPARASYONUMU YAPIYORLAR VATANDAS ANLAMADI SONRADA SIZ AKP YI DESTEKLEMEYE DEVAM EDIN DIYORLAR BENIM GÖZLEMIM BUNU YAYGINLAŞTIRMAYA ÇALIŞIYORLAR

 33. Sayı çok değerli cumhur başkanım sizin bu kadar iyi niyetli duygularınızla vatandaşlarınla bizlerle çok yakından ilgilendiğiniz için ne kadar öğünsek ne kadar gururlansak ne kadar duygulu anlar yaşasak azdır sizleri canımızın bir parçası olarak görüyorum benimde bir sorum değilde bir ricam olacak sizden emekliyim üç seneden beri emekli maaşımın tamamını 3 11 2014 ten beri kesen z bankası Eskişehir mahmudiye z b şube müdürü emekli maaşımın tamamını kesiyor bunun yasal olduğu doğrumu emekli maaşımın tamamını bloke altında kesiyor hiç maaşımı vermiyor böyle kanunlarımız varsa bir şey demiyorum yoksa böyle art niyetli kişilere böyle kutsal görev verilmesin yapılandırma yapılandırma kredi kartımın limitini yükseltmiş borcumu ödeyemez duruma getirdi şimdi perişanım aklımdan neler geçirmedi ki ama senin böyle vatandaşına sahip çıkman büyük tesellimiz oldu size durumumu ifade etmeye çalıştım bu müdüre bir şeyler diyebilirseniz ne kadar sevineceğimi bilemezsiniz sonsuz sevgilerimle sayın cumhur başkanım ALLAH yardımcımız olsun böyle art niyetli kişilere bizleri mağdur ettirmeyin bizler bu cennet vatanımızın temel taşlarıyız saygılarımla Sayın cumhur başkanım

 34. Devletimin milletimin değerli temsilcisi. kiymetli insan allahın selamı üzerine olsun allah sana uzun omurversin bu halkın tepkisini çeken olayları benim gördüğüm 2019 secimleri için yıpratma halkı hükümetten reis i cumhurdan soğutmak ve seçimler de devirmek için devrede petrol zamları araç filmi değişiklik yasa ve özel hastane lerde halkı bezdirmek fatura çıkar mak oteve vergi yalanı ve belediye ‘lerde yolsuzluklar belediye uygulamalari allah sana ve arkadaş larına kolaylık versin inşaallah sen ve ekibin farkındadır bu olayların

 35. Say’ın cumhurbaşkanım
  Bn sadece üniversite okumak istiyorum erken yaşda evlendirildim.ne olur sesimi duyun bana yardımcı olun yoksa sonum olucak şu hayatta tek isteğim okumak gizlice liseyi dışardan bitirdim sizden para falan istemiyorum 2 senelik okusam bile ytr bnm için lütfen bir kadın olarak yalvarıyorum size yardımcı olun bu konuda bana lütfen:(((((

 36. sayıncumurbaşkanım bensakat bir insanım benim yuzde eliuc raporum ankaradan yuzde kırk üc olumlugeldi şimdi raporumu otuz sekize cekdiler beni belim bacaklarlm nefes darlıgı kalın bagarsatan amalayatoldum benimsucumnede hastane nastane gezdirirler kendilerinin hasta olmayanları emekliyapalar bizimgibi madurları gezdirirler bu nasıl birişanlayamadım emeklioldum olamadım para vermeyince olamadım varise para onlar banaversin nasıl bir haksızlı bu bana cevapyazın konyadan mehmetali ucar 05376671741 tel bencokzordurumdayı komşuların verdigi erzaklan geciniyorumodunumyok komurumyok –benneyapacagımışaırdımdevletin banaverdigi 999 binlira cokgorduseniz onudakesinbana allah vurmuş zaten birde sizvurunvurusanız yaşım elibeş olmus kimse calıstırmaz sakat halimilen sizin yardımlarınızı bekliyorm ak parti bizim benimsulalem ucar sulalesi 48 oy veriyoruz dahada cogalaccaz işallah

 37. Selamunaleykum sayin cumhurbaskanim ulkemizin yerli üretim araci üretmesi bizleri çok onurlandirdi vatanimiza milletimize Hayirli ugurlu olsun gurur duydugumuzu arz ederim ilk araci Sizin Alma sözunuz ikinci araci da Benim Alma sözüm olsun ülkemizin büyümesi icin her zamam Yerli üretime destek olacagiz saygilarimla. TUNCAY ARGA

 38. Sayin cumhurbaskanim oncelikle selam ve saygilarimi sunarim allah sizi badimizdan eksik etmesin cumhurbaskanim ben cok zor durumdayim en son care size yaziyorum cok caresizim rabbim kimseyi benim gibi bunaltmasin ne olur bana yardimci olun tlf 05060601350 eger lutfedip ararsaniz bu aciz vatandasinizi cok bahtiyar edersiniz sezinizi duymak bile bu sikintilarimda bana ilac olacaktir allaha emanet olunuz

 39. Selamın aleyküm sayın başkanım ben teşkilattan bir üyenizim bu ara sürekli bana fetodan dolayı görevinden alınan kişiler hakkında sorular soruluyor mahkemeler sürekli erteleme yapıyor bir sonuç almak çok zor diyor vatandaşlar ve ben gidip konuşuyorum anlatıyorlar dertlerini ben size onların ağzından anlatıyorum çok mağdur olduklarını söylüyorlar aile olarak hatta çevrelerinin tamamı bu gidişat devam ederse bir daha oy vermeyiz diyorlar mahkemeler erteliyor sürekli uzatıyor ve birçoğunun avukatı da hiç bir suçu yok diyor fetonun iletişim hattı kullanılmamış onlarla hiçbir irtibatı yok aynı ortamdaki iş arkadaşı onun ismini verdiği için içeri alınmış araştırdım gerçekten öyle Nasıl olacak başkanım lütfen bana dönüş yapılsın hatta ben külliyede sırf bu konu ile alakalı mağdur ailelere toplantı yapılsın istiyorum ama gerçekten mağdur olanlara bu konuda ilçe Başkan’larımız sorularımızı cevapsız bırakıyor lütfen bana dönüş yapın Allah’a emanet olun başkanım

 40. Sayin cunhurbaskanim aylardir size ulaşmak istıyorum ulasamadım kac kez mektupda yazdım cevap gelmedi almanyadan yazşyorum size nadıl ukasacam size bende bu lanetlı fettuş örgutu kurbanı olmusum yenı uyandık 004917641002380

 41. Çok değerli sayın devlet baskanim yaptığınız hizmetler ülke için gösterdiğiniz fedaklaliklardan dolayı RABBIM sız ve değerli ailenizden binlerce kez razı olsun sayın baskanim sizden bir ricamiz olacak yozgat YERKÖY sekili kasabasında yol çalışması yapılıyor bu yolda hiç bir şekilde yol güvenliği yok ve bu yolda devamlı kazalar oluyor yol iki köyün arasında kalıyor araçlar çok hızlı bir şekilde geçiyor pazar günü 16 yaşında bir gence araba çarpması sonucu kardeşimiz vefat etti 31.10.2017 tarifinde de 30 yaşında bir vatandaşımıza da aynı yerde yine araba çarptı şuan da kendisi yozgat şehir hastanesinde yoğun bakimda yatmakada siz değerli devlet büyüğümüz den isteğimiz bu yola açık trafik ışığı veya üst geçit yapılmasını istiyoruz şimdiden allah razı olsun SAYGILAR RABBIM YARDIMCINIZ OLSUN

 42. Selamünaleyküm hayırlı akşamlar SAYIN cumhurbaşkanım ben izmirde ilçe belediyede 16 yıldır çalışan bir temizlik işçisiyim 2004 seçimleri 2009 seçimleri ve 2014 seçimlerini kazanan belediye başkanları şirket yöneticileri ve sendikanın bu süreçte söyledikleri tek kelime para yok dediler bu şartlarla yaşamak zorunda bırakıldık ve istemeden bankalara mecbur kaldık ve şuan maaşımda haciz var banka maaşımın 4te 1rini kesiyor fakat maaşıma haciz koyan ve diyer banka şimdide evimi satışa çıkaracağını söylüyor ve hergün icra kağıdı gönderiyor maaşımı kesen bankaya maaşıma haciz koydun her ay paranı alıyorsun diyorum yetmiyor diyor diyer bankaya borcumu taksitlendir maaşımdan kalandan ödüyeyim diyorum taksitlendirme yok deyip istediğiniz yetkili merciye gidin evinizi satışa çıkaracam diyor başka bir şey demiyor bunlar bankamı avukatmı yoksa emlak mafyasımı anlayamadım SAYIN cumhurbaşkanım sesimi duyun evimin satılmasını istemiyorum maaşımı aldılar evimi satıp beni sokak.a atacaklar yardım edin lütfen cumhurbaşkanım. Yardım edin.

 43. değerli başkanım size kırgınım kırgınlığımın nedeni bir gecede maaşınıza dörtbin küsür zam geldi bizler emekliyiz bizden daha az alan dul ve yetimlerimiz var bu adaletmi bu sosyal devletmi bu müslümanlıkla örtüşüyormu yatırımları biraz teyek geçin şu insanlara bir bakın birazda insana yatırım yapın bunun hesabını vereceksiniz mahkemeyi kübra yakın bizew uzak deyil ölüde yasin okumayla elde kuran gezmeyle mitinglerde ayet okumayla bu işler olmuyor ha hizmet yaptınızmı tabiki yaptınız yaptığınızdan fazla götürdünüz bir yol yapıyorsunuz şehirde bir kaldırım yapıyorsunuz şehirde üç gün sonra söküyorlar neden bizde hırsız çok alt yapı yok kontrol yok para bitti halka yüklen allah yüklen adamın biri hollandaya gitmiş 40 yıl orda kalmış yol yapımı görmemiş niye çünki alt yapıyı adamlar bitirmiş türkiyenin petroli olmasa bile toryum bor mermer dünyada bizden zengin ülke yok bide fakir fukaradan alınan vergi boynumuzu kırdınız belimiz düzemiyor bizi tatarham ettiniz bi şikayetim daha var bacanağımın oğlu genç dinamik devletini milletini seven ben ona yalnız kurt diyorum niye assubay imtahanına girdi gözünde sarı bir noktadan dolayı almadılar iki kez özal harekata girdi aynı rapor son polisliğe girdi 618 sıradaydı 3 ay eğitim yaptırdılar gönderdiler adam beni cepeye göndersinler orada şehit olayım diyen bir adam bu adamın umutlarını kıranın umutları kırılsın inşallah adam yaş dolayısıyla artık bir yere müracat edemeyecek fetöcü olsaydı şimdiki bu yönettimdeki insanlar onu alacaklardı halen devam ediyor bu feto yalnız kurt dediğim kişiyi arka planda çalıştıramazdınızmı adam bilgisayar poroğramcısı bu insanların ahı devirir şahı inşallah rabbim bizlere ehil insanlar gönderir başkan sana 16 yıl oy verdim vermez olaydım kendim için demiyorum bu yalnız kurt için diyorum eyle üzgünümki biri dokunsa ağlayacağım adam bütün herşeyde başarılı sol gözünde sarı nokta var okuyor görüyor yazıyor. siz idarecileri rabbime havale ediyorum bundan sonra oy kullanmayı kendime ve etrafımda gücüm yettiğine yassaklıyorum.

 44. Syn cumhurbaşkanım biz deaşlı mağduru aileleriz lütfe bizim evlatlarımızı bize geri verin cezaları neyse bizim devlet yargılasın havalar soğudu küçük çocuklar var çadırlar mudara karınları yarı aç yarı tok lütfen süreci hızlandırın endişeliyiz sizden rica ediyoruz

 45. Ben askerlik görevimi yaptim 7 yıl üzerinden geçti tüm yetkililere sesleniyorum benim kardeşlerim abilerim doğuda şehit oluyor benim içim parçalanıyor ben buna dayanamıyorum ne olur beni tekrar alın askere baska bisey istemyrm bu dediklerimi umarim dikkate alirsiniz

 46. sayın cumhur başkanım sizden 2minik kızım için eşime iş istiyorum zonguldakta kiracı olarak ikamet ediyoruz ttkya alınmasını istiyorum..çaresizlik içindeyiz umarım sesimi duyan olur…..

 47. iyi günler sayın cumhur başkanım
  devletimiz ve partimiz bizim için büyük işler yaptı. fakat en sıkıntılı konu bence asgari ücretler.
  milyar dolarlık yatırımlara bir ara verip bence asgari ücrete bir katkı daha saglanması gerekir.
  şahsi değil ama ben etrafımdaki insanların hep bir eksiklik içinde yaşamaya çalışmasını görmeye dayanamıyorum. kimisi üç öğün lokantada yemek yerken kimisi döner ekmek yemek zorunda kalıyor.
  dün bir film izledim. amerika siyahlarla beyazları ayrı muamele yapıp siyahları dışlamış.
  bu ülkede kimisi havalı pozlar verirken diğerinin geceleri göz yaşı dökmesini kim ister.
  o yüzden dünya malı dünyada kalır diyorum ve hayatta herkezin iyi bir asgari ücreti hakettiğine inanıyorum.
  ben belki duygusal düşünürüm ama beni anlayabilecek bir tek siyasetçi var oda sayın Tayyip Erdoğandır.
  saygılarımı sunarım.

 48. Sayin cumhurbaskanim ve büyük komutan ben almanyada yasiyorum ve su anki durumdan cok huzursus oluyorum. Baska devletler bize oyun kurarken biz neden sakin kaliyoruz. Vatan icin almanyada emrinizi bekleyen bir cok vatanseverlerimiz var. Bizide yönlerdirin ve oyunun kralini oynuyalim bu kefelere. Sezsiz kalmiyalim. Biz gurbetciler VATAN icin ölürüz. Türkcem yeterli degil kusura bakmayin.

 49. Sayın cumhurbaşkanım sağlığınıza duaciyim ALLAH’A ŞÜKÜR sayın CUMHURBAŞKANIM ben çetin Petek siirt in kayabaglar köyünden ikamet ediyorum sizlerden ricam oturduğum köy de sayın kaymakamimiz bizlerden nüfusumuz 5066 kisi oldugunden yapı denetim istiyor bizim ise 10bintl yapı denetim e verecek imkanımız yok bizim yıllardır bitirdiğimiz parayla tek katlı 1 ev yapmak ama o parayı verecek gücümüz yok 2 çocuk babasıyım eşim epilepsi hastası sizlerden ricam yapı denetim için köylerden bu ücreti almamaları ellerinizden öpüyorum ALLAH’A emanet

 50. sayın cumhurbaşkanım öncelikle ellerinizden öperim benim size anlatmak istediğim bir şey var aöl sistemine 2009 yılında girdim ve bu kredilerin yüksekliği yüzünden mezun olamıyorum hem epilepsiyle hemde kredilerin yüksekliğiyle mücadele ediyorum artık teog gibi maöl kredilerinin düşürülmesini talep ediyorum 220 kredi çok yüksek ben aöl den kredi toplayamadığım için maöl sistemine geçtim fakat fazla yüksek olduğundan bir türlü mezun olamıyorum sizin bu konuda milli eğitim bakanı ile konuşmanızı talep ediyorum saygılarımla

 51. Mustafa Yılmaz
  24 dk. ·
  SELAMUN aleykum değerli ve benim nezdimde çok değerli başkanım selam eder ellerinden öperim sağlıklı bir ömür geçirmeni yüce rabbimden niya ederim sevgili reis ben kamuda emekli olan bir bireyimbabamla oturuyordum emekli olunca bir ev alalım dedik yeşilyurt belediye başkanı mehmet kavuk 2013 te bir yer aldı burası 6 dönüm 900 metre burasını 42 üye satın aldık evler yapıldı 2015 de bize teslim edildi ama hala tapumuzu alamadık bizden boş dayrelerden 133.000. tl para aldılar dolar o zaman 1700 lerdeydi değerli büyüğüm üstadım biz bu dairelere 20.000.para harcadık daireler 153.000. tl ye çıktı tapu yok adam zaten parelelci şimdi yönetimdekiler çoğun kanserle mucadele ediyorlar niye mazlumun ahını alma çıkar aheste ahaste değerli reis o da orda kalsın büyükşehir belediye başkanına haber gönderiyoruzb ilgilenen yok etraf çamurdan çirkeften geçilmiyor afedersiniz tuvalet gideri yaptılar pislik gitmiyor sıkışınca koku yapıyor koku olunca etrafa iğrenç kokular saçıyor bizler belediye başkanına oy vermedik size verdikbi sözünüz var hiç unutmam vatandaşı kapıda bekletme işini gör gönderbiz siyasetçiler halkımız için varız değerli cumhur başkanım 2002 den bu tarafa oyumu hiç bir yöne sektirmedim ama şimdi düşünüyorum oy kullanmayacağım atık çizmeyi aştı yinede ALLAH için sizi seviyorum. rüyamda sizi 4 kez gördüm gördüğüm rüyaların hepsi çıktı 2 adedi sana çıktı 2 adedi bana çıktı ama rüyalarla amel etmem çünki ALLAHIN KİTABI DURDUĞU YERDE değerli reisim şikayetimi değerlendirin saygılarımı sunarım. benim ismim MUSTAFA YILMAZ.CEP.0533 771 16 50.

  • SAYIN CUMHURBASKANIM
   selam aleyküm inşanlah
   İyisiniz sizi
   Gülerken görünce bizde gülüyoz
   Ben yasli göns kanser hasdasi 8 yetim
   Çocuk annesiyim ameliyat dedavi
   Olmam gerek
   160 mk arsa üzerine bir binam var 1 dayre
   Satip dedavi olmaliyim
   2006 da rusatli yapmisiz 40000 tl verdik
   Bitim süresi bes yili aşdihi icin rusat yenileme
   İcin yeniden para isdiyor belediye
   madi durumum yok boç harc bunu yapdikc
   bir yardimci olsaniz annenizin hayrina
   bize iskan rusat kat iltifa verse belediyemiz
   dedavi olsam seviniriz

  • SAYIN CUMHURBASKANIM
   selam aleyküm inşanlah
   İyisiniz sizi
   Gülerken görünce bizde gülüyoz
   Ben yasli göns kanser hasdasi 8 yetim
   Çocuk annesiyim ameliyat dedavi
   Olmam gerek
   160 mk arsa üzerine bir binam var 1 dayre
   Satip dedavi olmaliyim
   2006 da rusatli yapmisiz 40000 tl verdik
   Bitim süresi bes yili aşdihi icin rusat yenileme
   İcin yeniden para isdiyor belediye
   madi durumum yok boç harc bunu yapdikc
   bir yardimci olsaniz annenizin hayrina
   bize iskan rusat kat iltifa verse belediyemiz
   dedavi olsam seviniriz
   cep 0536 842 1361 esenyurt istanbul

 52. sayin cumurubaşkanim ben köy körucusu olmak istyorum sizden başka kimse yardim edemez işzizim şalurfa birecik köy yunde ugrcukta yaşiyorum bir yeşil yapragim yok ismi mehmet polat eleriniz öperim tefonum 05385835898

 53. Denizli valiligine ilgili sydv kurumundan 3 yildir yakacak komur yardimi almaktayim pamukkale kaykamligina ekim ayinin 12 sinde komur yardimi talebimin red edildigini durumumun zayif ve yardim muhtac oldugumu dile getirdim sayin pamukkale kaymakligina tekrar incelenecegi soyledi ekim ayinin 24 de ise yine red edilmistir red gereği genc calisan uzerimde arac kaydiymis yasim 35 engelli erbabinda calismaktayim asgari ucretin altinda maas aliyorum hacizli kesintili maasim yetmemektedir araçta hacizli motorsiklettir ve trafik otaparkta durmaktadir sayin valim sayin cumhurbaskanimizin valiler toplantasi konusmasini dinledim bu konusmasindan tarafima gerekli komur yakacak ulastirilmasini arz ve niyaz ederim evli 3 kucuk kiz cocuklarim eşim suanda magdur durumdular saygilarimla

 54. Selamun alleykum sayin cumhurbaşkanımiz büyüğümüz mersin tarsustan yazmaktayim öncelikle insallah saglik durumunuz iyidir insallah ben okumadim ama vatanim için canimi feda etmeye raziyim bir büyük olarak türkiye sizin dudaklarinizdaki 2 lafa bakiyor biz size cani gönülden guvendik inşallah size uzanan eler bile kırılır is yapamaz duruma gelirler emredin bende savasmaya hazirim ne yapmam lazim reisimiz

 55. Selam aleyküm degerli baskanlarin baskani insanlah iyisiniz daha iyi olcaksiniz siz gülünce mutlu oluyoz bir derdimiz var annemiz 80 yasinda kanser hasdasi ameliyat yapdirmak icin üzerine 2006 rusatli 5 katli bir dayre 8 yetim cocuk annesi 1100 tl maisi olan ofda hayratda az bir cayi olan bir nine 5 katli bina 8 yilda bitdi 40000 tl rusat parasi verdi simdi rusat yenilenmesi icin yeni basdan belediyemiz para isdiyor bir dayre
  Satmak dedavi olmak ameliyat olmak icin isdiyoz paramiz yok rusat yenilenmesi icin hayiriniza bir el atin cok acil ameliyat dedavi olcak ist esenyurt inönü mah 406 sok pafda F21D-2B ADA 1486 PARSEL NO 3 insanlah hizir ilyas kibi konuya el stip bize yardim edersinix

 56. Selam aleykum sayin degerli baskanim
  nasil insanlah iyisiniz ben 1 3 1942
  dohum tarihim yasli kanser hasdasi bir
  nineyim 8 yetim cocuklarima 1100 tl maisla bakiyom 160 metre bir arsa ustunde rusatli 206 deprem sonrasi 5 kat dayre 8 yilda tamamladim uc kurus cay geliri ile rusat yenileme icin yeniden para isdiyo belediye onceden 4 bin tl rusat parasi verdik 5 yil gecdi diye iptal oldu simdi bir dayreyi satmak isdiyom dedavi gormek icin annenizin olmuslerin hayrina su rusat isimi hallet ist esenyur inonu mah 406 sok no 11 pafda f21d-2b ada no 1486 pafda 3

 57. slm cumhurbaşkanım bu kacıncı msj ben bile hatırlarmıyoryum çinkolıu evde oturıyorum ve işişisim ama hiç kimsenın umrynbda değil saygılarımla

 58. Sayın Cumhurbaşkanım,
  Ben yurt dışında yaşamaktayım.Evde bakım alan,yanlız yaşayan ve kimsesi olmayan babam,bu güne kadar bakıcılarla idare etti.Bu kişiler babamın sağlığı ile ciddi derecede oynadılar.Ne yazık ki onun bizimle yaşayabilmesine , yasalar müsade etmedi.Üç aydır Memleketimdeyim,onu Özel Altınoluk Sağlıklı Yaşam Huzurevi ve Yaşlı Bakımevine yerleştirmekten başka çare bulamadım.Elbette sorunlar bununla bitmedi.Rahatsızlığı nedeniyle fiilen ve hukuken kendi sorumluluğunu taşıyacak,medeni ve yasal haklarını kullanabilecek durumda değildir ve bakım ve onun işlerini takip etmem nedeniyle babama vasi olarak atanmak için Bandırma Sulh Hukuk Mahkemesine başvurdum. Fakat mahkeme kararını en erken üç ay sonra alabileceğimi söylediler.
  Sayın Cumhurbaşkanım
  benim bir üç ay daha kalma şansım yok.Sağlık sorunlarımdan dolayı malülen emekliyim,tedavilerim devam etmekte.Bugün Bandırma Adliyesine yaptığım müracat belgeleriyle ve babama ait olan T. C. Ziraat bankası Bank Kart ile Bandırma şubesinde müdür Ferda Bey le görüştüm. Kendisinden bana yardımcı olmasını ve yol göstermesini rica ettim.Babamın hesabına emekli kasasından yatan
  1.400 TL parasını,bakım evine otomatik ödeme ile ve üzerine kiracının ödediği 1.000 TL artı benim IBAN adresine göndereceğim 850 TL ile toplam 3.250 TL yi huzur evinin ücreti olarak otomatik ödeme yapmak istedim.Uğramadığım saygısızlık,iftira kalmadı.Beni dinleme tenezzülün de bile bulunmaya tahammül edemedi. Bana ajitasyon yapma,kısa kes diyerek sözümü kesti.Sanki babasının banka hesaplarını ele geçirmeye çalışan biriymişim gibi davrandı.Çok üzgünüm ama birkaç ay önce,babamın bakıcısı olan hanım bir şekilde,vadeli hesabının tümünü çekmişti.Ben onlardan para istemiyorum ki bu şekilde bir muamele göreyim.İsteselerdi Altınoluk ta ki T.C ZİRAAT BANKASI na talimat vererek,bir memuru görevlendirir ve Huzur evinde bulunan babamdan imza alabilirler. Benim maruz kaldığım bu durumu, hak ettiğimi düşünmüyorum.Sizlerden ricam bana yol göstermeniz ve yardımcı olmanızdır.Şimdiden teşekkürlerimi iletiyorum.
  Saygılarımla
  Aynur Kılıçaltan

 59. Sayın cumhur başkanım
  1999 eylül 2002 mayıs yasasına takılanlardanım.(506 sayılı kanun 81. mad.) Uzun zamandır bekledik fakat hicbir degişiklik olmadı.(kıdem tazminatı )1976 dogumluyum.2001 ssk girisim.bu 1999 sınırı bize cok agır oldu.15 yıl 3600. 5800 kanunu 25 yıl 4500 gün 7000 gün prim oldu. Yasıtlarım 1990 1. ay ssk.lı olmuş 10 yıl hic ödememiş.3600 5800 den yararlanıyor.54 yaş emekli olacak.biz ise 60 yaş.giriş tarihine degilde dogum taride degerlendirilmeliydi.1999 sınırı gözden gecirilmeli.15 yıldan 25 yıla cıkması cok fazla.dogum tarihi etken olmalı.1970 ve 1980 arası doganlar eski sistemin icinde kalmaliydı.2.5 yilım kendim ayrıldım diye hakkımı alamadım primim 4250 16 yıl oldugu halde.sebep 1999 yasası.bu gün yine işimden kendim ayrılsam yine elde var sıfır.35 yasında emekli olanların cezasını bizler cekiyoruz.1993 de calısma hayatım baş.ozamlarda denetleme olmadıgı icin 2001 de zoraki askerden sonra ssk lı.olabildim.kısacası sanssız nesiliz galiba.cumhur başkanım bu magduriyette olan tüm calısan arkadaslarımin tekrar degerlendirmeye alınmasını rica ediyorum.saygılarımla allaha emanet olunuz.tesekkürler.

 60. Es selamun aleyküm sizleri Allah’ın rahmeti bereketi ve Hidayet ile selamlıyorum.
  Siz değerli Cumhurbaşkanım Recep Tayyip Erdoğan. Ellerinizden öperim. Allahütale size ve ailenize ve ekip arkdaşkarınıza güç kuvvet sabır ihsan eylesin. Sevgili cumhurbaşkanım elleriniz den öperim. Ülkemizde vatanımızda bayrağımızda ezanımızda özü olan fırsat vermesin. Allah size peygamber efendimizin s v a saprından gücünden nasip etsin ben bir genç Akp gönüllüsü olarak sizlere daima duacıyım hacı annemde hacı babamda sizlere sürekli duacı bilinmesini isterimki. Ümmeti Muhammet. Size duacı sevgili Cumhurbaşkanım
  Ben Bursa dan Eyüp sizinle itibata geçmekten fayda duyacağını önemsedim benim yıllardan belli hayalini kurduğum. Ama ne olabilir diye sürekli düşündüğüm bir projem var du aklımda. Ülkeme hakkıma milletime hitap edecek bir proje gerçekleştirdim bunun maketini yatım testini yaptım. Ve bir çok yere kuruma gittin çok hoş karşıladılar ama destek. Alamadım. Kosgep baş vurdum. Ordan yanıt gelmedi sizden ıstram ediyorum projemi dikkate alınmasını istıyorum. Umuyorum sizinde çok hoşunuza gideceğini hissederek size yazdım. YEŞİL ETİKET alabilecek bir proje. Sizden destek beklıyorum bu projeyi hayata geçirmek istiyorum. Sizi Allah’a emanet ediyorum. Allah yar be yardımcınız olsun
  Eyüp DİKİCİ 05325144915/Bursa /yıldırım

 61. Sayın cumhurbaşkanım adım Derya Güven İstanbul Kartal’da ikametgah ediyorum sizden ricam bu semtte bulunan aşkları dikim evine girmek istiyorum yardımcı olun lütfen

 62. Selam aleykum sayın cumhurbaşkanım ve saygıdeğer büyüğüm öncelik sağlık durumunuzun iyi olmasını diler huzurlu bir yaşam dilerim maruzatımı arzedeyim musaadenizle17/01/2017 tarihinde sabahın erken saatlerinde evinden alikoyulmuş bi biçimde hiçbir gerekçe gösterilmeden tutuklanarak ceza evine nakledilen ve üzerinden uzunca bir süre geçmesine rağmen henüz bir mahkeme ye çikarilmaması ve harhangi bir bulgusuna rastlanmamış olan babam ZEYNEL ABİDİN YAKAR suçsuz olduğu kanaatinde olduğumdan bi an önce mahkemeye çıkarılmasının kendisinin bir suçu olup olmadığından emin olunarak akıbetinin selamete kavuşmasını diliyor ve kararı siz değerli büyüklerimize bırakıyor ve adaletin tecelli ve teberru ediyoruz takdir önce yüce olan ALLAHIN sanrada devletimizindir diyor ve sizleri saygıyla selamlıyorum esselamu aleykum.

 63. Sayın Cumhurbaşkanım ben Şuhuttan Fadime ARIKAYA eşim 14 senelik uzman Çavuş bir senedir işsiz iki kızım var okula giden çok zor durumdayim bir senedir sesimi hiç kimseye duyuramadim inşallah bir kez olsun siz duyarsınız yardım edersiniz

 64. Selamun aleyküm ben sanliurfa merkezdenden yazıyorum. Ben 7.yil once bir evlilik yaptim. Iki ay evli kaldim kaynanam beni boşadı. Suanda ailemle kalıyorum resmen sığınma gibi yaşıyorum. Asgari Ücretle çalışıyorum temizlikcilik yapıyorum.7 yildir ayaklarımin ustunde durmaya çalışıyorum. 5 yildir kendimi toki evlerine yazıyorum bir türlü çıkmıyor. Benim sayin cumhur baskanimizdan ricam.benimde tokide ismim ciksin.kira oder gibi evim olsun lütfen. E postam ceylan.nazli6363@gmail.com

 65. Selamun aleyküm ben sanliurfa merkezdenden yazıyorum. Ben 7.yil once bir evlilik yaptim. Iki ay evli kaldim kaynanam beni boşadı. Suanda ailemle kalıyorum resmen sığınma gibi yaşıyorum. Asgari Ücretle çalışıyorum temizlikcilik yapıyorum.7 yildir ayaklarımin ustunde durmaya çalışıyorum. 5 yildir kendimi toki evlerine yazıyorum bir türlü çıkmıyor. Benim sayin cumhur baskanimizdan ricam.benimde tokide ismim ciksin.kira oder gibi evim olsun lutfennnnnnnnnnnn

 66. Değerli cumhurbaşkanım.esime araba çarptı. 11gundur yoğun bakımda bilinci kapalı vede açılmıyor.doktorlar omurilikten beyne giden damarlarda sinirlerde hasar var .hayatı boyunca hiç şuuru acilmayabilir veya sakat kalabilir dedi.4 tane çocuğum var .agliyorlar annelerini istiyorlar elimden bir şey gelmiyor. Allah rızası için ilgilenir

 67. SELAMUN ALEYKUM SAYIÑÇUMHUR BAŞKANİM BEN EMRULLAH ELİBOL SİZİN LE ÖZEL KONUŞM AK İSTERİM ARAMANİZİ RİÇA EDERİM 0 545 683 90 89 LÜTFEN ARAYIN

 68. Selamün aleyküm Cumhurbaşkanım.
  Ben Muhsin Ergüven avusturyadan yazıyorum.Sorunumuz yurtdışında borclanarak emeklilik konusu bildiğiniz gibi maaş talebinde bulunabilmek için burada gelirimiz olmaması lazım.Sizden ricam ALLAH rızası için bu konuya el atmanız.Cumhurbaşkanım bu kanuyla ilgili çok madur var bende dahil.Size güvenimiz çok bizleri buralarda unutmayın lütfen.Yüce ALLAHdan size ve ailenize uzun ömürler dilerim.Sevgi ve saygılarımla.

 69. Sayın cumhurbaşkanım tirafik kazasından dolayı icra geldi ceza evinden yeni çıktım şaştım kaldım işim yok evli 2 çocuk babasıyım evim kira eşimin eline bakıyorum eşim ev temizliğine gidiyor kafayı yiyecem bana yardımcı olun aylemle mutlu huzurlu günler geçirmek istiyorum saygılar allaha emanet olun ama nolur yardımcı olun

 70. Sayın Cumhurbaşkanim ben Trabzon’da ikamet etmekte bir bayanım ewliyim bir kızım var sizden ricam nolur Allah rızası için Ew hanımlarına maaş bağlanmanız nolur,biz evde eslerimizin eline bakıyoruz kendimize ait paramız olsun istiyoruz çalışmıyoruz dışarda ama bizlerde evlerde emek veriyoruz ama maalesef ki emeğimizin karşılığını alamıyoruz sizden ricam asgari ücret kadar bizlerede maaş bağlayın duacinizim Rabbim sizi başımızdan eksik etmesin vatanımıza zeval vermesin insallah size güveniyorum bizleri bu istegimizden mahrum birakmiyacaginizi umuyor Allah’a emanet ediyor,saygılar sunuyorum.efendim

 71. Sayın cumhur başkanım adım ömer girgin iki aylık bir oğlum var iki uzun seredir işsiz im aileme bakmam mecburiyetin deyim annem iki kız kardeşim bir erkek kardeşim ceza evin de hepsine bakmak zorun dayım sizden para talep etmiyorum sizden aile bakmak için is istiyorum beni yanınıza alın sizin yolunuzda sizinle baraber bende olayım yani öl de öleyim sayın cumhur bakanıma saygılar la ellerinizden öperim

 72. Selamünaleyküm tayip dedem 12 yaşındayım ev sahibi çıkarıyo evimiz yok dedem ev alcak bankaya müracat eti ve hala onaylamadılar bi yardım edin çok degil 40 binlira bakanın nosunu verdiniz geçen msj atıyom ne cevap veriyo ne dinliyo nolur yardım edin alah aşkına muhamet aşkuna yardım edin bana

 73. Sayın cumhurbaşkanım balıkesire geldinizde metup verdim korumanıza tel de yazdım allah aşkına beni arayın çocuklarım için seni çok seviyorum allah sizi başımızdan eksik etmesin sizden tel bekliyorum okullar açılacak ne yapacağımı bilmiyorum allahın adını verdim arayın beni

 74. SN CUMHUR BAŞKANIM ben 22 yaşındayım askerliğimi yaptım çok şükür işim evim herseyim var ben bi kız sevdim babasının maddi durumu fazla iyi değil kızı istedim vermediler kızı çalıştırdığı için vermiyolar çaresiz kaldım nolursunuz bana yardım edin kendimi ascam sonunda intihara kadar düşündüm sinir strsten yemek içmekten kesildim babası kesinlikle vermiyo kaçmayı denedim ama onu kuşağıyla evden başı dik bi şekilde çıkmasnı istiyorum nolursunuz bize yardım edin

 75. Selamın aleyküm sayın başkanım bu kaçıncı mesaj atışım ALLAH RIZASI İÇİN BANA YARDIMCI OLUN KOŞKOCA CUMHUR BAŞKANISIZ Bİ İŞ İSTEDİM KİMSE İLGİLENMEDİ ÇOK MU ŞEY İSTEDİM ACABA BENDE T.C VATANDAŞIYIM YILLARDIR AİLEM VE BEN OYUMUZU SİZE KULLANDIK AK PATİYE ÜYEYİM NE ZAMAN MİTİK OLSA HİÇ GİTMEMEZLİK YAPMADIK BUMU EMEGİMİZİN KARŞILIGI CANIMDAN BEZDİM EFENDİM

 76. sayın cumhur baskanım ben kayserıden alı senınle selfı resmı cekınmek ıstıyorum musaden olursa senı cay ıcmeye davet edıyorum sızlerı sevıyorum ıssızım yardımlarınızı beklıyorum cok zor durumdayım saygılarımı sunuyorum ellerınızden opuyorum yanınaza gelecem ama gorusturmezler rıca edıyorum yardın edın yoksa ıs yuzunde ıntıhar edecem

 77. SAYIN CUMHURBAŞKANIM,ŞİMDİYE KADAR MİLLETİMİZ VE MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİZ İÇİN YAPMIŞ OLDUĞUNUZ FEDAKARLIKLAR İÇİN ALLAH RAZI OLSUN DİYOR SAYGI VE HÜRMETLE ELLERİNİZDEN ÖPÜYORUM.ALLAH HEP KIYMET BİLENLERLE KARŞILAŞTIRSIN.ALLAH’A EMANET OLUN.EDİRNE HAVSA’YA DA BEKLİYORUZ .SİZLERİ AĞARLAMAK VE DUANIZI ALMAK İSTİYORUZ.SELAM VE DUA ILE KALINIZ..

 78. Sayın cumhurbaşkanım nasılsınız işallah iyisinizdir ben bitlis merkezde oturuyorum yaşım 25 .başkanım ben sizi çok ama çok seviyorum egerki ben bunları yalakalik olsun diye söylüyorsam namerdim baskınım 2 3 aydır size ulaşmak istiyorum ama bi türlü olmuyor bide burdan şansımı denemek istedim belki görürsünüz ümuduyle başkanım benim bi sıkıntım war isallah beni ararsınız allah yar yardımcınız olsun her erkek adamın en büyük hayalisiniz sizin karakteriniz sizin erkekliyiniz yeterdir kuranıma. 05467390164

 79. Ben Zubeyda korkut sayın cumhur başkanım ben muğla merkezde yaşayan iki çocuk annesiyim benim zizden ricam biz çok zor durumdayız eşim iflas etti 10yıl oldu biz Hale’n toparlanamadık çocuklarım okuyor evim kira hergün borççular kapıda icra memurları çok bunaldım artık lütfen yardım edin borcumuz 4 yüz milyar işin içinden çıkamıyoruz eşimin işi bu parayı ödeyecek durumuda yok allah rızası için yardımınızı esirgemeyin ben bir yalancı yada dolandırıcı değilim bir ailenin mutluluğu için yardım edin lütfen telefon 0507 709 48 81 saygılar

 80. cumhurbaskanım.ben kahramanmarastan dr Aynur Erzengin.besbucuk yıl önce esimden ayrıldım.ayrıldığım kişi hakim oldu…maasinı saklaması,eve maddi destekte bulunmadığı için ayrıldık…. ve burada anlatamayacagım cok kötü bir davranıştan dolayı ayrıldık.ve bu sebep çok kötü bir sebep.ve bu kişinin ben sonradan hakim olarak atamasının yapıldığını öğrendim.inanamadım….zaten ondan sonra 15 temmuz oldu…bu adam bu pis davranışından başka,evlilikte parasını sakladığı halde,mal paylaşımı rejimine göre mal varlığımın yarısına el koydu….bu nasıl adalet ….adam hem evlilikte eve para harcamadığı için kusurlu görülüyor,boşanırken…..hem de malımın yarısı tamamen ona verildi.ben güçsüz bir bayanım.hakim adamın üzerine kayıtlı birşey yok diye,parasını hep sakladığı halde ben suçlu oluyorum….davaya bakan hakim,bana insallah vicdan azabı çekmem verdiğim kararla dedi…kanun böyle uygulamak zorundayım dedi…kanun mazlumu korumazmı…kanun mazlumun daha beter kafasına mı indirir….ALLAH RIZASI İÇİN YARDIM EDİN….CUMHURBASKANIMIZLA MUHAKKAK GÖRÜSMEM LAZIM.MAİL ADRESİM draynurerzengin@gmail.com tlf 05056228747 allah rızası için maddi ve manevi zor durumdayım….yardım edin

 81. Sayın cumhurbaşkanım sizden bir isteyim var özürlü engelli yüzde 45 raporun var ilkokul mezunuyum özürlü engelli memurluk geçen sene kurada ismim çıkmadı ağustos ayının 2017 çekilişinde kurada ismim çıkmadı özürlü engelli memurluk işine çok ihtiyacım var ben kütahyalıyım 6 yaşımdan beri annesiz büyüdüm babamdan hiç fayda yok benimle ilgilenmiyor kendi ayaklarımın üstünde durmaya çalışıyorum yaşım 38 memurluk işim olursa evlenmeyi düşünüyorum yaş gidiyor benim de çocuklarım olmasını istiyorum Babam evlenme konusunda bana hiç yardımcı olmuyor cumhurbaşkanım yardımcı olmanızı istiyorum Allahım sizi kötülüklerden belalardan kazalardan törörden bombalı tuzaklardan korusun dualarım sizinle Allah yar ve yardımcınız olsun Allah sizi başımızdan eksik etmesin sizin için kötülük düşünenlere Allah’ım fırsat vermesin Allah’a emanet olun numaran bu 05425724422

 82. Sayin cuhmhur baskanim sizden bir konuda yardim isteyecektim16 yaşinda kizimiz kacırildi 3 gündur emniyet güçleri bize hiçbir şekilde yardimci olmuyorlar çok çaresiziz babasi rahatsizlandi 2 gündür yatiyo lutfen allah rizasi içinbize yardimci olurmusunuz

 83. Sayın cumhurbaşkanım emeklilikte yaşa takılanlar hala sizden müjdeli bir haber bekliyoruz Allah rızası için bu sorunumuzu çözün artık tek umudumuz sizsiniz büyük bir hak gasbına ugrayan bizler sizi seviyoruz.Allah yar ve yardımcınız olsun.

 84. Sayın cumhurbaşkanım ben manisadan gülşah roman aöl sistemine 2009 yılında girdim ama kredi toplayamadığım için maöl ye geçtim ama mezuniyet kredisi 220 olduğu için kredi toplayamadığım için sorun çekiyorum bitsin artık bu okul ben üstelik epilepsi hastasıyım çalışamıyorum herkes beni işe almıyor okuluma hastalığımdan dolayı ara vermek durumunda kalmıştım sayın cumhurbaşkanım ve aöl ye girdim 2002 de ortaokuldan mezun olmuştum ben üstelik manisaya güzel sanatlar okulu ve hukuk fakültesi açılmasını talep ediyorum çünkü istediğim bölüm maalesef yok benim imkanım olmadığından ve rahatsızlığımdan dolayı ailemin yanında okumak istiyorum ayrıca genel kültür aşamasındayken topladığım 30 kredimin iade edilmesini talep ediyorum ve sizin bayramınızı kutluyor ellerinizden öpüyorum

 85. Sayın Tayyip Erdoğan,

  Ben bir İran vatandaşıyım ve 4 aydır aileyle beraber Türkiye’ye yerleştik. Dolayısıyla benim eşim İTÜ’de araştırma görevlisi (Post-Doc) olarak çalışıyor ve maalesef hiç maaş almıyor. (TÜBİTAK projesi ile ilgili). Şimdi ben de bu süre içinde iş için başvurmadığım yer kalmadı, eğer yanlış yapmasam yaklaşık 500 yere başvuru yaptım! Belkide daha fazla.

  Başkanım, 14 yıl dan fazla eğitim ve kariyer hayatım boyunca oluşturduğum birikimleri Datacenter ve İT proje konularında yoğun bir bilgi birikimine sahibim.
  Ayrıca eğitim sürecim içerisinde araştırma, öz motivasyon, girişimcilik ve farklı yetenekler edinme noktasında kendimi geliştirdim. Özgeçmişimde de görebileceğiniz gibi farklı eğitimlerle ve yaptığım bireysel araştırmalarla kendimi geliştirdim.

  İş yaşamında efektif ve hızlı olmak konusunda son derece özverili ve hevesli olduğumu, İstekli, özenli ve dikkatli çalışmanın mutlaka başarı ile sonuçlanacağının bilincindeyim ve bundan şüphem yok.

  Ama Başkanım, görünüşe göre başvurduğum yerler benimle çalıştıklarını maalesef hiç istemiyorlar, aslında bende nedenini pek bilmiyorum.

  Sonuç olarak; Başkanım sizden bir ricam var, bir kaç gün sonra okullar başlıyor ve benim bir küçük kız çocuğum var ve ilk okula başlayacaktır. Onu üzmek istemiyorum ve hemen işe başlamalıyım. Lütfen mümkünse eğer bana bir iş yapmamı sağlayabilir misiniz?
  Ekteki özgeçmişimin lütfen değerlendirilmesini rica ediyorum, Gerekli görmeniz durumunda daha detaylı bilgi vermek için sizinle karşılıklı görüşmek isterim.
  Ön yazımı okumaya ve CV’mi incelemeye vakit ayırdığınız için çok teşekkür ederim. Yakın zamanda sizden olumlu haberler almayı diliyorum.

  Tüm Saygılarımla,
  Yaşar Amirabedin.

  Cep telefon : 0553 884 6640
  eMail : y.amirabedin@gmail.com

 86. Sayın cumhur başkanım ben Ahmet karaaslan arakandaki kardeşlerimizin kanlarinin durması için ne laźımsa neden yapılmıyor siz bir dünya liderisiniz siz elatmazsanız bunu engelleyecek başka kimse yok yapamazlar ha benim üzerime düşen bişey varsa hazırım gerekirse arakana gitmeye hazırım yeterki bu biçare olsun ne olur bukan dursun ben gitmeye hazırım saygılar başkanım Allah size zeval vermesin sağlık uzun ömür versin

 87. SAYIN CUMHUR BAŞKANIM BEN ESKİ BİR HAKİKİ AMA HAKİKİ BİR MİLLİ GÖRÜŞLÜ BİR ALLAHIN KULUYUM BURSAYA GELDİĞİNİZ HER MİTİNT VE KONFARASLARDA OLMUŞ BİR KULUM SİZDE ŞU YALANCI DÜNYADA BİR İSTEYİM VAR BENİ ARAKANA ORADAKİ MÜÇAİTLERİN YANINA GÖNDERİRMİSİNİZ .

 88. Sayın cumhurbaşkanım ben çorum merkezden gülden bozduman 28 yasındayım ortaokul mezunuyum sizden ricam odur ki ben corum erol olçok egitim arastırma hastanesinde calişmak istiyorum temizlik yemekhene hasta bakımı bulaşık ne iş olursa yaparım elimden her iş gelir 2 aydır calmadıgım kapı konuşmadigim insan kalmadı her gittim yerde ak partiden bi tanidigimin olmasını soluyorlar bana acık acık ya cumhurbaskanlıgından onay gelcek yada tanidigin bi milletvekili aracı olacak parti olmadan olmaz diorlar ama ben zaten yıllardır ak partiliyim yani kimsem yok elim kolum uzun degil die basıt bi temizlikcilikte yapamıycakmıyım sizden ricam lütfen bu msj ilgili yerlere ulaşirsa lütfen bana dönüş yapın cok zor durumdayım 0534 664 6488

 89. SELAMÜNALEYKÜM SAYIN ZALİMLERİN KORKULU RÜYASI MAZLUMLARIN UMUDU MİLLETİN ADAMI CUMHURBAŞKANIM.. MADDİ DURUMUM PEK İYİ OLMASADA ÇOK ŞÜKÜR GEÇİNİYORUZ, BENİM DERDİM NE PARA NE MADDİYAT.BENİM DERDİM DOĞUŞTAN BEDENSEL ÖZÜRLÜ 12 YAŞINDA Kİ OĞLUM . EL VE AYAK PARMAKLARI BİTİŞİK KAFA TASINDADA BİRAZ ŞEKİL BOZUKLUĞU VAR ,ZEKASI NORMAL .YENİ DOĞDUĞUNDA KAYSERİ TIP FAKÜLTESİNE GÖTÜRÜP GETİRDİK TAKİİ BEŞ YAŞINA KADAR BİR SONUÇ ALAMADIK.. DOKTORLAR AMALİYATA YAKLAŞMADI ALDIĞIMIZ CEVAP, YERİNİZDE OLSAM AMELİYAT ETTİRMEM ,MASADA KALIR OLDU.ŞİMDİ 13 YAŞINDA ONU İLK GÖREN ÇOCUKLAR, AAA BU NASIL ÇOCUK DEYİNCE BENİM DÜNYAM KARARIYOR HAYATTAN SOĞUYORUM ,OĞLUM, ZAMAN ZAMAN BABA ELLERİM NE ZAMAN AÇILACAK DİYE SORUNCA DÜNYAM TÜMDEN YIKILIYOR ..SAYIN CUMHURBAŞKANIM ,OĞLUMU DAHA İYİ HAYTANELERE DAHA İYİ DOKTORLARA GÖTÜRÜP AMELİYAT ETTİRMEK İSTİYORUM AMA DEVLETİMİZİN BANA YARDIM ELİ UZATMASI LAZIM BU KONUDA BANA YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK MEMNUN OLURUZ .RABBİM SİZİ TÜM TUZAKLARDAN ŞERLERDEN KORSUN..TEL:05350452140

 90. SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ BİZLER ESENLER PAZARCI ESNAFLARI OLARAK İŞİMİZİ EKMEGİMİZİ ELİMİZDEN ALDILAR ESENLER BELEDİYE BAŞKANI BİZLERİ MAGDUR ETMİŞTİR MÜBAREK KURBAN BAYRAMINDA ÇOCUKLARIMIZA AİLELERİMİZE KURBAN BAYRAMINI ZEHİR ETMİŞTİR BİZLERİ HİÇ BİR ŞEKİLDE ESENLER BELEDİYE BAŞKANI MUHATTAP ALMAMIŞTIR BELEDİYE BAŞKANIMIZIN BAYRAMI İNŞALLAH MUTLUDUR BİZLER 15 TEMMUZDA GECE GÜNDÜZ UYUMADAN VATANIMIZIN İÇİN NÖBET BEKLEDİK BELEDİYE BAŞKANIMIZDA BİZİMLE BERABER BEKLEDİMİ BİZİM VİCDANIMIZ ÇOK RAHAT İNŞALLAH BELEDİYE BAŞKANIMIZDA RAHATTIR . SAYIN CUMHURBAŞKANIM PAZARCI ESNAFLARIMIZ SİZLERİN BAYRAMINIZI KUTLAR SAYGILARIMLA PAZARCI ESNAFLARI TEMSİLCİSİ MEHMET ÇİFÇİ.

 91. Selamın aleyküm Sayın cumhurbaşkanım. İkinci kez sizi rüyada gördüğüm için size yazmak istedim. Bu gece rüyamda namaz kılan insanlar gördüm kadınlar bölümün de bende ablam Nermin ile namaz kıldım yanımdaki insanlar eli açık bende elimi bağlayarak namaza niyet ettim Yüksel bir yerdi önüm yeşillik ti ardın evdeydim Sekiz on yaş arası kız ve erkek çocukları vardı ellerinde kitap vardı ve siz onların kitaplarının üstüne imza atıyor isminizi yazıyordunuz kitap kapağının en üstü ne siyah mürekkep li kalem ile öyle heybetli imza artınızki ama siliniyordu sizde avucunuzla mizanınızı temizleyip kitabın içine adınızı ve imzanızı yazdınız size ben de işte şimdi oldu dedim çocuklara dönüp evet bunu ömür boyu saklayabilirsiniz dedim. Allah vatanımızı milletimizi korusun sizi korusun. Allah hayır etsin. Saygılarimla.

 92. Sayın cumhurbaşkanlm sizden bir ricam var beni m yurume ozurlu oglu var bunun eskisehirde oynanacak mili mca gitmeyi cok istiyor mlisef zorluk gosteriyorlar bileti alaiyoru bir anne olarak ogluun uzulmesine dayanamiyoru sizdencok ric a ediyoru bana yrdi edin simdiden cok tesekurederi

 93. SAYIN CUMHURBAŞKANIM,, BEN İMÂM HATİP ÖĞRENCİSİYİM 12 YAŞINDAYIM. SİZE BU MESAJI BABAMIN TELEFONUNDAN GİZLİ YAZIYORUM. SAYIN CUMHURBAŞKANIM, BİZ BABASINA AŞIK İKİ KARDEŞİZ, ETRAFIMDAKİ ARKADAŞLARIM BABASINDAN KARNE HEDİYESİ BEKLERKEN, BİZ BABAMIZIN İŞ BULMASI İÇİN DUA EDİYORUZ.! BABAM KISA BİR DÖNEM TUTUKLU OLARAK CEZA EVİNDE KALDIKTAN SONRA ÇIKTI, AMA BU YÜZDEN İŞ BULAMIYOR. BİZE BELLİ ETMESEDE BU DURUMDAN ÇOK UTANIYOR. SAYIN CUMHURBAŞKANIM, BABAM SİZDEN BAHSEDERKEN REİS DİYE BAHSEDİYOR, REİS”İN ANLAMINI SORDUĞUMUZDA BABAMA,, ÜLKEYİ VE MİLLETİ ONURLANDIRAN İDARE EDİP GELECEĞE EMİN ADIMLA TAŞIYAN İNSANA REİS DENİR, KARA GÖZLÜ KIZIM DİYOR. SAYIN CUMHURBAŞKANIM LÜTFEN BABAMA İŞ VERİN BAŞKA BİŞEY İSTEMEYİZ. BABAMA İŞ İMKÂNI VERİN Kİ BABAMIZDA EVİMİZİN REİSİ OLSUN ÜZÜLMESİN ARTIK. BABAM GÜLMEDİĞİ ZAMAN SANKİ EVİN BÜTÜN ODALARINDA KARA BULUTLAR DOLAŞIRCASINA Bİ HUZURSUZLUK ÇÖKÜYOR HEPİMİZE. BEN VE KARDEŞİME BİRŞEY LAZIM OLDUĞUNDA, DEDEM VE BABAANNEM YAPIYOR, ALLAH RIZASI İÇİN BABAMA İŞ VERİN, BABAM, ANNEM, KARDEŞİM VE BEN ESKİSİ ĞİBİ MUTLU OLALIM YİNE.. SON OLARAK SAYIN CUMHURBAŞKANIM, ÇOCUKLARA VE ÜLKEMİZE SIĞINAN MÜSLÜMANLARA YARDIM ETTİĞİNİZ İÇİN, KÂİNATIN YARATICISI YÜCE ALLAH, HER ZAMAN VE HER AN YANINIZDA OLSUN YÂR VE YARDIMCINIZ OLSUN İNŞALLAH. AİLENİZİN YENİ ÜYESİ, AYBİKE VE TÜM TORUNLARINIZA SELÂM EDERİM. BENİM ADIMIDA BABAANNEM KOYDU, KÜBRA KÖKKAYA,, 05464854297,, ELLERİNİZDEN ÖPÜYORUM SAYIN CUMHURBAŞKANIM.

 94. Sayin cumhur baskanim sizden parapul isticek degilim ya beni askeriyeye al sehit oluruz yada gazi para aylik sigorta hic bir hak talep etmiyorum sadece sicak temas olan yere beni asker olarak gonderin ben bu vatana askerligini layikiyla yapmis olan ve bu görevi daha tamamlamadigini dusunen bu vatanin bir evladiyim illa kapinizami dayanayim

 95. SAYIN CUMHUR BAŞKANIM Bu güzel kurban bayramı arifesinde partim ve siz BÜYÜĞÜM olarak bana yurt kantin ihalesinde çok istiram ediyorum Yardımcı olursanız sevinirim .Benim sizde böyle bir şey istememin tek sebebi ben partimin kuruluşundan bugüne ilk 7 yıl yorulmak bilmeden çalıştık gene devam eden davamda bir yardım istiyorum . Ayriyeten eski zonguldak mlv.polat Türkmen öz enistemdir ilginizi bekliyor cevap alırsam mutlu olurum en büyük SAYGILARIMLA . Yurt ismi KYK . ABDULLAH SABRİ EFENDİ erkek yurdu . Mustecir Nazim Oztabak . Zonguldak site merkezi .

 96. Selamun aleykum sayin cumhurbaskanim sizden ricam …özel bağcılar medipolmega ünüversite hastahanesine geldiginiz zaman bizi ziyarete gelirmisiniz biz esnafiz sizi cok seviyoruz geldiginiz zaman mutlaka sizi daha yakinda gormek istiyoruz 5386250801 saygilarimla. Şahin taygon

 97. Sayın cumhurbaskanim öncelikle s.a ben ordudan evren karaca sayin cumhurbaskanim biz 3 yillik evliyiz cocugumuz olmuyo tüp bebek denedik olmadi tekrar denemek istiyoruz ama paramiz yetmiyor bize yardim edermisin bu konuda rica ediyorum allah rizasi icin saygilarimla 05458835803

 98. SAYIN CUMHUR BAŞKANIM Zonguldak tan saygılar efendim partimde sulalece ilk 7 yıl yorulmak bilmeden çalıştık maddi manevi partimin bir simidini bile yememisimdir lakin bu partimde bugüne kadar bir hakkım olmuşsa sizde böyle şeylere dikkat eden bir buyugumuzsunuzdur sizden ve partimden ilk defa bir istiramim olacak birazda bizleri sevindirin efendim zong.kyk yurt yemekhane ihalesine girdim ve bu ihaleyi sizin sayenizde alıp çalıştırmak istiyorum bana yardımcı olursanız sevinirim iki üniversite bir lise talebesi çocuk okutuyorum yegenlerimle birlikte onlarında sevindirmis olursunuz baş komutanım büyük insanlar girmiş biz küçük olduğumuz için size sığındık sizde küçük görürseniz sağlık olsun derim efendim bayramdan sonra aciklanacakmis kazanan yurt ismi . ABDULLAH SABRİ EFENDİ erkek yurdu Zonguldak.mustecir .Nazim Oztabak .SAYGİLARİMLA turan aygün

 99. sayın cumhurbaşkanım ben 2015 te ankara ssk da bel fıtığı ameliyatı oldum o günden beri iyileşemedim gerekli yerlere şikayetim oldu birşey olmadı sonuç ben 3 senedir evime ekmek götüremiyorum adam yurduna koyupta ilgilenen yok size ulaşmak istiyorum sağlık sıkıntılarım çok allah rızası için ilgilenin yolunuz hep açık olsun saygılarımla allah a emanet olun

 100. Artık son çare buraya yazıyorum. 1999 depreminde hasar gören binamız usule uygun onarılmadi.2006 da satış yasağı varken satılan daireler kaçak kat var yetmedi bu senede doğalgaz bağlandı.
  Binanın 8 yerinden 3.kata kadar perde duvar olması gerekiyor proje böyleyken binamızda bir perde duvar bile yokkkkkkkkkkkkkk. .
  Sakarya /kocaali belediyesine çok gittim savcılığa dilakce verdim. Savcıya anlattım bimer yazdım ve bir çözüm olmadı halen binada oturuyoruz can güvenliğimiz olmadan..duyun artık bir çözüm bir çare ….
  Sakarya /kocaali ağalar mahallesi sofular sokak lütfenn bir çözüm yolu istiyoruz.
  Saygılar …

 101. Sayın reisim selamlar saygılar sevgiler ellerinden hürmetle öpüyorum Allah’im seni basimizdan vatanimizdan eksik etmesin. Burda gördüğüm istekler hep ayni maddiyat..Bilmiyorum hiç bu yaşıma kadar kimsenin ne bir kuruşunu yedim nede çalışmadan hak etmeden para pul istemedim ve istememde ben sadece rabbimden güzel bir iş ve es istedim rabbim eşimi nasip etti ama işim olmadı.Ben daha önce iş istedim istedim sizlerden Allah razı olsun valiliğe yazı gitmiş beni işçi kurumuna gönderdiler..işçi kurumu bana dedigi; bizi neden şikayet ettin ben şikayet etmedim ben birini şikayet edeceksem Allaha şikayet ederim dedim.biz sana ne iş verelim dedi bende dedimki valilik gönderdi bilmiyorum dedim efendim.ilaç isinden anlarmisin dedi yok dedim , kaynak isinden anlar misin yok dedim, peki torna isinden anlarmisin yok dedim , çaycılık yaparmisin dedi yaparım dedim ve bana dilekçe doldurttular ilgilenildi birtakım iş yerleri önerildi ama benim yapacağım İŞLER olmadığından dolayı tarafıma yönelik İŞLER olduğunda dönülecegini söyleyen dilekçe
  Bana dönülmedi , sayın reisim ben iş istiyorum bana rizkimi temin edecek olan rabbim sizde vesile olun afedersiniz yıllardır alkollü yerlerde çalıştım ama icmedim cocuklarim büyüdü bıraktım 2013 de ve hiç elime alkol şişesi almadım , tuvalet temizleyim yerlere paspas çekeyim ama alinterim olsun benim ne evim var ve arabam çok şükür rabbime huzurum ve sağlığım var bana para pul verme bana iş konusunda vesile ol senden istirhamim bu beni çok sevdiğim belediye başkanımız konya meramdan SERDAR KALAYCI hocam tanır simayen Tahir akyürek başkanla görüşmek sizden zor maşallah her sorduğumuzda kapısına gittiğimizde çok yoğun hep toplantıda.. Sizi büyük bir muhabbetle selamlıyorum sizi inşallah rabbim sizin yaninizda olupda elinizide opmeyi nasip eder RABBİM size uzun ömürler versin ayağınıza taş değmesin bunların hepsini Yüce ALLAH ŞAHİTTİR içinden gelerek söylüyorum ister iş verin ister vermeyin saygı ve sevgilerimle ellerinizden öperim
  Muzaffer hakan kılıç..

 102. Merhaba iyi aksamlar Sayin Cumhurbaskanim ben Mehmet Karakus Sizden ricam bana yardim etmenizi bekliyorum. En son 8 Haziran da yazmistim Cevap alamadim. Yardiminizi bekliyorum. Hayatim boyunca hiç bir gelirim yok. 2017 yilinda Hersey Çoook pahalli oldu.Çook zor durumdayim. Toplam 6 Nüfusum var.Suan sartlar çok zor .Böyle devam ederse yasayamayiz. Hersey 4 de katlandi .Devletim den ve Sayin Cumhurbaskani Recep Tayyip Erdogan dan yardim bekliyorum.Tek umudumsun Sayin CUMHURBASKANIM cevap bekliyorum. Ellerinden öperim Saygilar dilerim. 05378718863

 103. Sayın cumhurbaşkanım sizinle özel bir konu icin cok cok önemli görüsmek istiyorum ama telefonda deyil özel cok önemli sizin ve bizim icin tsk ben ERSIN YAZILITAS AVUSTURYADAN
  0043/676/84836412 maden le ilgili

 104. Assalamo alaikom …I m from pakistan live in Turkey istunbol I have big problem please just I wana see Mr recep tayyip erdoğan urgently ….shyk nazim haqani kibrisi said in dream u must go recep tayyip erdoğan so please i don’t wana die help me for Allah ya Rasoolallah.please send me reply email…..JazakAllah

 105. Sayın cuhurbaşkanım engelli kardeşimin maası kesildi engelli kardeşim annem ve babamla oturuyor Tokat’ta ve bende İstanbul’da kirada oturuyorum ben zaten zorla geçiniyorum kardeşime yardım etmekte zorlanıyorum lütfen bu konuyla ilgili yardım istiyorum numaram 5333877560

 106. Salam eziz Recep TAYYIP ERDOGAN AZERIBAYCANSAN YAZIYORUM AZERIYIM SIZDEN BI TEK SEY ISTIYORUM EN BUYUK ARZUM BIR SCANIA V8 S700 TIRDIR BANA BIR SCANIA TIRI IN PARAM YOKTUR NOLURSUZ CEVAP BEKLIYORUM TELEFON NUMARAM 0516357606

 107. sayın cumhurbaşkanım eşim askeri ücretl e çalışıyor kira mi ödeyeceğiz okul başlıyor okul masraflarida var üç cocuk dediniz benim iki çocuğum var ve gecinemiyorum beyaz esya m hiçbir şeyim yok zor durumdayim

 108. sayın cumhurbaşkanım eşim askeri ücretl e çalışıyor kira mi ödeyeceğiz okul başlıyor okul masraflarida var üç cocuk dediniz benim iki çocuğum var ve gecinemiyorum beyaz esya m hiçbir şeyim yok zor durumdayim

 109. Sayın Cumhurbaşkanım,ben mak müh bilim adamıyım,geliştirdiğim buluşlar ciddi ve bir o kadarda gizlilik gerektiren icatlardır.Bunun ülkemizde üretimi için gerekli desteğin sağlanması için sizinle görüşmek istiyorum.Saygılarımla

 110. sn. cumhurbaşkanim benim 3 tane kizim var en büyüğü 11 küçüğü 4 yaşında büyük kizim hasta doktorlar neyi olduna dayir bi teshis koyamiyolar ama çocuğum gozumun onunde eriyo hastaneye goturcek param kalmadi kiram birikti verem dahil iki hastalik daha soylediler yardim yerlerine gidiyorum oyaliyorlar hic biyerden yardim alamiyorum nolur yardim edin 05388348784

 111. Say’ın cumhur Başkan’ım Askeri mahkemelerin kapatılmasıyla ilgili Anayasadaki kanuna göre tayinler tercih ettikleri yerlerin dışında olmayacaktı fakat oğlumun tercih dışı oldu ben bir anne ve ak partili olarak yazıyorum bu konu hakkında tekrar ilgilenilmesini arz ediyorum saygılarımla

 112. KIYMETLİ CUMHURBAŞKANIM SN Recep TAYYİP ERDOĞAN bir ricam olacak senki kimseyi kapından geri çevirmezsin bir ihtiyaç sahibi insana yardımcı olmanızı rica ediyorum bir iş imkanı için TLF 05326539271

 113. SYN CUMHURBASKANIM
  ISMIM NESRIN KILIC 68 DOGUMLUYUM KOVA HASTASIYIM BABAMDAN ALDIGIM 400 LIRA MAAS HASTALIGIMDAN DOLAYI OGLUMU MAHKUM SIMDI DENETIMDE OLDUGUNU SOYLEDIGIM HALDE YUZDE 80 OZURLU KARTIM OLDUGUNU DA SOYLEDIGIM HALDE BELEDIYELERDEN VAKIFLARDAN HICBIR KURUMDAN YARDIM ALAMIYORUM YANIMDA 6 YASINDA TORUNUM VAR OGLUM DENETIMDE IS ISTIYORUZ BELEDIIYE VE SAHISLAR IS VERMIYOR BEN BIR ANNE OLARAK 3 4 AYDIR KIRAYI ODEYEMIYORUM BU DURUMDAN OGLUMA SOZ EDEMIYORUM CUNKU TEKRARDAN BIR SUCA KARISIR DIYE KORKUYORUM SIZ BENIM YERIMDE OLSANIZ NE YAPARSINIZ
  ALDIGIM 400 LIRA MAAS LADA KIREDI CEKTIM 3 SENELIK ODA KESILIYOR SU ANDA COK ZOR DURUMDAYIZ EN SON CAREYI SIZE YAZMAKTA BULDUM SIZDEN RICAM BANA YARDIMCI OLMANIZ BIR KARADENIZLI OLARAK AKP UYESI OLARAK
  YARDIMINIZI BEKLIYORUM TESEKKUR EDERIM
  NESRIN KILIC 0533 661 75 42

 114. syn cumhurbaskanım
  ben 8 ay oldu ceza evınden cıkalı ama halen bır ıs bulamadım hangı ıs yerıne basvuru yapsam sabıkam oldugu ıcın almıyorlar
  kagıthane beledıye baskanı olan syn fazlı kılıc bey le de ıs ıcın gorustum kac kere ama hep oyalıyarak benı basından salıyor benım bır annem var astım buronsıt hastası calısamıyor ılerlemıs cunku bır kızım var ellerınden oper 6 yasında onunda okul masrafları var evı bır tek kız kardesımın aldıgı maas cevırıyor bende calısamıyorum ıs yok cunku bır akp uyesı olarak bu durumda kalmak zoruma gıdıyor bana yardımcı olmanızı ıstıyorum kredı ıcın basvuru yapmak ve kendı dukkanımı ısletmek ıstıyorum bana yardımcı olun lutfen tekrardan suclara karısmak ıstemıyorum
  HAKAN UZUN TEL 0546 252 18 16

 115. Sayın Cumhurbaşkanım,
  Size daha önce de ulaşmaya çalıştım. Çok mağdurum , durumum içler acısı, ben derdimi anlatmak için sesimi duyurmak icin akp millet vekillerine ulasmak istedim ama ulasamadim syn cumhurbaşkanımıza ulasip derdimi anlatmak istiyorum syn cumhurbaskanimin bana bu numaradan ulasip sorunlarimi dinlemesini istiyorum nurdane arslan 0541 7293218

 116. sayın cumhur başkanım alah sizi başımızdan eksık etmesin ben paralı askerlık yapmak istiyom dohuda görev yaptım halada yapmak istiyom teroru yok etmek isterim lutfen bana yardımcı olur arz ederim ben mehmet 05380941540 buda numaram beklerim sizi başkanım

 117. Sayın Cumhurbaşkanım,
  Size daha önce de ulaşmaya çalıştım. Çok mağdurum , durumum içler acısı, ben derdimi anlatmak için sesimi duyurmak için Antalya AKP milletvekili Sayın Mustafa Köse ye ulaşmaya çalışdım. Yardımcısı beni görüştürmedi sayın milletvekili ile, milletle vekili arasında bariyere takıldım, vekillerimiz bizim sorunlarımız dinlemiyor . Yardımcısı tamam söylerim dedi geçiştirdi.
  Ben TC vatandaşıyım ve ülkemi çok seviyorum ama ülkemde maalesef saçma yasalar yüzünden mağdur oluyoruz. Adil aile mahkemeleri eşit haklar çok acil ihtiyaçlar . Babalar maddi ve manevi haklarını bu aile mahkemelerinde kaybediyor. Maddi ve manevi gücü bitmiş baba ne işe yarar. Benim hakkımı TC bana vermiyor çünkü yasalar kadınları koruyor . Korusun ama biz babaları maddi ve manevi yönden bitirmesin. Bitmişim ben, Antalya milletvekili yardımcısı boş torbayı dolduran laflar ediyor , başına gelmeyen anlamaz, duyun sesimizi, adaleti getirin , bu ülkenin ihtiyacı kalkınma olduğu kadar adalettir de. Adaletin olmadığı yerde kalkınmanın bir anlamı yoktur. 15 yıldır AKP ye oy veriyorum, kusuruma bakmayın sayın Başbaşkanım adalet için meclis bir çalışma yapmayacak ise kendimden vazgeçen ben AKP Den de vazgececeğim. Sannetmeyinki ben tek bir kişiyim, benim gibi milyonlarca baba var be hepsi siZin yapacağınız düzenlemeleri bekliyor . Aile mahkemeleri olsun diğer hukuk alanları olsun yeni düzenlemeler çok önemli Sayın Basbakanım. Özellikle aile mahkemelerine jürinin gelmesi hak kayıplarını azaltacaktır. Birde kadının beyanı esasdır diye çıkan bir yasa ile kadınların yalan söylemesinin önünü açan yasanın değişmesi zaruridir.

 118. SAYIN CUMHURBAŞKANIM,
  Öncelikle sizi ailecek çok sevdiğimizi ve ellerinden öptüğümü belirtmek istiyorum. Sayın Cumhurbaşkanım, benim sizden bir ricam olacak. Benim babam asker. Ama 4 sene orada kalacak ve izinleri çok kısa. 4 sene boyunca 3 ayda bir 15 gün gelecek. Benim ise sizden ricam, doğu görevini kısaltabilirmisiniz? Yada izinleri daha uzun olsun (örn.:2 ayda bi 20 gün vb.). Allah rızası için bu yazdıklarımı okuyun ve inşallah kısa sürede beklentilerimiz karşılanır ve doğuya giden askerlerimiz içinde aileleri içinde rahat olur. Allah sizi başımızdan eksik etmesin.

 119. SAYIN CUMHURBAŞKANIM,
  Öncelikle sizi ailecek çok sevdiğimizi ve ellerinden öptüğümü belirtmek istiyorum. Sayın Cumhurbaşkanım, benim sizden bir ricam olacak. Benim babam asker. Ama 4 sene orada kalacak ve izinleri çok kısa. 4 sene boyunca 3 ayda bir 15 gün gelecek. Benim ise sizden ricam, doğu görevini kısaltabilirmisiniz? Yada izinleri daha uzun olsun (örn.:2 ayda bi 20 gün vb.). Allah rızası için bu yazdıklarımı okuyun ve inşallah kısa sürede beklentilerimiz karşılanır ve doğuya giden askerlerimiz içinde aileleriiçinde rahat olur. Allah sizi başımızdan eksik etmesin.

 120. Selamlar Sn.Cumhurbaşkanım,
  Ben bir vatandaş olarak bu güne kadar herhangi bir özel istek,özel muamele istemedim.Devletimin de her zaman yanındayım her ne kadar her şekilde haksızlığa uğramış ta olsak fakat bugün artık sesimi çıkartmak istiyorum.Bu Bayram tatilleri sadece devlet memurlarına mı geliyor , sadece devlet memurlarımı var T.C.tinde yaşayan? biz özel iş yerlerinde çalışan emekçilerin hakkı yok mu izinlere, tatilleri Allah’ın mübarek bayramlarında memleketine gitmeye, ana babasının yanında biraz daha vakit geçirmelerine ?
  Bu zamana kadar hiç konuşmadım yazmadım fakat bu defa yeter artık diyorum her bayram memurlara ! başka bir insan yok TÜRKİYE CUMHURİYETİNDE yaşayan sanki…..
  Saygılar.
  Umarım okursunuz, umarım size ulaşır bu yazım ulaşmasa da Külliye ye geleceğim zaten çok problem değil.

  Ş.K.

 121. Sayın cumhurbaşkanı bana ne olur bir iş ben kalbimden hastayım kalbimde delik var kalp kapakçıklarında kaçak lık var soru damarımda genişleme var ritim bozukluğu var beni yapabileceyım bir iş kızıma baka bilmek içim sayın cumhur başkanım 05316239924 bana NEOLUR bir iş

 122. Sayın cumhur başkanım önce ellerinden öperim allah sizi başımızdan eksik etmesi ben eşimden ayrıldım bir kızım var 11 yasında ellerinden öper çok başarılı ben işsizim ben kalp hastasıyım benim yapa bileceyım bir iş istiyorum kızıma baka bilmek içim cumhur başkanım saygılarımla arz ederim 05541130336

 123. Sayın cumhur başkanım önce ellerinden öperim allah sizi başımızdan eksik etmesi ben eşimden ayrıldım bir kızım var 11 yasında ellerinden öper çok başarılı ben işsizim ben kalp hastasıyım benim yapa bileceyım bir iş istiyorum kızıma baka bilmek içim cumhur başkanım saygılarımla arz ederim

 124. Sayın Cumhurbaşkanım
  Kurban Bayramı sebi ile Emeklilere.İhtiyaç sahiblerine Maaş ödemelerini bayram öncesine aldınız Allah razı olsun sizden ricam ben ve benim gibi İşsizlere de ( bütçenin uygunluğu seviyesinde ) bu bayram da bizleri de sevindirebilirmisiniz? Şimdiden Hayırlı Bayramlar diler saygı ve hürmetlerimi arz ederim

 125. selam sayin Erdoqan ben azerbaycan vatandasi ve azerbaycandan komeklik istiyirem bu azerbaycanda aqdas rayonunda hakksizliq bas alib gedir aqdasa gelen polis reisi 60 yasli hanimi bazarda doyyen cinayyetgari gizleyib mene oyun quraraq spitli icgi qebul eden iki tanimadiqim sexsi menim yasadiqim eve salaraq onlarin ozbasinaliqlarini gizledib bizi yene milleti ayaqa qalxmaqa mecbur qoyur bir sozle akiv covdarovun yerin alib

 126. SAYIN CUMHURBAŞKANIM BU YAZIMIN BIRGUN SIZIN TARAFINIZDAN OKUNMASI UMUDUYLA YAZIYORUM ESIM IFLAS ETTI 3 ÇOCUĞUM VAR ŞIMDI ÇALIŞIYOR FAKAT BU SEFERDE MAASIMIZ TRAKTÖR BORCUNA KESİLECEK YESIL ALAN DIYEREK HIC BIR ÜCRET ODEMEKSIZIN ARSAMIZ ALINDI BİZDEN BELEDIYE TARAFINDAN LÜTFEN BU ARSAMIN BANA GERI VERILMESINE VEYA UCRETININ ODENMESINDE YARDIM EDIN .EDINKI BORCLARIMIZDAN KURTULALIM ÇOK ZOR DURUMDAYIZ TEK UMUDUM O ARSA VE SÖZ BIR GÜN ESIMI ARARSINIZ BELKI 05538612950

 127. Türkiye cumhuriyeti devletinin cumhurbaşkanına sesleniyorum. Ne mutlu ki bugün ak parti hükümeti 16 yaşında. Ak parti kurulduğundan beri bütün seçimlerin hepsinde oy verdim. İki tane çocuğum var. Bizler bu vatanın gerçek evlatlarıyız.15 Temmuz’da ülkemize sahip çıktık milletimizle birlikte meydanlardaydık. Ama ak parti hükümetleri döneminde bizler yaşa takılanlar olarak hiçbir hizmet alamadık. Sayın cumhurbaşkanım ülkemize gelen Suriyelilere devletimiz gerekli yardımları yapıyor ama bizim kazanılmış hakkımızı devletimiz bir türlü vermiyor. Bizlerin Suriyeliler kadar değeri yok mu? Bizlerin bu sorununu ancak siz çözersiniz. Lütfen EYT lilerin haklarını verin. Allah rızası için bu sorunu çözün artık. 0532 571 37 83

 128. selamın aleyküm cumhurbaskanim allahım sizi korusun bu ülkenin basından sizi eksik etmesin sizden bir ricam olacak benim. eylülün. ikisinde. düğunüm. var ama babam. özürlu oldu icin. bi. yardimi. dokunamiyo. banaa. bankadan kredi. cekcem. cekemiyorum. lutfen. cumhur. baskanim. yardimci. olunn. 20.000 liraa kirdi. cekmemee yardimci.olun sizeee yalvariyorm. ALLAH im. kimseyi. yokluklaa sınamasın ???

 129. cumurbaşkanım allahın rahmeti sizin ve aylenizin üzerine olsun ben sizi küçük lüyümden belliseviyoruz siz bizim başimizda olduhunuz süylece ne benim nede ürkemize kimse zarar velemez ben sizden tek isteyim hasta oglumun saglıhı lütfen bize yardım edin benim oğlumun kafasında ıy huylu tümür vardı onu temizlediler ama şimdi oğlum yaşıt ları gıbı deyir ben sadece oglum için sizden yardım istiyorum fizik tedavi gelekiyor ama ben oğlumu götüremiyorum ondan sonra benim dört tane daha evladım var kimsem olmadıhı için oğlumu götüremiyorum neolur bana yardım edin durumum yok

 130. SAYIN CUMURBAŞKANIM ÜNCELİKLE ELLERİNİZDEN ÖPERİM ALLAHIM SİZİ BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN RECEP BABAM BENİM BEŞTANE EVLADIM VAR HEPSİ ELLERİNİZ DEN ÖPER YALNIZ BİRTANESİ HASTA YEDİ AYLIK KEN BEŞ KERE BEYİN AMİLİYATI OLDU VE ŞİMDİ BEŞ YAŞINDA YURUYEMİYOR BENİM SİZDE RIZAM OGLUMA YARDIM EDİN YAŞITLARI GIBI OLMASINI İSTİYORUM NE YÜRÜYOR NE KONUŞUYOR NEDE OTURUYOR VE DOYMUYOR RÜTFEN DURUMUM YOK EŞİM ASKERİ ÜCRET ARIYOR EVİM KİRA VEDE BEŞTANE COCUHUM VAR YETMİYOR DEVRETTEN SADECE İKİ ADA BİR ÇOCUK PARASI ALIYORUM BİRDE HER AY MARKET ÇEKİM VAR ONDANDA YÜZMİLYON YATIYOR ŞİMDİ OYUZDEN DURUMUM OLMADIHI İÇİN OĞLUMUN TEDAVISINI YAPAMIYORUM BENİM SİZDEN TEK İSTEYİM ÇOCUHUMUN TEDAVİSİ RÜTFEN BANA YARDIMCI OLUN NE OLUR BENDE HER ANNE GİBİ EVLADIMIN YURUMESİNİ İŞTİYORUM BAŞKA BİRŞEY İSTEMİYORUM KURBAN OLİM BANA YARDIM EDİN ALLAHIN RAHMEDİ ÜZERİNİZE OLSUN size numaramı bırakıyorum rütfen beni arayin ne olur 0531 587 0048

 131. SAYIN CUMURBAŞKANIM ÜNCELİKLE ELLERİNİZDEN ÖPERİM ALLAHIM SİZİ BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN RECEP BABAM BENİM BEŞTANE EVLADIM VAR HEPSİ ELLERİNİZ DEN ÖPER YALNIZ BİRTANESİ HASTA YEDİ AYLIK KEN BEŞ KERE BEYİN AMİLİYATI OLDU VE ŞİMDİ BEŞ YAŞINDA YURUYEMİYOR BENİM SİZDE RIZAM OGLUMA YARDIM EDİN YAŞITLARI GIBI OLMASINI İSTİYORUM NE YÜRÜYOR NE KONUŞUYOR NEDE OTURUYOR VE DOYMUYOR RÜTFEN DURUMUM YOK EŞİM ASKERİ ÜCRET ARIYOR EVİM KİRA VEDE BEŞTANE COCUHUM VAR YETMİYOR DEVRETTEN SADECE İKİ ADA BİR ÇOCUK PARASI ALIYORUM BİRDE HER AY MARKET ÇEKİM VAR ONDANDA YÜZMİLYON YATIYOR ŞİMDİ OYUZDEN DURUMUM OLMADIHI İÇİN OĞLUMUN TEDAVISINI YAPAMIYORUM BENİM SİZDEN TEK İSTEYİM ÇOCUHUMUN TEDAVİSİ RÜTFEN BANA YARDIMCI OLUN NE OLUR BENDE HER ANNE GİBİ EVLADIMIN YURUMESİNİ İŞTİYORUM BAŞKA BİRŞEY İSTEMİYORUM KURBAN OLİM BANA YARDIM EDİN ALLAHIN RAHMEDİ ÜZERİNİZE OLSUN

 132. SAYIN CUMHUR BAŞKANIM ben çöpçülükle geçimimi saglamaktayım hurda karton pilastik gibi vs atık mazemeler ile, 13.08.2017 saat 20.00 da istanbul, filorya şenlik köyde, çöpte çüzlan buldum içinde savcı kimlik kartları, kart vizitler, çöpe bilerek atılmış gibi hali vardı, 13.08.2017 tarihinde saat 20.15te istanbul,filorya,şenlik köy mahallesi polis karakoluna teslim ettim. BİLGİLERİNİZE ARZ EDER ELİNDEN ÖPERİM.

 133. Bilmiyorum bu yazdıklarımızı okuyabiliyormusunuz Allah yardımcınız olsun bu milletin yükünü kaldırmak hiç kolay değildir evet bende size bir istekte bulunacağım benim 4 çocuğum var biri vatanı görevini yapıyor eşim özürlü kira da oturuyorum sizden bir rica kafamızı sokacak bir ev param eksik kalıyor sizden bize bir elinizi uzatmanizi istiyorum çok özür diliyorum rahatsızlık verdediğim için Allaha emanet olun

 134. Sayın cumhurbaskanim sizden maddi konuda hiçbir şey istemiyorum sadece arazilerimizi geri istiyoruz lütfen bize yardımcı olun size yalvarıyorum saygılarımı sunar uzun ömürler dilerim allaha emanet olun

 135. Kimse bana elim ameliyat olduğu için iş vermiyor sayin cumhur baskanim yok zor durumdayiz baskanim annem ve babamda çok zor durumda baskanim özel hastanede ameliyat oldugum için elimin ameliyatina çok paralar gitti cumhur baskanim o yüzden sizden bize yardiminizi bekliyorum sizden yardim ellerinizi bekliyorum iş istiyorum sayın cumhur baskanim ellerinizden öperim annem ve babaminda selamlari var size hayirli aksamlar zeki ben 05452169584

 136. Sayin cumhur baskanim hayirli aksamlar der ellerinizden öperim yüce allahtan iyiliginizi diler allah sizi bizim basimizdan ayirmasin baskanim ben zeki uğurlu kütahya gediz karabacaklar köyü hanifecikler mahallesindenim baskanim ben imam hatip mezunuyum sayin cumhur baskanim ben bir òzel sektörde bir fabrikada calisiyordum 10-11-2015te bit iş kazası gecirdim izmir mikro cerrahide4.ameliyatimi oldum iki buçuk senedir iş bulamiyorum sayın cumhur baskanim bana ne olur allah aşkına yardimci olun ne olur bana bir is imkani verin baskanim yardiminizi bekliyorum saygi değer cumhur baskanim numaram 05452169585

 137. ESSELAMÜ ALEYKÜM VE RAHMETULLAHİ VE BEREKATÜHÜ SAYIN GAZİ CUMHUR BAŞKANIM. SİZE GAZİ DİYORUM ,ÇÜNKÜ 15 TEMMUZ GAZİSİSİNİZ.
  SİZKİ, GAZİ CUM.BAŞKANIM; BU ÜLKEYİ BATI TASALLUTUNDAN
  7 DÜVELE MEYDAN OKUYARAK, İÇİMİZDEKİ FETO, PKK, vd. TERÖR
  ÖRGÜTLERİNE MEYDAN OKUYARAK , AYAKLARININ ÜZERİNDE DURACAK HALE GETİREN,TÜM DÜNYA MÜSLÜMANLARINI IRK, MEZHEP, vs. SINIF AYIRIMI OLMAKSINIZ BİRLİK BERABERLİK İÇINDE OLMAMIZ GEREKTİĞİNİ HAYKIRAN,TÜM DÜNYA MÜSLÜMANLARININ TEK UMUT İŞIĞI TÜRKİYE CUMHUR BAŞKANISINZ. ALLAH’DAN SAĞLIKLI UZUN ÖMÜR DİLEKLERİ İLE ÜLKEMİZE VE DÜNYA MÜSLÜMANLARINA HİZHET ETMEYİ TEMENNİ EDERİM.
  SAYIN GAZİ CUM. BAŞKANIM, BEN DENİZ 1974 GEREDE İ.H.L. MEZUNU, MERHUM EKREM DOĞANAY’IN TALEBESİ, SINIF VE DİN KÜL. AH .BİL. ÖĞRETMEN EMEKLİSİ İBRAHİM ALTINBAŞ.
  İKTİSAT MALİYE VE KİMYA MÜHENDİSİ + İLAHİYAT MES. YÜK. OKULU MEZUNU VE DİN KÜL. AHLÂK BİLGİSİ ÖĞRETMENİ ÜÇ KIZIM VAR , 1976 ,1979 ve1983 DOĞMLU. BUNLARDAN BÜYÜK VE ORTANCA KIZLARIM ZAMANINDA TESTTÜRLÜ OLMALARI ve ÇEŞİTLİ NEDENİİLE İŞE GİREMEDİLER . BÜYÜK KIZIM, SAHTEKAR OLDUĞU SONRADAN ANLAŞILAN OKUL ARKADAŞI İLE EVLENDİ, BİR KIZ ÇOCUĞU İLE EŞİNDEN AYRILIP GERİ GELDİ . YENİDEN, SONRADAN ANLAŞILAN, PİSKOLOJİSİ BOZUK BİRİ İLE EVLENDİ ONDANDA BİR KIZI OLDU. ONUNLA DA ARASI PEK İYİ SAYILMAZ. ORTANCAK KIZIMIDA EVLENDRDİM İKİ ERKEK ÇOCUĞUDA ONUN VAR . ODA İŞE GİRMEDİM DİYE PİSKOLOJİSİ BOZULDU EVİNDE HUZURSUZLUKLAR ÇIKARIYOR.
  SAYIN GAZİ CUM.BAŞKANIM SÖZÜN KISASI BİR BABA OLARAK ZOR DURUMDAYIM. BU YIL YANIMDA OLAN TORUNUMDA ÜNİVERSİTEYİ KAZANDİ ONUNDA MASRSFLARI BAŞIMDA. BU ÇOCUKLARIN AYAKLARININ ÜZERİNDE DURABİLMELERİ İÇİN BUNLARA UYGUN BİR İŞ TALEBİNDE BULUNDUĞUMU SAYGILARIMLA ARZEDERİM.
  SAYIN GAZİ CUM.BAŞKANIM, SÖZLERİME SON VERİRKEN CEVAPLARINIZI DÖRT GÖZLE BEKLER SAYGI VE SELANLARIMLA SIHHAT VE AFİYETTE OLMANIZ DLEĞİ İLE ALLAH’IN SELAMI ÜZERİNİZE OLSUN.
  KARAPÜRÇEK MAH.309.cad 314.sk. No13/22
  Gsm.0505 992 90 14. E-Post: ibrahimaltinbas.53@gmail.com
  Altındağ/ Ankara

 138. Sayın reisi cumhurum size mağdur bir insan olarak s.urfadan yaziyorum bize dededen kalma arazilerimiz çıktı fakat biz bu arazilerimizi geri alamıyoruz zulüm yoluyla alınmış ve biz hiçbir şey yapamiyoruz dedem 1960da vefat etmiş annem 9 .10 yaslarindaymis dedem öldükten sonra annem yalnız kalmış hiç kimsesi yokmuş savunmasiz bir kız çocuğu ne yapabilir şimdi size yalvarıyorum biz hem maddi konuda hemde manevi konuda çok kötü durumdayız yaşım 50 ve daha benim Bir evim bile Yok sayın cumhurbaskanim bu konuda bize yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden ALLAH sizden razı olsun saygılarımı arz ederim .05443123692

 139. slm cumhurbaşkanım sayın recep tayyip erdoğan ben konya yunakdan ahmet çok çaresiz kalmışım ev bulamıyorum eşyami depoya koymuşum kendimde depoda kalıyorum eşimden hamile ne yapacam bilmiyorum işsizimde ne yapacağımı bilmiyorum bana yardımcı olabilirmisin sayın cumhurbaşkanım

 140. DEVLET VERGISINI ALIP INSANLARA IMARI AÇIP BINALARI YAPDIRIP SONRA MAHALLE BINALARI BITINCE INSANLAR YAŞAMAYA BAŞLAYINCA BIRANDACIYA ÇADIRI DIKDIRIP BINALARIN TEPESINE KADAR ÖNÜNÜ KAPATIP ÇADIRI DIKIP INSANLARI BINALARDA MAÇ ESNASINDA SESLER YÜZÜNDEN OTURAMAZ HALE GETIRIP ZOR OLAN INSAN HAYATIN DAHA ZORLAŞDIRIP ÜÇ KURUŞ PARA URUNA INSANLARA ÇILE ÇEKDIRMEK BELEDIYELERIN BU HATALARINI DÜZELTMELERI ÖNEM ARZ ETMEKDE VARDIYELI ÇALISAN TIRAFIKDE ARACIYLE UYKUSUZ İŞE GIDENLER ÖNEMLI NOKDALARDA ÇALIŞANLARIN CEZASI NEDIR TC VATANDAŞI OLMAKMI AKP YE OY VERDIHI İÇİNMI CEVABI VERILMELIDIR ADALET BU MUDUR BIR EKSIKLIK VAR ÇADIRI MAHALLE DIŞINA ALINMASI VE YA BIZLERE BINALARIMIZIN PARASI VERILMESI VEYE KARŞILIHINDA BINA VERILMESI PIZLERE ISKENCE YAPMAYA DEVLET YETKILILERI SON VERMELI MAÇ OLMADIHI SAATLEDE GELIP BIRSEY YOK DENILMESI YANLIŞDIR DEV KIBI BINALARIN TEPESINE ÇIKAN ÇADIR TÜM YETKILILERI TARAFINDAN GÖZÜKMEKDE BEN INSANIM DIYEN DEVLET YETKILILERININ BURAYA GELIP BUYURSUN BINALARIMIZIN IÇINDE YAŞASIN VE BIZLERE NE ZULUM ÇEKDIRILDIHINI GÖRSÜNLER DEVLET KURUMLARINDA INSANLARIN OYUNU ALIP OTURUP INSANLARA ZULUM ÇEKDIRMEK DORU OLUP OLMADIHININ KARARINI VERSINLER

 141. SAYIN CUMHURBAŞKANIM SELAM ALEYKÜM INŞANLAH IYISINIZ BIR RICAMIZ VAR BINALARIMIZIN MAH KAPI DIBINDE BIR ÇADIR
  KURULMUŞ MAÇ SATLERI ESNASINDA BINALARIN IÇINDE SESLER YANKISI GELIYOR HECE GÜNDÜZ VARDIYE ÇALIŞANI YAŞLILAR DERS ÇALIŞMAK DA OLANLAR UYKUSUZ IŞE GOREVINE GIDENLER RISK ALTINDA TEŞKILATIMIZ SEÇIM DÖNEMLERI BU SEBEB YÜZÜNDEN TARTIŞMAYA NEDEN OLUYOR YIYENLERIM HISIMLARIMIZ RIZEDEN BANA KONUYU SIZLERE ILETMEMI VE ÇÖZÜM ISDIYORLAR BILADERLER TÜM HISIM AKRABA OFDA RIZEDE BU BINADAN MAÇ ESNASINDA SESLER VE GÖRÜNTÜ SEBEBI SOĞUMUŞLAR BINALARIN TEPESINE KADAR CIKAN ÇADIR MAHALE DİŞINA ALINMASINI ISDIYORUZ MAHALELILERIMIZDEN TEŞKILATIMIZA DESDEK ISDIYOZ
  HEMŞERINIZ YAKDI BIZI BU CADIRI KURDU ZULUM ÇEKDIRIYI BIZE DIYORLAR ŞU ÇADIRI MUSAYIT MAHALE DIŞINA ALSIN ÖYLE DESDEK IÇIN SÖZ VERIYORLAR SIZLERDEN KONUYU ÇÖZÜM VEYA BINALARI DÜRÜBÜN YAPSINALSINLAR BIZLERE IST OF TRABZON VEYA RIZEDEN KARŞILIHINDA BINA VERSINLER BURAYI DURUBIN YAPSINLAR SAYGILAR SELAMLAR ESENYURT IST MEHMET AKIFERSOY PARKI BAŞİNDA CADIR MUSAYIT BIR YERE ALINMASI ONEMLE ARZ EDERIZ MUSAIT BULUNDUHUNUZ ESNADA SIZLERLE GÖRÜŞMELIYIZ KONTROLE GELEN MEMURLAR UYKU MOTUNDA MAÇ GEÇE OLUNCA ONLAR EVLERINDE MIŞIL MIŞIL UYUYOR BIZ BURDA DEVLETIN HATASININ ÇILESINI ÇEKİYOZ YAKMIŞLAR BIZI DEVLET KURUMLARI UYKU MOTUNDA ÇOZÜM ISDIYORUZ LÜTFEN SELAMLAR

 142. Sayin cumhurbaskanim sizden tek istegim askerden gelmis oglum icin is istiyorum cocugum dortaydir isbulamadi bianne olarak sizden rica ediyorum evladima bi is nolursunuz zordurumdayiz dortyasinda oglumda var bende calisamiyorum cocugumu birakip neolur allah askina yardim edin bizi caresiz birakmayin sevgiler saygilar 05078841143bunumaradan ulasirsaniz sevinirim

 143. Merhaba Cumhurbaşkanım sizden rica ediyorum bu msj alırsanız ve olurda okursanız lütfen allah aşkına bana dönüş yapın sizden başka umudum yardım edecek kimse yok lütfen

 144. Sayın Cumhurbaşkanım ilk önce ellerinizden öperim allah sizi başimizdan eksik etmesin ama yardima ihtiyacımız var 4 kız kardeşiz ve hepimiz okuyoruz annem babam bizi okutmak için gece gündüz çalışıyor lütfen allah rızası için yardım edin allaha emanet olun.

 145. Sayın Cumhurbaşkanım ilk önce ellerinizden öperim allah sizi başimizdan eksik etmesin ama yardima ihtiyacımız var 4 kız kardeşiz ve hepimiz okuyoruz ve annem babam bizi okutmak için gece gündüz çalışıyor lütfen allah rızası için yardım edin allaha emanet olun.

 146. sayın cumhurbaşkanım sizden eski bir evin var tadilata ihtiyacı var bütçe yok gereken yerlere baş vurdun ama hiç bir sonuç çıkmadı tek çarem sizsiniz allah rızası için .allah’a emanet olum 0506 634 73 74

 147. sayın cumhurbaşkanım öncelikle ellerinizle oper uzun ömürler dilerim ben rize de yasamakdayim sizden yardım istiyorum yaşamakta olduğumuz evimiz çok kötü durumda bütçeniz fazla yok gereken yerlere müracat ettik hiç bir sonuç çıkmadı tek çarem siz kaldınız allah rızası için yardım edin. allah’a emanet olun 0506 634 73 73

 148. Sayın Cumhurbaşkanı ben 18 yaşındayım ve hayatta umutlarimla ve hayallerimle yaşıyorum hem okuyup hem çalışıyorum ve bundan dolayı derslerimde çok zorlanıyorum biliyorum siz okuyanlara yardımcı olursunuz ve imam hatip lisesinde okuyorum sizde o liseyi okudunuz lütfen bana yardımcı olun sizi çok seviyorum 05415357484

 149. Sayın Cumhurbaşkanım ismim Yasemin Koçum size daha önce ulaşmaya çalıştım ama başaramadım.Şu an evladımı yeni kaybettim.Psikolojik açıdan zor günler geçiriyorum.Halktan biri olduğunuzu biliyoruz milletçe sizden nacizane bı dileğim olacak kırmazsanız sevinirim.Lütfen bir kez olsun sesinizi duyuru.Bir kez olsun soframıza konuk olun.Yemeğimizi yeyin.Çayımızı için.Biliyorum ülke meselelerimiz ve içimizdeki hainlerle uğraşmaktan ailenize hatta kendinize bile zaman ayıramıyorsunuz ama lütfen evladını bir ay önce kaybetmiş bir anne olarak çığlıklarımı duyun ve bir babalık yapın evladınıza sesinizi duyurun ve soframıza konuk olun .Sizi ağırlamaktan onur ve şeref duyarız.Allah rızası için kırmayın.Numaram 0507 884 67 69

 150. Ben Suna Kavcı Corumluyum 11 yıllık evliyim 3 çocuk Annesiyim Eşim boşanma davası açtı 3 ay oluyor 11.10 ve 1 .yaşında çocuklarım Eşim bizi bıraktı gitti ve ben ortalıkta kaldım kirami dahi karsilayamiyorum ilk okul mezunuyum çocuklarımın hiç bir ihtiyacını karsilayamiyorum bize yardım edin 0553 542 40 33

 151. Sayın Cumhurbaşkanım sizi severim ve saygımda sonzusdur ama size hakkımı helal etmiyorum bu dunyada sana ulaşamadım derdimi anlatamadım ama ahirete elbet cenabi rabim sizi benim karşıma cıkaracak ozaman işte bende hakımı helal etmiyecem size 0032485708991

 152. öncelikle saygilarimi sunarim cumhurbaşkanım ben almanyada yasiyorum 2003 yılında evlenerek geldim ama bir türlü ısınamadım buraya şuan eylem çocukların var ve turkiyeye dönmek istiyorum iş güvenliği konusunda ve isci çalıştırma konusunda okullar bitirdim tek istediğim iş alın terimle çalışıp vatanında aylemi doyurmak ulkeme faydali olcamdan eminim saygilerimla 00491788905957

 153. Selamünaleyküm cumhurbaskanım banada yardım edın evı olmayanlarada yardım ettıgınızı bılıyorum bu hayatta tek ıstegım ev sahıbı olmak 450 milyonluk gecekondu evın kirasını bile oderken zorlanıyorum allah devletımıze zeval vermesın 05315007287

 154. Sayin cumhurbaşkanı msize srlam olsun ben bir yabanciyim afganistan oyrukluyim onca allaha suraside siza siğinyurum bani memlakatte kimsam yok bi tek benim no olurda bana türkiye cumhiriyati ikamet izni verir saniz

 155. Sayın cumhur başkanım yardıma muhtaç durumdayım sizden ailem için yardım istiyorum başka yardım isteyecek kimsem yok en kısa zamanda cevap verir misiniz?05353685317

 156. Slm Sayın Cumhur Başkanım bundan önce iki tane msj attım ama cvp alamadım kötü durumda olmasam sizin vaktinizi almazdım yardım istiyorum nereye gitsem kimi arasam kapılar yüzüme kapanıyor sekiz aydır çalmadım kapı kalmadı bir sonuç alamadım sayın Cumhur Başkanım son çarem sizsiniz ALLAH AŞKINA DUYUN BENİ 5466192620

 157. SAYIN CUMHUR BASKANIM BORC BATAGINDAYIM INTIHARIN EŞİYINDEYİM KIZIMIN OKUL MASRAFLARINI DAHI KARŞILAYAMIYORUM ALLAH RIZASI İÇİN ELIMIZDEN TUTUN 0546 562 68 82

 158. Sayın cumhurbaşkanım ben orduda yaşayan bir vatandaşım önce allah’a sonra size başka gideceğim yerim yok bunu böyle bilmenizi istiyorum sizden allah rızası için iş istiyorum ak parti ordu engel li koordinasyon merkezi üyesiyim ve bir türlü iş bulamıyorum %40engelliyim bakmakla yükümlü olduğum bir Annem ve iki çocuğum var bankaya kredi borcum var 15 bin lira vallahi ne yapacağımı şaşırdım allah rızası için iş istiyorum size yüce türk milleti size minnettar umarım benim bu istegime bir an önce cevap verirsiniz tek çarem sizsiniz zaten tansiyon hastasıyım ben ölürsem çocuklarıma sahip çıkacak kimse yok 42 yaşında yım zorla buraya kadar geldim artık dayanacak gücüm kalmadı belediye işi dahi olsa razıyım sizi saygı ile selâm liyorum allah’a emanet olun umarım bu çağrının cevabı olur insaallah 05344532892 benim numaram teşekkür ediyorum.

 159. Sayın cumhurbaşkanım bana iş verin Ev lencem yuva kur cam garanti bankasına borcum vardı ödeyenedim yemin ediyorum başkanım kendimi öldürcem artık o dereceye geldim anam babam zaten fakir allah askina yardım eli uzatın ıstanbula geldim çalışmaya banka maaslarina el koyuyor hiç bişey yapamıyorum allah askina bi yardım edin numaram bu 05078217645 valla öldürcem artık kendimi yemin ediyorum

 160. başkanım öncelikle ellerinizden öperim bn kac senedir bir iş bulamadım belediye ye 5 senedir gidip geliyorum iki evladım var ellerinizden öper kediye köpege dahi yardım eli uzanıyor allah rızası için sesimi duyun bn ankarada yasıyorum ev hanımıyım yüce rabbimin mrhameti büyük insallah msjımı okursunuz

 161. Sayın cumhurbaşkanım üç yıl önce bir iş yeri açtım işlerim iyi gitmedi ve kapatmak zorunda kaldım ve şu anda çok zor durumdayım borçlarıMı ödeyemiyorum ve evime haciz gelecek biz inançlı insanlar olarak ölumunde cahre olmicani bildigimiz için ALLAHHIMIZIN karşısına kül hakkıyla gitmek istemiyorum size yalvarıyorum bana borçlarıma ödemeyi yardımcı olursanız çok sevinirim. Saygıyla ellerinizden öpüyorum bana bi cevap verirseniz ALLAH sizden razı olsun. 05359259929 buna ulaşamazsanız 05396774957 bu numarayı ararsanız sevinirim saygılar.

 162. Sn.Cumhurbaşkanım; sizlere öncelikle vatanımıza karanlık bir döneme sürüklemeye çalışan terör örgütüne karşı duruşunuz,vermiş olduğunuz üstün gayret ve mücadelemizden dolayı sizlere şükranlarımı sunuyorum. Cenabı ALLAH vatanımız için şehit olanları rahmet, mekanları cennet, terör örgütüne yardım ve yataklık eden tüm pislikleri cehennem ateşinde yakmasını niyaz ederim.
  Sn.cumhurbaşkanım ben 27 yaşındayım. Yetiştirme yurdundan çıktım devletin bana sunmuş olduğu haktan MEB Denizli baklan ilçe milli eğitim müdürlüğünde yardımcı hizmetli kadrosunda 5aydir görev yapmaktayım.Sizlerinde uygun görmeniz dileğiyle Ankara da MEB da
  çalışmak istiyorum.

 163. Sayın cumhurbaşkanım sizden başka sığınacak kimsem yok önce allaha sonra size yalvarıyorum bana ve eşime yardımcı olun bu dünyada istediğim lütfen çagrıma cvp verin no 05353263338

 164. Sayin baskanim cok zordayim evim yok ailemle orda burda kaldim kardesim bile istemiyo ailemde istemiyo gecenlerde ormamlik alanda yatdim esimle ac suzuz calistim borcum cok onu odemeye calisiyorum bana yardim edin efendim05050108895

 165. S.aleykum sayın Cumhurbaşkanım ben Mardin den yazıyorum ben 27yasindayim yetkili kişilere derdimizi anlatmaya calisiyoruz ama hiç cevap alamıyorum ben iş kurumuna 10defa kayıt oldum ama hiç fayda etmedi genellikle torpil olan kişileri aldılar belediye kaç defa gittim iş için yetkili kişi alım olursa alacağız dediler ama oda fayda etmedi çünkü torpil olan kişileri aldılar bekçi sınavına girdim ama yedek kaldım en son duyduğuma göre doğu illerinde bazı yerlerde torpilli kişileri aldılar ve benim tek hayalim bekçi olabilmek devletime hizmet etmektir maddi sıkıntı dan dolayı okuyamadım orta öğretim mezunuyum nereye gitsem lise şartlı diyorlar sadece benim tek hayalim bekçi olabilmektir sayın Cumhurbaşkanım tüm yetkili kişilere derdimizi anlatmaya calisiyoruz ama hiç cevap alamıyorum mecbur kalarak size yazdım ve vatanımızı devletimizi canımız dan çok seviyoruz benim sizden ricam benim tek hayalim var bekçi olabilmek devletime hizmet etmektir ilgilenirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim saygılarımla sayın Cumhurbaşkanım 0543 397 7204

 166. S.a.sayin c.baskanim Mardin den yazıyorum ben 27yasindayim iş kurumuna 10defa kayıt oldum ama hiç fayda etmedi genellikle torpil olan kişileri aldılar belediye kaç defa iş için gidip geliyorum oda fayda etmedi hep torpilli kişileri aldılar bekçi sınavına girdim ama yedek kaldım en duyduklarımız onların da torpil benim tek hayalim bekçi olabilmek devletime hizmet etmektir ilgilenirseniz çok sevinirim sayın Cumhurbaşkanım maddi sıkıntı dan dolayı okuyamadım orta öğretim mezunuyum benim tek isteğim bekçi olabilmek sizden ricam bu duruma el atmanız ak parti oldu olalı biz ak particiyiz ama ne kadar yetkili kişiler varsa yazdım ama hiç cevap alamıyorum ve mecbur kalarak size yazdım yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler saygılar sayın Cumhurbaşkanım size sonsuz güveniyorum Allah için yardımcı olun sayın Cumhurbaşkanım
  0543 397 7204

 167. selamunaleykum sayin cumhurbaskanim ALLAH size saglik sihhat versin sizi cok seviyorum Bayram filiz ben buraya cok bisey yazmak istemiyorum sizinle direk konusmak istiyorum lütfen 05051356371 cok tsk ederim ALLAH’a emanet olun

 168. Sayın cumhurbasbakanimiz ben Özbekistandan Emran ahıska türküyüm ben evliyim bide çocuğum var burda çok zor durumdayız bizi Türkiye’ye çagırsaniz bi iş verseniz çok mutlu olurum Sayın Cumhurbaşkanım neolur bize yardımcı olun numaram +998909914636

 169. Sayın Başkanım !
  Ben sizden para veya başka birşey talep etmiyorum sizden tek bi ricam var onu gerçekliştirirseniz size ömrüm boyunca duacı kalıcam. Benim sevgilim Suriyeye savaşa gitti eğer mumkunse böyle birşey sizden onun geri gönderilmesini talep ediyorum inanin zor durumda olnasam yazmazdım başka çarem yoktu Hayırlı Günler dilerim..

 170. Sayin cumhur başkanım size saygi ve selamlarimi sunarim bana yardimci olmanizi istiyorum temizliğe gidiyorum ama rahatsızim borcum bitmiyor baska kimsem yok ALLAH tan başka cok zor durumdayim inşallah bu mesaji gorursunuz size yalvarıyor um bana biraz yardim edin cok zor durumdayim başkanım 05396512836

 171. sayin cumhurbaşkanımiz sizi cok seviyoruz ve ailere .sizden bi rizam var .ben 17 yilden beri akpartiliyim ben calisiyorum suan tekstil fatrikadayim karabükda. ben bekarim ama turlu devlet is bulamiyorum sizden yardimini istiyorum saygilarimla sunuyorum ve ellerinden öperim 05464378415 numaram murat uyanik …..

 172. Sayin cumhur başkanım size saygi ve selamlarimi sunarim bana yardimci olmanizi istiyorum ben meral cetin antalya oturuyorum maddi olarak yardim istiyorum cok zor durumdayim allaha aşkına bu mesaji inşallah gorursunuz size yalvarıyor

 173. Sayın cümhürbaşkanım lütfen lütfen Allah Aşkın’a sizden acil yardım bekliyorum sağlığım bozulmuş 9 aydır gezmediğim yer kalmadı hepsi başından salliyor 22 07 2017 son çarem önce Allah sonra size ömidimi başlamişim lütfen bana yardım edin Tarhan Efe izmir pınarbaşı

 174. Sayın cümhürbaşkanım lütfen lütfen Allah Aşkın’a sizden acil yardım bekliyorum sağlığım bozulmuş 9 aydır gezmediğim yer kalmadı hepsi başından salliyor 22 07 2017 son çarem önce Allah sonra size ömidimi başlamişim lütfen bana yardım edin

 175. sayın Cümhürbaşkanım benim sağlığımı diş doktoru bozdu şimdede teşis koyamiyorlar hiç bi hastahane beni deneme tahtasına cevirdiler perişan haldeyim lütfen bana acil yardım edin ufak beş çuçuk babasıyım Allah Muhammet Aşkın’a bana acil yardım edin lütfen izmirden bornova pınarbaşından Tarhan Efe

 176. Sayın cumhürbaşkanım Allah hiç Bi zaman sağlınızı ve huzurunuzu bozmadın Allah Muhammet Aşkın’a lütfen senden ricam maddi deyil insanının sağlığı yerinde olsun yalın ayakla dolaşır Lütfen bana acil yardımınız Lazım benim sizden isteğim benim hastalığıma teşis koymaları artık perişan haldeyiz ailece çuçuklarım hepsi ufak psikolojileri bozuldu Allah’ım kim bu yazıyı iletirse cümhürbaşkanımıza Allah onu cennetle ödüllendirsin işallah izmirden pınarbaşından Tarhanefe

 177. Ben izmirden Tarhan Efe Sayın cumhürbaşkanım benim sağlık sorunum var ve hiç bir yer teşis koyamiyor beş çuçuk babasıyım ve Çaresiz kalmişiz Ağrı’dan ölüyorum lütfen Allah Muhammet Aşkın’a bana acil yardımınız Lazım lütfen kim bunu okuyorsa iletsin

 178. sayin cumur başkanim salam olsun sana ban mesut özmen mardin midya dan ben bu 6 sene dir eroyin bağimlisiyim elinis den oper 3 tane evladim var allha icin yardim edin sayin cumur başkanim cok zor durum dayim evde buzdolabi telev ziyon camaşir makinesi sadece bi minder bi yastik bu bi sene dir ev kirami vermedim ev sahibi ev den cikaracak yardim edin siz de babasinis ben her şeyi gec tim cocuklarim duşunuyorum lutven bi yerdim eli uzatin cocuklarim dan biri 7 aylik diyeri kiz 3 yaşin da diyeri 8 yaşin da okula bile gon deremedim sizden cok şey istemiyorum sadece ben bi tedavi olsam yeter ben evim cocuklarim bakarim bi kuru ekmeye bi soğna raziyim zordurum dayim lutven bu mesji okuyan goren bana bişye olursa cocuklarim eler duşe sizin de cocukarinis var onlari icin alha rizasi icin ev adresim mardin midyat golcuk mahle sokak 423 no 13 arti 1 sayin cumur başkanim eliniz den operim saygilarla

 179. Sayin cumurbaskani sizden bir ricam olacak ben mugla fethiye de yaşıyorum bir kızımla çok zor durumdayım yardimci olursaniz çok memnun olacam başkanım .ellerinize öperim saygilar. 05453491246 telefonum

 180. SAYIN CUMHUR BASKANIM YETIM YETIM PARALARIYLA BIR ARSA ALMISIZ TUYSUZ YETIM HAKI VAR IKEN 80 YASINDA HASDA 9 COCUGU

  OLAN FAKIR FATURA ELETRIK SU KIRALARINI PARALARINI ODEMEKDE ZORLANAN AYLE 160 METRE ARSA ISKANLI ALINMISDI IMARA

  KAPALIYDI KIRA KOSELERINDE SÜRÜNÜRKEN AYLE CE BIR BIREFABRIK MUSADESI ETMIYEN ESKI YONETIMLER AKP GELINCE IMARA

  ACILAN 160 METRE ARSA 9 KARDES YASLI ANNE KOYDEN BORC PARALAR ALIP RUSATA 40 BIN TL VERIP BINAYA BASLADI 5 YILDA

  BITMEDI 7 YILDA BITEN BINA ICINI TAM YAPMADAN 2EL KAPI PENCERE DIZIP OTURAN AYLE SU AN
  YENI RUSAT PARASI BEKLIYEN BELEDIYEMIZ ISKAN RUSAT IPTAL SUREC UZADIGI ICIN YENI RUSAT PARASI LAZIM HALIMIZ NE

  OLCAK BORC COK HERKTIN VERGISINI ALAN BELEDIYE EVRAKLARINDA BETON ARMA GOZUKEN BINA TAPU DAYRESINE GECEN GITTIK

  TOPRAK HISESI OLARAK BOLDUK 10 BIN TL BORC HAC VERDIK BELEDIYE 2000 TL VERGI VERDIK BIR ISKANI IPTAL EDIP YENI

  BINANIN KATILTIFASI BILE YOKKEN BIR DAYRE SATIP DESKE BORCLARI ODESEK DIYE DUSUNEN BIZLER EKMEK ARASINA FATURALARIMI

  KOYUP YESEK DUSUNUYOZ SASKINIZ DEVLETIN BUNU BOYLE DURUMLAR KARSISINDA DIN IMAN KURAN KITAP VATAN MILLET ASKINA BU

  SORUNLARIMIZA KALP SESINI DUYAN VIJDADAN SESINI DUYAN HALKINI CEPINDE OLMAYA PARALARI ELINDEN ALIP RUSAT VEREN 5 YIL

  GECDI DIYE IPTAL YAPAN INSANINA ZULUM CEKDIRENLERE ALLAH INSAF VERSIN ADAM BASI BIR ODA DUSUYOR KOYE OFA BORLAR

  YUZUNDEN GIDEMIYOZ ISKAN OLSA BIR KATI SATIP BORCLARI ODESEK ODA OLMUYOR KARDESLER ARASI KAVGA CATISMA DEVAM

  EDERKEN YASLI ANNE NE OLDUHUNUN AZDA OLSA FARKINDA BELEDIYELERIMIZI IKDIDARI OYLARIMIZI VERIP BIZLERE BU DURUM

  KARSISINDA EZIKLIKDEN KURTARCAK UMUDUMUZ TUKENMEDI BELEDIYEMIZ BINAMIZIN ONUNE MAHALLENIN ONUNE BIR CADIR KURUP

  TEPEYE KADAR BINALARI KAPATIP MAC ESNASINDA BINA ICINE GELEN SESLER YUZUNDEN NE ORENCI DERS CALISABILIYOR NE YASLI

  INSAN NE VARDIYELI GECE GUNDUZ CALISIP ONEMLI NOKDALARDA UYKUSUZ ISE GIDEN BU SESLER YUZUNDEN ZOR OLAN HAYATI DAHA

  ZORLASMISDIR CADIRIN MAHALLE DISINA ALINMASI ONEM ARZ EDIYOR KONTROLE GELEN MEMURLAR MAC OLMADIHI ESNAYI TAKIP ETIP

  GELIP BIRSEY YOK DIYOR EVIMIZE MAC ESNASI NE MISAFIR NE BIR INSAN SESLER YUZUNDEN DURAMIYOR KURUMLARIMIZ DUYARSI

  ILGISIZ BIR BIRINI KOLLAMAYI AMAC EDERKE ALLAHIN ADALETI HERSEYIN ÜSTÜNDE OLDUHUNUN FARKINDA DEYIL LER GENDILERI

  GELIP AYLE ESLERIYLE HALISAHA CADIRININ DIPINDE OLAN BINALARDA YASASALAR ALLAHIN ADALETINI ARARLAR BIZLER CADIR

  MAHALLE DISINA ALINMALI RUSAT ISKAN ICIN MADDI NANEVI DESDEK BEKLIYORUZ SAYGILAR SELAMLAR SAGLIKLI MUTLU YARINLAR

  DILEGIYLE

 181. Sayın Cumhurbaşkanım ben kısıklıdaki evinze gelip sizi ziyaret edip o mübarek elkerinizden öpmek istiyorum ve çok özel bi görüşme yapmak istiyorum beni kabul ederseniz çok memnun olurum..Tlf numaram 0536 641 1087 Allah yar ve yardıncınız olsun Allah sizi başımızdan eksik etmesin saygılar Arz ederim…

 182. SELAMINI ALEYKÜM SAYIN CUMHURU REİSiMİZ 15 TEMMUZ gecesi ben tekirdagda kapaklı ilçesinde idim ikamet kagdım orası gözüküyordu orada oturuyordum sizi savundugum için dışarda 6 kişi tarafından darp edildim tek gözüm şu anda puslu çok az görüyor, ve olay yerine polis geldi ilgilenmedi hastaneye bile götürmedi evine git dediler bana hertarafım darp edildigi halde tekirdag kapaklıyı terk etmek zorunda kaldım kanser anneme zarar verirler diye annemi ablamgile bıraktım, ben istanbulda sokaklarda yaşıyorum istanbul büyük şehir belediyesine gidiyorum beni elbise ve 100 tl ile gönderiyollar gereginin yapılmasını arz ediyorum eşyamı buraya getircem ev tutmam gerekiyor. ve o polislerin fetocu oldugunu düşünüyorum,

 183. Merhaba sayın cumhurbaşkanım ben hacı Çitak konu cinayet olay 25.04.2017 salı günü akşam saatlerinde abim Refik Çitak ve kardeşim hikmet çitaka şehir merkezinden köye gelirken 9 silahlı terörist ve eroin esrar kaçakçısı tarafından yolları kesip pusuya düşürüldü kardeşim hikmet çitaka önce sopayla dövülerek sonra da silahla vururak öldürüldü abim Refik Çitak ise önce silahla başından vurularak yaralanıp sonra da taş sopayla dövülerek onu da öldüreceklerdi orada geçen vatandaşlar tarafından abim Refik Çitak ellerinden zar zor kurtarıldı yapanlar hdpli eroin esrar kaçakçılığı yapıyordu amca oğulları dağda bulunuyor adı Bedri Özbey bunlara Lice üzerinden eroin esrar verip bunlar da satıp PKK ya parayı gönderiyordu bizde akpli olduğumuz için bizi sevmezlerdi bu olaydan 3 ay önce amca oğulları Mehmet reşit Özbey gelip bizden haraç istedi vermeseniz hepinizi öldürürüz tehdit etti bizde onu polise ihbar ettik polis yakaladı isimleri Veysi Özbey Sinan Özbey Seyithan Özbey Mehmet güli Özbey yaşar Özbey Mehmet Özbey Ahmet Özbey Hamza Özbey Mehmet Özbey bunlar hepsi bu planlayarak tasarlanmış kasten adam öldürmekten 9 kişi ceza alacakken nedense sadece bir kişi ceza aldı ortada 3 tane kullanılmış silah var ama sadece bir kişi tutuklandı öbürleri dışarda avukatımız savcıya soruyor neden hepsini gözaltına almadı savcı diyor ki gerek duymadım diyor avukatımızda diyor bizde öyle düşünüyoruz sanki Yenişehir ilçe jandarma karakolu ve savcı Ender başaslan olayı örtbas etmeye çalışıyorlar sayın cumhurbaşkanım sizden çok rica ediyorum bu olayın üzerinden durup suçluların cezalandırılmasını gerekenin yapılmasını rica ediyorum önce yüce allahımızdan sonra da devletimizden gerekenin yapılmasını rica ederim hacı Çitak saygılarımla 0534)344 94 78 ellerinizden öper sevgi ve saygı sunarım

 184. sayın cumhur başkanın çok zor durumdayım bana yardın ederseniz sevinirim ben engelli bir vatandaşım 3 çocuk babasıyım yardım ederseniz arz ederim telefon numaran 05326206537

 185. sayin cumhur başkanım allah rızası için yardiminizi istiyorum.esim yabancı uyruklu resmi nikahim var 6 senedir evliyim 3 tane çocuğum var ellerinden öper bu durumda eşime türk kimliği alamıyorum her sene oturma iznini tazeletiyorum allah rızası için yardiminizi bekliyorum eşime türk kimliği istiyorum artvin hopadan orhan yılmaz 05458148008 saygilarimla ellerinizden öperim

 186. SAYIN CUMHURBAŞKANIM

  BEN RIZE ARDEŞEN VATANDAŞI ATILA KAL SIZLERE SAYGIM VE SEVGIM BUYUK BIR HEMŞERINIZ OLARAK SIZLERI ÇOK SEVIYORUM .SİZ BUYUGUM OLARAK SIZDEN RICAM BEN ULUSLARARASI DEVLET MENFAATLARINI KORUMAK VE ZARAR VERMEDEN GUMRUKLU DEPOLAMA YAPAN BIR FIRMAYIM SU AN ERENKOY GUMRUGUNE BAĞLI OLARAK DEVAM ETMEKTEYIM YANLIZ ERENKOY GUMRUGU TAŞINACAGINDAN ISTANBUL ORHANLI VEYA TUZLA CIVARINDA DEVLETIMIZDEN BIR YER KIRALAMAK İSTIYORUM BU KONU ILE ILGILI MURACAATLARIM VAR FAKAT ILERLEME KAYDEDEMIYORUM BU KONUDA BANA YARDIMCI OLMANIZI ARZ EDER ELLERINIZDEN OPERIM ALLAHA EMANET OLUN NICE UZUN SENELERE SAGLIKLI VE MUTLU OLMANIZI TEMENNI EDERIM.
  ATILA KAL
  CEP 0532 262 84 43

 187. sayın cumhurbaşkanım saygı ve sevgilerimi sunuyorum her kesimin maaşları iyileştirildi fakat engelli evde bakım maaşları çok az artıyor ve yetersiz kalıyor bir engelli 500 tl para ile ne yapabilir bakıma muhtaç bir ağır hasta 900 tl para ile bakımı sağlanırmı sizden ricam bu işe el atmanız inşallah bu mesaj size ulaşır bu mesajı okuyan görevli arkadaşlardan ricam allah rızası için bu mesajı sayın cumhurbaşkanımıza iletin teşekkürlerimi sunuyorum

 188. Sayin basbakanim ben 1980 beri fransada oturuyom .bu sene birtane gemlikten ev aldim.harabe .ben 27 senedir fransizlarin kahrini cektim 3 cocugumla .27 senedir kapaliyim kendimi bozmadim hep direndim.ama fransizlar bizimle hep alay ediyolar .ben vatanimi cok ama cok seviyorum ,madi durumum olmadigi icin hersene gelemiyom izine ve evime.temelli gelmek istiyorum ama durumum musait deyil.3 cocukla nasil yapabilirim bir gelirim yok .ben cok iprandim cocuklarim depresyonda hepimiz temelli turkiyeye gelmek istiyoz ama paramiz pulumuz yok bir yol goster bize canim cumurbaskanim.evimiz bile harabe yaptirmiya durumum yok kendime is kurmak istiyom diyolar ya bir yer kirala yada satin al tadilatini herseyini duzenli yap sonra is kurumundan kredi iste o zaman verirler.durumum hic ama hic yok bunlari yapmiya bir duzen kurmam icin cocuklarimla.sayin cumurbaskanim ben hep allahima ve senin adaletine guvendimyardim eli uzatirsaniz size cok minetar kalirim.sizi allah basimizdan eksik etmesin.telefon numaram 05539668569.saygilar hurmetler

 189. sayın Cumhurbaşkanım esselamüalayküm ben boluda yaşayan 34 yıl bir fiil devlet kademesinde Teknker olarak Çalışan devlet memuru idim.2013 yılnıda amansız bir hastalığa yakalandım uzun bir tedavi sonucu 2013 yılı sonu ilik nakli oldum.Ankara Dışkapı Araştırma hashanesinde tedavimi PrfçDr.Hemotoloğ Harika hanımın gözetiminde devam etttim.Hastalığım tekrar nüksetti ekim veya kasım ayında tekrar 2 nci ve son kez ilik nakli olacam.tabi her ilil nakli sonucu % 20-30 ölüm riskı varçBoluda Memurluğum zamanında Boluda Memur Sen baglı TOÇ BiR SEN Başkan yardımcılığı ve mali sekreter görevini yürüttüm.Benim Genel Başkanım Güay Kaya veya Yrd.sı Sabri Kızılkaya bey efendi biliyorlar.Sizden ricam benim Bir oğlum var onada zor bela Bursa Uludağ üniversitesi Veteriner Fakültesini 2013 yılında bitirdi allahım veteriner yaptım.ama şu an işşiz KPSS girdi daha önce 2014 69 aldı şimdi tekrar girdi 63 aldı sizden ricam benim oğluma lütfen bir
  iş 1 yıl oldu evlendi istanbulda yaşıyor ama işsiz bir rahatsız baba olarak benim oğluma sahip çıkın sizlere sadece dualarımla katkıda bulabilirim eğer bu mesajı dikkate alısanız alahım yolunuzu güller bahçesi yapsın adım Mustafa EMRAL TEL.05324250290 Oğlum Selçuk Emral allaha emnet olun selam ve dua ile.

 190. FİLİZ KARA cumhur baskan bana yardim edin ne olursunuzallah rızası icin cok borcum var ne yapacağımı bilmiyorum cirpindikca dahada batıyorum kime nediyceyimi bilmiyorum kimseden borcu istiyemiyorum esim sizin hastaniz sizi cokseviyo diye girdii iste alti ay calistiriyolar evim kira500lira kira oduyorum dorttane kızım var allah bagıslarsa en mucuk kızı m seker hastası ben de seker hastasıyım unsilin kullanmiyorum kısmı felci fecirden Rabbim dumur hic bir seyim kalmadi Saim azbisey tutmuyor kizimin sekerim dusuk her gunun Birtane cikolata yemesi gerekiyor ben bundan bir zaman once esim issizim birsene is bulamadı cocuklarım acliktan agliyodu yanimda esimin abisi gil oturuyodu ben kizimin gonderdim bir tane ekmek istedim borc burası marketmi deyip geri gondermisti karsikomsumda birkilo makarna gondermisti benim Allahtan başka hiç kimsem yok sadece ben bu devletin insanim diye sizden yardım istiyorum ne olursunuz bana el uzatın ramazanda bir gun hapis yattım esim arkadaslarindan borc bulmuş yatırmış ben kizima ceyiz aldım diye yattım borcumu odeyemedim size gore hic bir sedyeyi bu borc ben oduyemiyorum sadece15milyara ihtiyacım var ne olursunuz beni hizira ihtiyacım var siz olun bu hızir

 191. Merhaba sayın cumhurbaşkanım elerızden öperim sızı çoksevıyoruz ben emıne gezer ıkı çocuğum var ellerinden öper benim şubat 28 ın de eşim intihar etii benim ve çocuklarımın yaş aya bilecek iki göz bır ev ne olur bize yardım edın uz vede sızı çok sevıyoruz ne olur bıze yardım edin sesimizi düğün istanbul kavakpınar

 192. Sayın başkanımız sizi çok seviyoruz iyiki başımızdasınız allah size uzun ömür versin yakışıklılınızla işiniz size yakısarak helaliyle allah başımızdan eksik etmesin yazıyorum burdan ama bikere nasip olur ins konusmak sayın başkanım ellerinizden öperim saygılar

 193. İnşallah siz okursunuz sevgili cumhurbaşkanım.oncelikle benim gönlümden şu avrupa ya ne söylemek geçiyosa aynilarini siz haykira haykira söylüyorsunuz ya ,sizin bize dediginiz gibi “bu millet varya bu millet”diye, bende size söylüyorum siz varya siz eli opulesi siz. ..Allah razı olsun sizden. Sayenizde anlattiklarinizi anlamak için tarih okur araştırır oldum.şu Boş boş konuşanları susturmak için araştırır oldum.bir oğlum bir kızım var .onlara şu sıralar öğretmeye çalıştığım tek davranış; ilerde biri size kendi insanına kurşun sıkacaksin ,bunu emrediyorum dediğinde, tam da bunu soyleyeni susturmaĺısın evladım onu vurmalisin.lütfen bana katilirmisiniz bilmiyorum ama bu fikri tüm herkese siz anlatın. Biz doğru yetistirir sek evlatları böyle şeylere kalkisilamaz diyorum sizi cook sevgiyle selamlıyorum. Ama bu önemli atlamayalim .sizden duyulursa da daha kıymetli olur. Allaha emanet ol evimizin adamı.

 194. SAYIN BAŞKANIMIZ REISİMİZ SİZ HAKK TEALA TARAFINDAN BU ÜLKENİN UZUN YILLAR HASRETİNİ ÇEKTİĞİ BİR MÜBAREK NİĞMETİ SINIZ..ALLAH BU MİLLETİ BU ÜLKEÝİ NİCE YILLAR SONRA SİZİNLE MÜŞERREF KILDI SİZİNLE İYHÂ ETTI..ALLAH SİZE EBEDİİ BAŞARILAR VE SAĞLIKLAR VERSIN..HAKK SİZİNLE OLSUN..
  ÂMÎYN YÂ MÛÎYN..

 195. slm alukum baskanım allah rızası icin msj okuyun baskanıma okutun 15 senedir ep ulasmak istedim sorularımın cv almam lazım sizi gormem lazım sizinle konusmam lazım bugune kadar issettigim yasadıgım seylere bi son vermem lazım oda sizle konusmak baskanım ruyalarımda elınızı cok öptüm baskanım kısmetse yanınıza gelmek istiyorum allah yolunda olmek istiyom neyaziyım angi zıkıntıları soyleyim baskanm madde yüzünden sokakta fuguş yapmak zorunda kalan irsizlık yapmak zorunda kalan durduk yerde altına yapan kardes lerimi kızlarımızı yardım etmek istiyorum epsi birbirim den degerli inançli saygılı epsini tanıyorum allah rızası icin baskm sizi gormek istiyorum bana ulaşın sikayet edicek o kadar cok şey varki angisini yaziyım bilmiyorum am şu gerçek ortam cok bozuk insanlık bozulmuş epsinin bası fuhuş baskanım bu kardeslerimizi top larsak iyileştiirirsek sayip cıkarsak takip edersek onlarda satıcak kimse bulamaz o tamatikmen genclıgımızin yarısını kurtarırız inşalla allaha emanet olun baskanım ben yazmaya devam edicem inşalla

 196. Büyüğümüz, ülkemizin gururu sana ne kadar güzel söz söylersem azdır ben bir öğretmenim istiklâl marşımızı okuttuğum her törende canımı bayrağıma adadığımı yüreğime her seferinde kazıyorum ,babamı 9 yaşında kaybettim, hayatta olsaydı size duyduğum sevgiyi, saygıyı kıskanırdı heralde Rabbim sizi zırhıyla korusun başımızdan eksik etmesin ömrümden size versin Allaha emanet olun.

 197. Sayın Cumhurbaşkanım Rabbimden temennim yazdiklarimi sizin okumanizdir.Esim 2011 yılın da girmiş olduğu komser yardımcılığı sınavında kopya olasılığı nedeniyle açığa alınmıştı ve bugün de öğrendim ki ihraç edilmiş niçin bir hiç uğruna eşimin verdiği emekler bosunamiydi.Esimin o sınav için nasıl saatlerce çalıştığına ben sahidim eşimin hakkı nolcak .Cumhurbaskanim size o kadar guveniyordumki güvenim yerle yeksan oldu.Bende diyorum ki eşim gibi nice masumlar var .Ben eşimin hakkını sonuna kadar aricam vekilim Rabbimdir.Eger bu dünyada hakkimizi alamazsak öbür dünyada mutlaka alırız .Rabbimden başka kimseden korkmuyorum.Esimi bir hiç uğruna görevinden alamazsınız.Esim görevinin başına dönene kadar peşini bırakmayacağım.Eger eşim suçlu olsaydı köşemize çekilip otururduk ama suçlu değil.benim eşim 5 yasindan beri yetim kendi emekleriyle bugünlere gelmişti ve siz çıkıp elinden mesleğini aliyosunuz.Sizi babam gibi severdim her konuşmanızda tüylerim diken diken olurdu.Bu haksızlığı yapanlara hakki mi helal etmiyorum.Obur dünyada iki elim yakalarinda olcak

 198. Sayın Cumhurbaşkanım Rabbimden temennim yazdiklarimi sizin okumanizdir.Esim 2011 yılın da girmiş olduğu komser yardımcılığı sınavında kopya olasılığı nedeniyle açığa alınmıştı ve bugün de öğrendim ki ihraç edilmiş niçin bir hiç uğruna eşimin verdiği emekler bosunamiydi.Esimin o sınav için nasıl saatlerce çalıştığına ben sahidim eşimin hakkı nolcak .Cumhurbaskanim size o kadar guveniyordumki güvenim yerle yeksan oldu.Bende diyorum ki eşim gibi nice masumlar var .Ben eşimin hakkını sonuna kadar aricam vekilim Rabbimdir.Eger bu dünyada hakkimizi alamazsak öbür dünyada mutlaka alırız .Rabbimden başka kimseden korkmuyorum.Esimi bir hiç uğruna görevinden alamazsınız.Esim görevinin başına dönene kadar peşini bırakmayacağım.Eger eşim suçlu olsaydı köşemize çekilip otururduk ama suçlu değil.benim eşim 5 yasindan beri öksüz kendi emekleriyle bugünlere gelmişti ve siz çıkıp elinden mesleğini aliyosunuz.Sizi babam gibi severdim her konuşmanızda tüylerim diken diken olurdu.Bu haksızlığı yapanlara hakki mi helal etmiyorum.Obur dünyada iki elim yakalarinda olcak

 199. Sayın Cumhurbaşkanım Rabbimden temennim yazdiklarimi sizin okumanizdir.Esim 2011 yılın da girmiş olduğu komser yardımcılığı sınavında kopya olasılığı nedeniyle açığa alınmıştı ve bugün de öğrendim ki ihraç edilmiş niçin bir hiç uğruna eşimin verdiği emekler bosunamiydi.Esimin o sınav için nasıl saatlerce çalıştığına ben sahidim eşimin hakkı nolcak .Cumhurbaskanim size o kadar guveniyordumki güvenim yerle yeksan oldu.Bende diyorum ki eşim gibi nice masumlar var .Ben eşimin hakkını sonuna kadar aricam vekilim Rabbimdir.Eger bu dünyada hakkimizi alamazsak öbür dünyada mutlaka alırız .Rabbimden başka kimseden korkmuyorum.Esimi bir hiç uğruna görevinden alamazsınız.Esim görevinin başına dönene kadar peşini bırakmayacağım.Eger eşim suçlu olsaydı köşemize çekilip otururduk ama suçlu değil.benim eşim 5 yasindan beri öksüz kendi emekleriyle bugünlere gelmişti ve siz çıkıp elinden mesleğini aliyosunuz.Sizi babam gibi severdim her konuşmamızda tüylerim diken diken olurdu.Bu haksızlığı yapanlara hakki mi helal etmiyorum.Obur dünyada iki elim yakalarinda olcak

 200. sayın cumhurbaşkanım kpss kazandım daha cevap gelmedi ne olur sizin bütün yardımınıza ihtiyacım var sayın cumhurbaşkanım size çok ulaşmak istedim sizin yardımınızı bekliyorum sayın cumhurbaşkanım allah rızası için 05469791929 numaram sayın cumhurbaşkanım aramanızı beklerim

 201. Sayın cumhur başkanım. Ben 15 temmuz darbesi gecesi temmuzun 16 sında saat 01: 30. Şehitler köprüsüsün avrupa yakasında bir rütbeli darbeci tarafından sağ bacağım dan vuruldum gece saat 03 sularında şişli etfal hastanesine kaldırıldım. Hastane sabah 07 sularında beni taburcu etti. Bana hiç bir belge vermedi. 1 yıldır hastaneye defalarca gittim bana burda kaydınız yok dediler.. sayın cumhur başkanım. Calmadigim kapı kalmadı. Esenyurt kaymakamı bile yardımcı olmadı. Size ulaşamıyorum. Allah rızası için bana yardımcı olun.. 05307228201

 202. üncelikle selm ben şanlıurfadan ismim bayram çoban 4 yıldan beridir şanlıurfa büyükşehir eyübiye belediyelerinede şikayet eğitim halde kapının ününde harfiyatı kaldırmıyorlar 4yıldr urştm halde belediye çalışmıyor konuyu tlevizyona haberlere vermeyi düşündüm bnde bir akp sevenym diye elm kolum bağlandı inanın harfiyatan dolayı evimi akrepler bastı evine gidemiyorum cangüvenliyim yok sizden ricam urfa belediyesini arayn gerekeni bildirin eyübiye topdağı mahalesi 2692 sokak evimde no 3şanlıurfa tam balıklıgölün arkası merkezin göbeyi tşklr

 203. Sayin cumhur baskanim 22 yaşındayım bir kız çocuğu annesiyim 5 yıllık evliyim diyarbakırın ergani ilçesinde oturuyom eşim üniversite mezunu kpss den iyi puanda aldı bölümünden alım yok diye giremiyo ise eşim fırıncılık yapyo fırında motorla evlere iş yerlerine ekmek dagitiyo bize yardım etseniz çok sevinirim sayin cumurbakanim çok ihtiyacımız var bi ise

 204. orhan şen yaram çok kötü ….ama bana allahdan başka hiç bir yardımcı olan yok ben antalya elmalı nın dereköyündenim ben köyümden 27 yıl önce ayrıldım köyümden elmalıda ikametgah etmekteyim evimde inek keçi koyunlarım var ve yaşım 51 oldu kendi köyüme dönüp tapulu yerlerime yonca buğday arpa fasulye mısır ektim ama köyümde eşkiyalıkyapan yani efelik yapan osman oğluhüseyin şen beni evimden köyümden kovdu jandarmayı aradım kaymakamın 3 defa yanına vardım ilçe tarıma vardım 2 yıl mücadele ettim bana bir allahın kulu yardımcıolmadı acaba benim suçum ne benim de tc yazan kimliğim var bende türkiyede askerlik yaptım 2 tane oğlum asker oldu ne olur bana yardımcıolun tel 0537 261 9237

 205. Saygıdeğer cumhurbaşkanım dedem için ulaşmak istiyorum kendisi 100 de85 özürlü bir bacak kökten kesik yaşı 85 özürlü maaşı kesildi çok üzüldü devlete verdiğini geri almak yakışmaz diyor beni oğlum bakınca kesmekmi lazım diyor aah Recep Tayyip Erdoğan ah diyor olmadı ben sana çok dua ediyorum ama bu olmadı diyor üstelik çok hasta tam yatalak oldu babam ve annem çok bakıyor ama o giden maaşına çok üzülüyor ben yıllardır 65 lik maaşı alıyordum oda gitti revamı bu bana diyor bana ne evlat malından diyor kendine dert çok etti dedemin ve özürlü tüm vatandaşın bu sorununa çözüm yolu bulmanızı rica ederim siz değerli cumhurbaşkanımışığı üzdüysem şimdiden özür dilerim ben sadece dedemin dili olmak istedim saygılarımla

 206. Ben nermintiras sayın cumhurbaşkanım beyetim yurt çocuğuyum kayseride hizmetli olarak çalışıyorum çocuğum mefat etmişti pisikolojim bozuldu devamsizlim olmuştu beni işten çıkardılar sizden yardım istiyorum isimedonmek için numaran m 05534985660

 207. Sayın cumhur başkanım ben bir anneyim sizi çok seviyorum, Rabbim sizi başımızdan eksik etmesin ,herkes sizin gibi duyarlı olsa size ulaşabilsek sizinle konuşma fırsatımız olsa neden yokki makam sahibi olan bakanlarımıza millet vekillerimize neden ulaşamıyoruz. Neden isteklerimize cevap almıyor bize yardımcı olunamıyor ben uzun zamandır partimde kadınkollarında üyeyim çaiştım ana bana partimden hiç yardımcı olunmadı herkes adamını tutuyor,akraba, hısım derken almış başını gidiyor iş ilanları varsa haber gelse önce kendi guruplarına haber veriliyor bizler dışardan bakıyoruz her türlü hizmette bulunurken bu tür durumlarda ayrıştırılıyoruz bu benim zoruma gidiyor bir ricam için defalarca gittiğim halde hiç bir sonuç alamadım uçan kuş yararlanıyor bize gelince ne hikmetse herşey bitiyor olmuyor hep bir bahane ben nu ülkenin annesi , vatandaşı değilmiyim benim çocuğum nu ülkenin yeni nesili değilmi. Kirada oturuyorum 4 çocuğum var 3 tanesi okuyor en büyük oğlum için iş istiyorum yardımcı olunmasını istiyorum bana ulaşın cevap bekliyorum

 208. E selamun aleyküm saygilar sayın deyerli başkanım ben Şırnak İdil ilçesinden yazıyorum
  Sayın bşkanım ben ikibin dört secimlerinde muhtardım ve 33 muhtarın oyun ile köylere hizmet götürme birliğine secildim il meclis üyeliğine aday oldum bunun üzerine seçime 40 gün kala bir sabah Mardin emniyetinden evim basıldı beni Mardin Emniyet Müdürlüğü ne götürdüler 4 göz altında kaldım sora mahkemeye
  Cıkarıldım ve yüzüme dahi bıkmadan hadise gönderdiler secime 10 gün kala saldılar suç ise mazot cacakcılıgı dediler alakam olmadan bide göz altındayken bir konser bana Hamit sen fanatik ak partilisin çok seviliyorsun şimdi Tayip erdoğan gelsin seni kurtarsın dedi sayın Başbakanım hem madi hemde manevi çok mağdur edildim sizleri çok seviyoruz şimdi ise ıdil ak Parti İlçe Başkan adayıyım sizden desteyinizi rica ve arz ederim

 209. SAYIN CUMHURBAŞKANIM SİZLERİ ÇOK SEVİYORUZ HER YÖNÜNÜZDEN SİZLERİ TAKDİR EDİYORUZ ANCAK BİR KONUDA KÜÇÜK BİR HATA YAPIYORSUNUZ BİZ EVDE 4 KİŞİYİZ BABAM İŞÇİ EMEKLİSİ 1.400 MAAŞLA GEÇİNİYORU PARANIN ÇOĞU ELEKTİRİK SU DOĞALGAZ FATURALARINA GİDİYOR İŞÇİ EMEKLİSİ BU DEVLETİN ÜVEY EVLADI DEĞİL LÜFEN BU MESAJI OKUMANIZI VE İŞÇİ EMEKLİLERİNİN MAAŞINA ZAM YAPMANIZI TALEP EDİYORUZ

  ALLAH SİZİ BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN

  YAZAN:SALİH OLGUN

  ADRES:KOCAELİ BAŞİSKELE

 210. Selamün Aleyküm sayın cumhurbaşkanım Bizler Türk Telekom da taşeron çalışan kişileriz ve şuan Türkiye genelinde azaltım adı altında işden çıkarma çalışmaları yapılıyor tarafıma çıkarma olacak diye degişik yollardan bildirdiler ilçeler ve santrallerle işe başladılar ve çok büyük bir gizlilik içinde yapılıyor ve bu daha önce yine aynı şekilde taseron çalısan kişileri çıkararak kar etme çabasındalar arkadaşlarımızla çok magduruz herkes bu işden çıkarma stresi ile geliyor ve bunu yetkiler bizlere teblig etti ama bizler bu yaşdan sonra kim bize iş verir eger bizleri burdan duyan varsa lütfen Allah Rızası için Sayın CUMHURBAŞKANMIZA İLETSİN artık bu işe bir çözüm bulunsun şuan bekleme içindeyiz …..

 211. SAYGILARIMLA Niğdeliyim Adanada ikamet ediyorum ben Dilara ,Sizin babalığınıza merhametinize sığınarak yazıyorum bu ikinci yılım çok uğraş verdim gecemi gündüzüne kattım tek hayalim hukuk fakültesinde okumak çok iyi eğitim için kurumlara gidemedim kendim çalışıp cabaladım egitimim için organlarımı bile bağışlama hayalleri kurdu yani ne kadar co istediği mı belirtiyorum benim için başka bir hayal yok puanın kötü değil ne olur beni okutun size bir ömür boyu kul köle olayım biz sizin yolunuzdayız daima aile olarak değil tüm sülalece Saygılarımla Cumhurbakanımıza

 212. Sayın Cumhurbaşkanımız öncelikle sizi çok sevdiğimizi dualarımızın her zaman sizinle olduğunu belirtmek isterim.Rabbim her daim yardımcınız olsun.Aslında ülkemizin birçok sorunu var onlarla ilgilendiğiniz için ve pek bir vaktiniz olduğu için belki de benim bu mesajım size ulaşmayacak bile ama karınca misali safım belli olsun istedim.Benim kendimin hamd olsun bir sıkıntım yok var ama size arz edeceğim sıkıntı daha önemli…Benim üç tane dayım var ve vakti zamanında teyzemin eşi ile ortak arsaları olmuş.Dayımlar aynı zamanda inşaat işleri konusunda ustalar.Bu arsa üzerinde şöyle bir ortaklık yapılmış.Teyzemin eşi;siz bu arsayı yapın üstüne şu kadar daire çıkın yarı yarıya bölüşelim.Benim dayılarım merhametli oldukları için tek kuruş para almadan kendi alın terleri.ile 3 katlı bina yaptılar o yıllarda çocuk idim.Teyzemin eşi hiç tat vermedi.Hatta o zaman orada altta bodrum üstte bakımsız bir dükkan onun üstünde de çift daire tek kat bulunuyordu.Dairenin birinde teyzem diğerinde de dayımlar 3 aile birden oturuyolaridi.Beni de annem büyük dayımın çocuğu olmadığı için büyük dayımın isteği üzerine gönlü kırılmasın diye bi nevi evlatlık olarak vermiş ama kağıt uzerinde bir şey yoktu.Neyse…Binanın üstüne kat atılıyor.ama teyzemin eşi ses gürültü oluyor rahatsız oluyorum diye sürekli kavga tartışma çıkarırdı.Hatta bıçak bile çekmiştir kendisi şu anda vefat etmiş.Vefat etmeden önce 2 erkek 5 kız olmak üzere 7 çocuğuna da vasiyet etmiş.Ben ölürsem sakın tapuyu vermeyin.Süründürün onları…Onlar dediği kisiler dayılarım.Dayımlar binayı 3 kat yaptılar 3 daire teyzeme 3 de kendilerine aldılar.Teyzemin eşi çok huzursuzluk verdi birtakım kelimeler söyledi her türlü rahatsızlığı verdi ölmeden önce kendisi de gırtlak kanseri oldu ve öldü.Şimdi de kendi çocukları çok afedersiniz zalimlik yapıyorlar tapuyu vermiyorlar üstelik binayı gizli gizli satmak bile istediler.Dayılarim mağdur çok üzülüyorlar stres sıkıntı hasta oldular.Yegenleri diye çıkıp karşılarına kötü bile davranmadılar.Hatta geçmişte bir sürü iyilikleri var bildiğimiz ve bilmediğimiz….Allah rızası için kendimle alakalı hiç bir şey istemiyorum.Sizin de bir sürü sıkıntınız var biliyoruz.Ama lütfen bu işe bir el atarmısınız.Istediğim sadece başlarını sokabilecek bir tane daireleri olsun.Çünkü bu vakitten sonra hatta büyük dayım 1956 doğumlu yaş gitmiş ve evinde kendiyle birlikte emekli maaşı ile 5 kişi bakıyor.Yine de sabahları erken kalkıp kendi çapında iş yapıyor.Allah rızası için ne olur yardım edin.Para talep etmiyorum sadece ellerinde bir tane tapuları olsun başka bir şey istemiyorum.Derdimi size uzun arz ettim.Rabbim sizi başımızdan eksik etmesin her daim Mevlam sizinle olsun.Allah’a emanet olun.

 213. Sayin başkanim Rabbim sizde Razi olsun biz sizde raziyiz sizi başimizda eksik etmesin.başkanim kiraciyim yillardir bir evim olsun istedim dualarda buluniyorum ilk önce Allah ta sonra sizde yardim talep ediyorum.

 214. Sayın cumhurbaşkanım 23 yıl önce btö girdiğimiz çatışmada sağ el baş parmağım koptu bu vatan için kan döktüm bedel ödedim gazilik onurumu Alman için daha nekadar mücadele etmem gerekiyor cumhurbaşkanım bu mağduriyetimin giderilmesini arz ederim çocuklarıma bırakacak gazilik madalyasını bana çok görmeyin ama eminimki siz bu msj okuduktan sonra dönüş yaparsınız saygılarımla

 215. Sayin cumhurbaskanim Türk telekomda 12 sene taseron firmada calismaktayiz ve son donem Türkiye genelinde Turk telekomda calisan taseronlarin yarisini cikarip sayi azaltimi yapilcak ve suan icin cok gizli yurutuluyor calisanlar olarak magduruz ve bu 4 sende bir yapiliyor artik buna bir cözum bulunsun yas ortalamasi yuksek oldugundan baska bir isdede calistirmiyorlar artik bu arkadaslarin sesini duyan vardir umariz cok buyuk bir sevap alacandan eminim… selamun aleykum….

 216. Baskanim ben bi gurbetciyim bizlere kapilari acda gelek artikkkkkk…izine gelirken bile zorlukkkk bitmiyo insanlarimiz zor durumdaaaa gelisimiz bi dert gidisimiz bi dert elin memleketini kurtariyoruz kalkindiriyoruzz kendi memleketimiz dururkennnn

 217. Sayin cumuhur başkanım ben adıyaman ili gerger ilçesi gürgenli köyü muhtarıyim muhtarliginin çok ciddi sıkıntıları var defalarca ilgili mercilere yazmama rağmen halen magduriyetimiz devam ediyor köyüm de çok ciddi sulama suyu kaynakları var ancak kanalların toprak olması nedeniyle sulama suyunda çok ciddi sıkıntı var bütün mahsullerimiz koruyur il ozel idaresinden ve kaymakliktan sulama suyu borularini istedik verilmedi cok zor durumdayiz kanalizasyon şebekesi yok özelikle yazın çok ciddi koku var hırcik mezrasinin yolu çok kötü durumda yağmur yağdığında öğrenci servis araçlarını traktorlerle çekiyoruz köyde sulama sulari var havuz yapmak istedik işçilik köylüye ait olmak şartiyle kaymakam bey malzame vermem dedi

 218. Sayin Cumhurbaskanim Allah size saglik uzun òmur versin ben ülkem adina size bir ihbarda bulunacam Eski emniyet muduru Ahmet Pek ve metro turizimin sahibi cok yakin arkadaslardi nerden bildimide izah edeyim Ahmet pekin Yigeni murat pek le arkasligim vardi hatta Ahmet pekin abisi selattin pekle arkadastim onun sayesinde murat pekle arkadas oldum galip ozdemis bu murat pek cok kumar oynardi bu murata izmirde metro turizim de muduriyetlik isi verdi ve 85 milyar 2004 yilinda para verdi borclarini odemesi icin tabi ahmet pekin tel acmasi ile verdi bunlari biliyorum ben Almanyada yim Cumhurbaskanim gel ifade ver dersen basim ustune ifade deyil vatanim icin can vermeye her zaman hazirim Allah ülkemize ve sizlere zeval vermesin sayhilarimla arz ederim

 219. SAYGILAR BEN REMZİ DAĞLI HATAY
  EVLİ üc cocugumvar evimkira askeri ucrede calısın biriyim yetişteremiyorum 106 ytl icin elektirigi kestiler
  cocukların sucunedir param olduda yadırmadımmı neden hemen kesiyorlar tabiki hikaye gibi gelir insana
  bunlar sadece yetkilerden binlerce insanın 5.000 ytl borcu olanı kesmiyorlar bizim gibi garibanı
  ezerler bunların hepsi ispatlı bende evet simdi evimde elektirik yok öyle oturuyoruz kimsenin umrunda degil
  ve yetkilerden yerdım istiyorum paradegil sadece hakneyse o uygulansın lütfen lütfen

 220. Esselamünaleyküm. Sn. Cumhurbaşkanım size bu mesajı İzmir’den atmış bulunuyorum. Bir vatandaş olarak sizden ricam, İzmir’deki hastahanelerin önünde vatandaşın haklarını yoka sayıp araçlarına zarar veren ,zulmeden korsan OTOPARKÇILARI yok etmenizdir. Özellikle Behçet Uz çoçuk hastanesi, Tepeçik eğitim ve araştırma hastanesi vs çok fazlalar ve bir karabasan gibi nefes aldırtmıyorlar aksi durumda keza araçlara zarar veriyorlar. Size böyle bir mesaj yazdığım için kusura bakmayın fakat görevli memurlarımız işlerini layıkıyla icra etseydiler belki bu ÇETELER bu kadar türemezdi. Şaka değil bunlar ÇETE. Bu mesajı dikkate alır ve eğer ilgilenirseniz belki bu şehirde birazda olsa nefes alabiliriz. Sevgi ve saygılarım. Bir gece ansızın bekliyoruz efendim.

 221. Esselamünaleyküm. Sn. Cumhurbaşkanım size bu mesajı İzmir’den atmış bulunuyorum. Bir vatandaş olarak sizden ricam, İzmir’deki hastahanelerin önünde vatandaşın haklarını yoka sayıp araçlarına zarar veren ,zulmeden korsan OTOPARKÇILARI yok etmenizdir. Özellikle Behçet Uz çoçuk hastanesi, Tepeçik eğitim ve araştırma hastanesi vs çok fazlalar ve bir karabasan gibi nefes aldırtmıyorlar aksi durumda keza araçlara zarar veriyorlar. Size böyle bir mesaj yazdığım için kusura bakmayın fakat görevli memurlarımız işlerini layıkıyla icra etseydiler belki bu ÇETELER bu kadar türemezdi. Şaka değil bunlar ÇETE. Bu mesajı dikkate alır ve eğer ilgilenirseniz belki bu şehirde birazda olsa nefes alabiliriz. Sevgi ve saygılarım. Bir gece ansızın bekliyoruz efendim.

 222. Sayın cumhur başkanım benim hayatımda Dikili bir ağacım olmadı.bu hayatta encok bir bahçem olsun istiyorum alacak maddi gücüm yok .devletin yeri hazine veya orman vasfını yitirmiş boş olan bir araziye ağaç ceviz badem ne uygun olursa değerlendirmek istiyorum.bir çok kurumla görüştüm ama şart lar çok zor gerek siz yetkililerin gerek ben hazineye ait araziyi kira karşılığı agaclandirmak istiyorum.gereğini bilgileri nize arz ederim.05356617874 telefon numaram çok istiyorum.lütfen yardımcı olun.resi cumhurum saygılar.

 223. Sayın cumhurbaşkanım saygılarımla Ben Abdulhakim yakan beş yıl önce yani 2012/04/03 zaman gazetesi dağıtımında malatyadaki eski il özel idaresi içinde motorsikletle arabaya çarptım yani iş kazası geçirdim yüzümden aldığım darbeden dolayı epilepsi Hastalığına yakalandım iş yerim beni hastaneye gönderdi heyete girdim 0/0 55engeli verdiler artık araç kolanamasın dediler iş yerim Önüme boş bir kağıt indirdiler rahatsızlığımdan dolayı işten ayrılıyorum diye boş kağıtda imza atdedıler kesinlikle seni mahdur etmiyecez dediler bende imzaladım Müslüman bir kurumdur mahdur etmezler haklarımı verirler diye inandım s g k da 0/0 55 doğuştan engeliimişim Diye sonuç yazmışlar 5 yılı geçik bu işyerinde çalıştım on seneye yakın s s k lı çalıştım 18 ay askerlik yaptım hiç bir sağlık sorunum yoktu kazadan sonra 0/0 55 doğuştan engeli olduğumu söylüyorlar 5 yıldır çalışamıyorum psikolojim tamamen gitmiş sıkıntı sitres yapınca hastalığım dahada artıyor ağır nöbetler geçiriyorum 2 çocuk babasıyım Bana yardımcı olmanızı rica ediyorum saygılarımla gereğinin yapılmasını arz ederim cep 0534 453 52 74 engeli

 224. Sayin cumhur başkanimiz ben şırnak silopide görev yapan bir askeri personelim hayirli bir iş için sileri rahatsiz ettim.Affiniza siğinarak sizden bir konu hakkinda ricada bulunacam.Ben bi kızı cok seviyorum kızda beni cok seviyor.Ailesi ben askeri personel oldugum icin kizi bana vermiyorlar ve gorusturmiyorlar.şu anda sevdigim kiz da bende cok üzülüyorum.ne yapacagimi bilmiyorum.sizden ricam bana yardimci olabilirmisiniz.sizleri telefonda ariyorum ulasamiyorum size bende buradan yazdim.
  ARZ EDERIM

 225. Selamun aleyküm cok degerli saygı deger Cumhur başkanım ben canım annemle hayatta yapa yanlızız ben bir temizlik firmasında calısıyorum annemle ben cok ama cak zor durumdayım sizden isteyim anneme ve bana sahip cıkmaduz kimsesiz yok anneler cok kıymwtlidir icin cok acıyor size bu cümleleri yazarken ve cok caresizim inanınız annem sizinle cok istiyor herkesin siteyi sizinle konuşmak kardeşimi kaybettim annem 80 yaşında felçli benden başka kimse ilgilenmiyor gece kalkıp gece namazı kılıyorum ve yüce Allaha yalvarıyorum bize hayırlı bir kapı ac diye annemin tek siteyi sizinle konuşmak dertleşecek kimSemiz yok en büyük kardeşim anneme hakaretli konuşuyor buna dayanamıyorum Allah rızası için bize ulaşırsanız cok mutlu oluruz Semiha AK 05536562119 05432194319 canım annemin telefonu saygılarımla selamlıyorum Allah yar ve yardımcınız oldun inşallah Allah sizleri başımızdsn eksik etmesin saygılarımızla Ünye

 226. Bizler 25 yıl uzman erbaş lik yaparak 1 ay ile 20 ay zorunlu sivil memur luk yaparak bütün haklarımızı kaybettik bu sayı 10 bin kişi aileler ile birlikte 50 bin kişi bizlere sivil memurların hakları değil uzman erbaş olarak emekli lik haklarımızın verilmesi ni talep ediyoruz.

 227. selamin.aleykum sizden acil yardim istiyoruz
  bulgaristan nin asenovgarad tukcesi stanimaha
  buyuk dovusler oluyo
  bulgarlarla turklere dovus kaldiriyor
  nolur yardim edin
  yardim edeceyniz kisiler muslumandir
  bizde sizin gibi turkuz
  acil yardim edin bu gidisle cok olum ve belalar olacak
  asenovgrada en fazla toptam 500 kisi var
  bulgarlar se 10.000 kisi dir nolur buyuklerin elerinden operim kucuklerin gozlerinden
  bana ulasmak icin Whatsapp : 359 89 5886900
  acil yardim bekliyoruz

 228. selamin.aleykum sizden acil yardim istiyoruz
  bulgaristan nin asenovgarad tukcesi stanimaha
  buyuk dovusler oluyo
  bulgarlarla turklere dovus kaldiriyor
  nolur yardim edin
  yardim edeceyniz kisiler muslumandir
  bizde sizin gibi turkuz
  acil yardim edin bu gidisle cok olum ve belalar olacak
  asenovgrada en fazla toptam 500 kisi var
  bulgarlar se 10.000 kisi dir nolur buyuklerin elerinden operim kucuklerin gozlerinden
  bana ulasmak icin Whatsapp : 0895886900
  acil yardim bekliyoruz

 229. slm.aleykum ben bulgaristandan adnim seyit 17 yasindayim bulgaristan dana asenovgrad turkcesi stanimaha
  cok buyuk kirizde bulgarlas saldiri basinda acil yardim istiyoz bu yardim butun muslumanlar adina olacak lutfen yardim edin aci cunki bulgaristanla turkler ve bulgarla karisacak ve savas cikacak bunun olmasini kimse sitemez

 230. slm.aleykum ben gulgaristandan adnim seyit 17 yasindayim bulgaristan dana asenovgrad turkcesi stanimaha
  cok buyuk kirizde bulgarlas saldiri basinda acil yardim istiyoz bu yardim butun muslumanlar adina olacak lutfen yardim edin aci cunki bulgaristanla turkler ve bulgarla karisacak ve savas cikacak bunun olmasini kimse sitemez

 231. Sayin Turk Cumhuriyyet Baskani R.T.E.
  Bu basvurmani yazmamin maksadi: Ben Azeri. cumhur. vatandasi Aliyev Zulfugar 25.08. 2015 tarihinde Turk. C-ne kendi arabamda giris yapdim. Araba Litvaniya pilakali oldugundan sigortasini 3 aylik odedim. Bir hafta sonra ailemle ilgili cenaze oldugundan acilen Azerbaycana donmek zorunda kaldim. Arabani Bursada bir otoparka burakmak zorunda kaldim. Cenazeden sontam aile ve saglig durumum zorlasdigindan uzun sure Turkiye C-ne donus yapa bilmedim. 5.11.2015 yilindan ta 08.05.2017 yilina kader surelerle hastanede tadavi oldum.Hala bu gune kadar tadavim devam ediyor. Elimde doktor raporuyla Turkiye C-ne donus yapdim. Kendim emekliyim. Ve 2-ci dereceli hipertaniya hastasiyim. Turkiyeden yurt disina cikis yapmamcin bana 6 000 turk lirasi caza parasi odemem gerekdiyini soylemishlerdi. Benimse caza odeyecek durumum olmadigindan arabasiz geri donmek zorinda kaldim.Ve tedavilerimi devam etdirdim. sagligim zor durumda.Tedavim shu zamana kadar ha’la davam ediyor.Elimde doktor raporlari var.Aile durumum cok kotu.Arabama kesdiyiniz para cezasini odeme durumunda diyilim.2 yildir cikish izini alamiyorum.Oldugca cok zor durumdayim.A”ile sorumlulugu olan bir kishiyim. Tek isteyim arabamla Vatanima, aileme geri donmem.Sizlere ricada bulunuyorum, bu konunun sonuca ulashmagima yardimci olub ceza parasini kaldirasiniz.Ve bana acil olarag arabamla yurt disina cikis yapmama izin veresiniz. Teshekkur ediyorum. Saygilarla Zulfugar Aliyev. tel:+994 55 643 07 27; +994 55 775 37 18;
  Ukrayna;+380 63 030 38 90

 232. SAYIN CUMHURBAŞKANIM,MERHABA
  SAYIN CUMHURBAŞKANIM,KAMUDAKİ YAVAŞLILIĞI,YERİNDE TESBİT AMAÇLI,BU YAZ DÖNEMİNDE,KUZEY İLLERİMİZDEN BİRİNİ,GÜNEY İLLERİMİZDEN BİRİNİ,DOĞU İLLERİMİZDEN BİRİNİ VE SON OLARAKDA BATI İLLERİMİZDEN BİRİNİ,ÖN BİLGİLENDİRMEDEN 24 SAATLİĞİNE ZİYARET ETMENİZİ EN DERİN SAYGILARIMLA ÖNERİYOR VE ARZ EDİYORUM,EFENDİM,BU İLLERİMİZDE SİZİN ZİYARET EDEBİLECEĞİNİZİN TAHMİNİ EN ZAYIF İLLER OLMALI Kİ,DİĞER TÜM İLLER TEYAKKUZDA OLSUNLAR.
  SAYIN CUMHURBAŞKANIM,BAĞIMSIZ BİR KURUMA TESBİTLER YAPTIRSANIZ,KAMU ÜST YÖNETİCİLERİNİN GENELİNİN ÇEVRESİYLE İLGİSİZLİĞİNİ TESBİT ETTİREBİLİRSİNİZ.YANİ,BİR KAYMAKAMLIK,BİR HASTANE VEYA BİR OKUL CİVARLARININ ÖZELLİKLE FİZİKİ BAKIMLARININ ÇOK ZAYIF OLDUĞUNU TESBİT ETTİREBİLİR,BU KURUMLARIN İLK AMİRLERİNİN SAVUNMASINI ALDIRDIĞINIZDA KİMBİLİR NE GEREKSİZ MAAZERETLER SUNACAKLARDIR SİZLERE,EFENDİM.MESELA EYALET İLİMİZ KASTAMONU YU ŞEREFLENDİRMENİZ,BİZLERİ BAHTİYAR EDER. SAYGILARIMLA..

 233. Sayın cumhurbaşkanım biliyorum size ulaşmak sizinle konuşmak sohbet etmek muhabbet etmek kesinlikle ve kesinlikle mümkün değil bu bir gerçek burda yazilanlarda bilmiyorum okutuyorlarmi okutuyorlarmi inşallah okuyorsunuz ki zaten okumuş olsanız biliyorum ararsınız benim gibi binlerce genç işsizlikten dünya malı yüzünden genç yaşta psikolojik sorunlar ve bunalıma girdiği için intihar etmesini istemezsiniz yazık günah bizim gibi ihtiyacı olanlar ise giremiyor ama ihtiyacı olmayıp gayrimenkul zenginleri ise ise girip maaş alıyorlar bu Allahtan revami okadar ihtiyacı olan fakir fukara var işsiz olanlar var üniversite mezunu emekçi kardeşlerimiz var vb saymakla bitmezde türkiye ve dünya lideri sayın CUMHURBAŞKANIMIZ ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN.

 234. Selamun aleykum sayın cumhurbaşkanım ve tüm çalışan büyüklerim.
  Okumazsiniz ama yine bu denemekte fayda var çünkü okumanız içinde bi torpil lazım oda zaten var ve yok var olan ilimizin milletvekilleri ve belediye ye başkanı onlarda zaten yolsuzluk yapmaktan fırsatlarida yok yoğunlar zaten seçimde yaklaştığı için bizi dinlemeleri yardımcı olmaları Cebrail as haber getirmesi gibi bir mucize sadece sayın cumhurbaşkanım size tek bir şey soracağım büyüğümüz olarak ben ve benim gibi milyonlarca insan iş istiyor ama yinede memleketlerinde. Ya yönetimde olmadıkları için yada torpili yok diye sizden başka sığınacak kimsemiz yok ve güvenecek kimsemizde yok çünkü herkes yalan söylüyor. Ben sadece şunu söylemek istiyorum …? Benim güzel olan turkiyemde iş kalmamış demekki ben evli çoluk çocuk sahibiyim şu saate kadar iş arıyorum ınternetten ve aradığım iş ise turkiyede değil yurtdisinda neresi olursa olsun farketmez diyorum. .. sayın pek çok değerli CUMHURBAŞKANIM RESİMİZ ALLAH SİZDEN YİNEDE RAZI OLSUN RIZKI VEREN RABBİM.
  ALLAH SİZE GÜÇ KUVVET SIHHAT HAYIRLI UZUN ÖMÜRLER VERSİN İNŞALLAH İYİKİ DEVLETİMİZİN BASINDASINIZ BUNADA ŞÜKÜR İŞ OLMASNDA CANINIZ SAĞOLSUN HAYIRLI GECELER

 235. O şiiri sayin cumhurbaskanimiza güstermenize arz ederim onu cok seviyoruz o yalniz deil. Tek vatan tek millet tek turkiye sayin cumhurbaskanimza memnunuz. Ve bayraminizi kutluyorum. Sayin ali demir. 05374912273

 236. Durun arkadaslar size bi muzik suyliyecem nöbette.??????vatanim sensin recebim sensin milletim sensin bayragim sensin ışıgim sensin rüyamda sensin suyle anacim vatnim sensin şehit olsamda. Aglama annem bir sen bir meleksin recebin geldi sana bakardi oda bir oglun şehidin benim güneşim dogdu düşmanlar sustu yapa yalnizdim recebin geldi düşmanlar kacti bedenin benim bayragim vardi taşirdim anne aglama annem recebin geldi ben bir askerim ölmedim anne milletim için şehit olurdum vatan saolsun özülme annem bir gün gelirsin özlerim seni yalniz degilim canim annecim türkiye dolmus düşman annecim hepsine yeterli gücüm çok vardi vatanim tektir türkiyem tektir milletim tektir canim anacim

 237. Sayın cumhurbaskanlıgına 2010 yılında elazıg kovancıların merkez demirci koyune demrem konutları yapıldı o Zaman elazıg valisi bu evlerin size 30 bin tl yapılır dedi bizde valiye guvenip evleri yaptık evler 2017 yılında ziraat banka sı tarafından borcunun 80 bin tl olup bunların 20 gun icinde odemeniz gerektigini soyleyip odememeniz taktirde haciz islemleri baslatacaklarmıs yapılan evler hakkında deger tespiti yapmanız bu konu hakkında alakadar olmanızı Rica ederiz

 238. Beyin tutulması yaşamışsınız sanırım; burası cumhurbaşkanlığına bağlı bir site değil ve hiç bir yetkili burada yazdığınız yorumları okumayacak. Yukarıda size mail adresi verilmiş oraya atmanız gerekiyor isteklerinizi fakat okuduğum kadarıyla atmasanız daha iyi. Mail ile dilencilik yapıyorsunuz resmen. Allah’dan akıl ve zeka isteyin, başkasından mal değil.

  • Sayın cumhur başkanım 2003 te meydana gelen BİNGÖL depreminde evleri yıkılanlara devletimiz evlerini yapmış bulumaktadır.Yanlız vatandaş borçlandırılmıştır ve vatandaşa her hangi bir bildirim gitmeyip aradan 14 yıl gibi uzun bir zaman geçmiş.Bizde depremzedeyiz dün evimize bir mektup geldi ve 20 gün içerisinde ödememiz gereken bir borcumuzun olduğunu yazan bir yazı.Devlet baba bizleri ev park sahibi yaptı ALLAH razı olsun.Yanlız kos koca 14 yıl zaman zarfında bizlere her hangi bir bildirim gelmeden bayram tatilinin bittiği gün bize bir bildirim gelmiş bulunmaktadır ve 20 gün içinde ödememiz gereken bir bor gecikme faizi ile birlikte bizden ödenmemiz taleb ediliyor.Mümkünse bu gecikme faizlerinin silimesinini ve borcun ana para olarak ödenmesi.Taksitlendirmenin 20 gün değilde biraz daha uzun bir zaman dilimine yayılmasını istiyoruz.İnanıyorumki sizin bilginiz dışında olmuş bir mağduriyettir ve bu mağduriyetimizi gidereceğinizende eminiz.Yeterki mesajımız sizlere ulaşsın.İnşallah en kısa zamanda bu tür mağduriyetler giderilir selam ve dua ile kalınız

 239. Sayın cumhurbaşkanı öncelikle bayraminizi kutlar ellerinizden öperim B en bursada ikamet eden vatandasinizim ben askerliyi çok seven bi insanım vatanım için ölecek kadar başvuru yaptim ama bi sonuç çıkmadı sizden ricam bana bir yol göstermeniz bursaya her gelisinizde size ulaşmaya calisdim 05356387447

 240. esselamınaleyküm sayın başkanım ben adıyaman sincik camdere köyünden celal gün sorunum bundan 13 ay önce sincik akedaş müd. beni rahatsız eden elektirik direyi yerinin deyışmesi için dilekçeyle artı 8 kezde şahsen başvurdum ayrıca babamı günderdim ama kimse ilgilenmiyor benden sonra başvuranlar orada tanıdığı var diye işi hemen görüldü her batandaşa eşit davranmıyorlar bir vatandaş olarak senden rica ediyorum lütfe bu elektirik direyinin bir kazaya sebep olmadan yardım et .. bimere yazdım aradım epdk ya yazdım ve aradım müştr hizm lerini aradım ama ne gelen var ne suran hangisine söyliyorsam o orya git diyor öteki öbür yere git diyor ortada kaldım lütfen yardım edin mağdurum saygılarımı sonarım

 241. ıyı gunler ben ıstanbul catalcada oturuyorum 24 yasındayım evliyim 1 tane cocugum var kıradayım ıs arıyorum ibb de gorev almak istiyorum yardım edersenız cok sevınırım allaha emanet olun cumhurbaskanım 05313527200

 242. Sayln cumhur baskanlm clkartiginiz sicil affi buttun bankalar uygulamlyo yoksa bu refarandum icin bir oyunmuyudu .gercektten bu yasa yurulege girdigi gunden itibaren hic bir banka ve ozelikle devlet bankalar hic uygalmlo sizden ricam bu konu uzerinde durmanlzl istiyorum tesekkur ederim simdiden iyi calismalar .ismim mehmet guler.. 0506 146 13 11 tl numaram bu burdan ulasabilirsiniz saygilarimla

 243. SAYIN CUMHUR BASKANIM BEN HATAY İSKENDERUN DA YASAYAN IDRIS DEMIRTAS ADLI BIR VATANDASIM AK PARTİNIN BİR ÜYESİYIM SİZE BİR ÜYE OLARAK DEĞİL SİZİ BİR VATANDAŞ OLARAK RAHATSIZ EDİYORUM ULU ÖNDER ATATÜRK BİR KONUŞMASI VARDI HATAY MESELESİ BENİM MESELEM derdi bizler burda sineklerden bunaldık iskenderun belediyesı biz ilaçlama yapmıyoruz hatay b.b.yapıyor diyor bizlede şaşırdık bizim muhattabız kim olacak buna bir care bulursanız sevinrim baba ılgılenırsen sevınırım halımız perısan sınekten çocuklar yatamıyor( ISKENDERUN ILÇESI)TEL:5360133547

 244. Sayın cumhurbaskanim ben erdoğan altun iki çocuk babasıyım sizden iş istiyorum aldım maaşla evimi bile gecindiremiyorum siz buyumuz olarak bana bir yardım eden ne olur

 245. Slm sayın cumhur başkanım sizi gene rahatsız ediyorum ne yapayım başa sığıncak yerim yok cok mağdur durumdayım olmasam rahatsız etmem sayın cumhur başkanım durumum kötü ama ALLAHIMA hergün dua ediyorum bugünümüzede şükrolsun ALLAH sizi başımızdan eksik etmesin ben beyoğlu kasımpasada ikamet etmekteyim kiracıyim eşim askeri ücretle çalışıyor ikitane kızım var birisi piyalede okuyor sayın cumhur başkanım istanbul büyükşehir sosyal kartım vardı aylık yükleniyordu çocuklarıma bir tavuk olsun alıp yediriyordum ama kesildi nisan ayında kadın koodisyon merkezinden evime bakmaya geldiler ve cok mahdursun dediler ama kartımı kapattılar bi cvap alamıyorum tek çarem sizsiniz sayın cumhur başkanım yardımınızı bekliyorum şimdiden BAYRAMINIZI KUTLAR ELLERİNIZDEN ÖPERİM ALLAH SİZİ VE DEVLELETIMİ TÜM KÖTÜLÜKLERDEN KORUSUN.

 246. Sayın Cumhurbaşkanı m,
  Kardeşim karabük cezaevinde. Kardeşim 2011 2012 yıllarında okula gidebilmesi için feth nün yurdunda kalmıştır ve bu yüzden de cezaevinde dir. Dosyasına bakıldığında suş teşkil edecek hiç suş unsuru bulunmamaktadır. Köyden okulun arası 50 km olduğu için hafta ortası fetönün yurdunda kalmıştır. Fetönün vatan haini olduğunu bilseydi yurdunda kalırmıydı hiç. Vatan herşey den önce gelir. Keşke şimdi ki gibi devletimizin yurtları olaydı devletimizin yurdunda kalırdı.
  Sayın Cumhurbaşkanı m. Ayrıca okul bittikten sonra onlarla hiç bir bağı olmamıştır ve bunu ispatlayabilmek icin de kullandığı telefonları savcılığa vermiştir.
  Sayın Cumhurbaşkanı m Allah razı için sesimize cevap verin..HİÇ ŞÜPHESİZ 15 TEMMUZ HEPİMİZ İN CANINI ÇOK ACITMIŞTIR .RABBİM BİRDAHA BÖYLE GÜNLER YAŞATMASIN…
  Bu yazımın dikkate alınmasını rica ederim. Allaha emanet olunuz.

 247. Merhaba iyi aksamlar Sayin Cumhurbaskanim ben Mehmet hayatim boyunca kendime ait hiç evim olmadi. Benim 4 çocugum var .Hepsi sezeryanla dogdu. Çocuklarimi çok zor okutuyorum.benim hiç gelirim yok. Ben kendim ilkokuldan beri isçilik hamallik yapiyorum.30 yil isçilik yaptim. Hiç kimse sigorta yapmadi beni Ben Sanliurfa Sosyal Güvenlik Kurumu na isvereni sikayet ettim hiçkimse ilgilenmediler. Ben bundan sonra ne yapacagimi bilmiyorum. Sayin Cumhurbaskanim ben sizden Ailemi geçindirebilmek için bir Traktör istiyorum. Nakliye isi yapmak istiyorum. Ben agir iste çalisamiyorum ben suan ilaç kullaniyorum .Ben hayati artik kaldiramiyorum. Simdi ye kadar güvenebilecegim hiç bir insan yok Ben askerde Albay korumasiydim. Disiplin birincisiydim.Çaliskanim Hayatta bu kadar düsecegimi hiç bilmezdim.Burda insanlar çok Bagnaz egoist olmuslar.Düseni dahada ezmeye çalisiyorlar.Ben San Söhret pesinde degilim.Aileme magdur etmesem yeter bana. Ben AK PARTI yönetimindeyim.olmaya da devam edecegim. Sayin Cumhurbaskanim sizden yardim bekliyorum. Umarim yetkililer yazdiklarimi ciddiye alirlar.Sizi bu konuda haberdar ederler.ve geri dönüs yaparlar. Mümkünse kisa zaman içinde cevap bekliyorum. Sanliurfa Halfeti den Selamlarimi gönderiyorum. Saygilar dilerim .

 248. Sayin cumhurbsskanim ben usak ulubey inay koyunden. 45 yasinda. Bünyamin yurdakan. Sayin baskanim ben nerde gorev verirlerse pkk veya herturlu ulkemize hayinlik yapanlarla. Çatışmak istiyom gönüllü nolur bir cevap. Sayin baskanim ben bekar ve yanliz yasayan biriyim bu alcaklarla savasmak istiyom. Sayin baskanim askerligimi van baskale sınır taburunda. Mg üç nisancisi olarak yaptim 1992 -1993 yillarinda umarim bu istegimi kabul edersiniz. Benimde bir katkim olsun istiyom bu vatan icin canimi seve seve. Veririm ayni 15temmuz sehitleri. Gibi emirlerinizi bekliyorum. Durmak yok yola devam. Cevap bekliyom en kisa zamanda. Allah yardimciniz olsun. Allaha emanet baskanim. 05387411356 telefonum

 249. Sayin cumhurbsskanim ben usak ulubey inay koyunden. 45 yasinda. Bünyamin yurdakan. Sayin baskanim ben nerde gorev verirlerse pkk veya herturlu ulkemize hayinlik yapanlarla. Çatışmak istiyom gönüllü nolur bir cevap. Sayin baskanim ben bekar ve yanliz yasayan biriyim bu alcaklarla savasmak istiyom. Sayin baskanim askerligimi van baskale sınır taburunda. Mg üç nisancisi olarak yaptim 1992 -1993 yillarinda umarim bu istegimi kabul edersiniz. Benimde bir katkim olsun istiyom bu vatan icin canimi seve seve. Veririm ayni 15temmuz sehitleri. Gibi emirlerinizi bekliyorum. Durmak yok yola devam. Cevap bekliyom en kisa zamanda. Allah yardimciniz olsun. Allaha emanet baskanim

 250. reis allah içn bize yardım yoksuluz hep oyumuzu sana veri yoruz vallahi bize yardım seni bize allah yoladı ne olur yardım et telfon numarayım verim ev adresini verim seni beklerin çumhur başkanım tel; 05412016656 adres; gaziantep şehitkamil çıksorut gölüce mahelesi 75.nolu sokak no; 11

 251. Selamun aleykum sayın reisi cumhurum ben adıyamanlıyım istanbul dan ikamet ediyorum evli üçte evladım var küçük bir esnaftım ben size sıkıntılarımı yazacaktım size yazan bazı istekleri görünce vaz geçtim başımızda bunca bela varken içerden dışardan önümüzden arkamızdan sağımızdan solumuzdan altımızdan üstümüzden iyiliğmizi istemeyen edep haya şeref ve haysiyet yoksunu insan kılığına girmiş
  Ecüc le mecücler OLSUN ONLAR VARSIN GELSİNLER BU İİMAN DURDUKCA GÖYSÜMÜZDE 1 MİZ BİN EDER ALLAH BİZE YETER EN SEVDİĞİME EMANET OLUN size yazılanları görünce utandım yazmaya sıkıntımı

 252. Acil yardim istiyorum syn cumhur reisim
  Esimin bana actigi davada hic bir hak taleb edemiyorum bana yardim edin
  Benim maddi ve manevi olarak yardima ihtiyacim var exim asik oldu baska kadina bana bosanma davasi actj. Fakat davada sundugu sey yalanlarla dolu acil sizinle kendinizle konusmaliyim neden zina suç degil
  Kasim aynin 1 de mahkemem vr.
  Esim istanbl cekmeköyde mutahhitlik yapiyor. Yardim edin bana nolursun 2 cocugum var okuyorlar. Benim bir meslegim yok. Esim uzerinde mal varligi bulundurmuyor .benim hak talebim olmasin diye
  0538 253 10 26

 253. Acil yardim istiyorum syn cumhur reisim
  Esimin bana actigi davada hic bir hak taleb edemiyorum bana yardim edin
  Benim maddi ve manevi olarak yardima ihtiyacim var exim asik oldu baska kadina bana bosanma davasi actj. Fakat davada sundugu sey yalanlarla dolu acil sizinle kendinizle konusmaliyim neden zina suç degil
  Kasim aynin 1 de mahkemem vr.
  Esim istanbl cekmeköyde mutahhitlik yapiyor. Yardim edin bana nolursun 2 cocugum var okuyorlar. Benim bir meslegim yok. Esim uzerinde mal varligi bulundurmuyor .benim hak talebim olmasin diye
  0538 253 10 26

 254. Sayin Cumhurbaskanim. Hurmet ve saygiyla ellerinizden operim…Allah sizi turkiyenin ve basimizdan eksik etmesin..kiskananlar catlasin.dularimizdasiniz…bizi baskalarina biraktirmasin rabbim. Sizi cok seviyorum. Gulen yuzunuz hic solmasin. Rabbim sizi tum krmgozlerden ve kotuluklerden korusun insallah. Sevgimi ve saygimi belirtmek icin yazdim.. rabbime emanet olun.. tekrar hurmet ve saygiyla ellerinizden operim…

 255. Sayın Cumhur başkanım….Benim adım Mert içmez aslen istanbulluyum ve şu anda Balıkesir’de ikemetgah ediyorum Balıkesir’de geliş sebebim evlenmek ve Balıkesir’de ikemetgah etmek inşallah nasip eder YüceAllah…Sayın Cumhur başkanım ben babamı yedi yaşındayken gözümün önünde vurularak öldürüldü şu an yirmi beş yaşındayım…Sayın.başkanm bı işim olsun. İstiyorum lise terkim ama hangi işe baş Bursa’nın sonuç yok yuva kurmak istiyorum arka olması tanıdık olması gerekiyormuş o da yok Allah’tan başka kimsem yok Rabbime isyan etmiyorum dua ediyorum hep vardır bı bildiği içimden size yazmak geldi Sayın Cumhur başkanım halden anlarsınız merhametlisiniz kaderin üstünde bı kader vardır ne olur beni aydınlatın Sayın Cumhur Başkanım Belkide size yazmamı Allah istedi Belkide sizsiniz bana vesile Sayın Cumhur başkanım ….Saygılarımla Mert içmez 0546 482 89 32

 256. Sayin cumhur baskanim ALLAHIM YAR VE YARDIMCINız OLSUN BEN ELAZIGDA OTURUYORUM VE COK ZOR DURUMDAYIM EVImiz DEPREM KONUtları ve bu oruc günü kagit geldi bu 20 gün icinde 15 milyar ödenmemiz lazimmış lütfen yardımcı olmanızı arz ederim..ben 24 yasindayım 5 insana bakıyorum annem hasda babam hasda kardesim okuyor iş yok lütfen yardımci olun baskanim bu 20 gün icinde oruc günü kac insani magdur kaldi üzüluyoruz lutfen dönüş yapın lütfen 05365629325?

 257. Sayın cumhur baskanim ben 24 yasındayım askeri hücretlen calısan bir insanım 4 insana bakıyorum evlilik hayellerim hep suya batti evli gibi sayılıyorum babam hasda annem hasda bir kardesim okuyor kimse calısmıyor deprem zedelerde oturuyom tek calisyorum ve aileme bakıyorum ve bu deprem konutlarında oturdugumuz icin bir kagıt geldi bu oruc gunu 20 icinde 15 milyar ödememiz gerkiyor ve benim gibi kac kisi mahdur oluyor yardimlarınızi arz ediyorum gercekden cok zor durumdayiz ?bu oruc gunu neyacgimı ailece düsnyoruz lütfen yardimci olunuz 05365629325 elazgda oturuyoruz.

 258. Sayin cumhur baskanimiz ne olur yasa af çıkartın yüzümü gildurun mahkumların da yasa çıkartın uyuşturucuya da cinayete çıkartın kimi mahkumlarda pnun bunun cezasiji yatio ne olur yasa af çıkartın hayırlısiyla yüzümüzü guldurun af yasa istioruz hep perişan hallederyiZ yasa çıkartın lütfen kardeşim ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası aldı on senedir mahkum lutfen yüzümüzü guldurun ALLAH RIZASI ICIN AF YASA İSTİYORUZ ANACIM PERME PERISAN KALP HASTASI BILGILERINIZE ARZ EDERIM HAYIRLI HABERLERINI BEKLİYORUZ INSAALLAH AMINN

 259. Sayın Cumhurbaşkanım ben bitlisten
  Benim tek derdim şu uzman erbaş
  Alımları ve yaş sınırı
  Benim yaşam 26
  7 defa baş vurdum sonuç alamadım

 260. Selamun aleyküm sayın cumhur başkanın neden size ulasamiyorum 12 yıldır sizi o kadar çok seviyorum ki öyle böyle değil çok büyük hayraninizim ben sizi yakından görmeden ölürsem gözüm açık gidecem ?????

 261. Sayın başbakanım ben rizeden Neslihan Yüksel ben 26 yaşındayım 3 tane çocuğum var bide hamileyim eşim ceza evinde ceza almaması gerekirken ceza aldı.ona cezayı veren hakim savcıda fötü davasından ceza evinde arkadaşıyla kavga etmiş ayağından vurmuştu ama arkadaşı şikayetçi deyil ceza verilmiştir.lütfen beni duyun bize yardım edin hiçbir maddi yardım istemiyorum sadece eşim çocuklarının yanında olsun ellerinizden öpüyorum allaha emanet olun.

 262. Selamü alekum hayrlı geceler naslısınız iyimisini Cumurbaşkanım öncelikle benim sizden bir ricam var bana acil yardım yapar mısınız sizden cevap bekliyorm nolur yardım istyorum sizi cok seviyorruz iyiki varsınız allha emanet olun iyi geceler

 263. Selamü alekum hayrlı geceler naslısınız iyimisini sayın cumurbaşkanım öncelikle benim sizden bir ricam var benim çok borçum var size yalvarıyorum nolur bana yardım edermisiniz sizden cok seviyorum iyiki varsın allha uzun ömurler varsın sana işalha ben sizden cevap bekliyorm nolur yardım istyorum

 264. Ben Yusuf Özdemir Adana yeni yapılan Hastahanesi. ADANA ŞEHİR HASTAHANEYE. İşçi alımı vardı başvurdum hepsi onaylandı. Bir tek ADLİ SİCİL SABIKA KAYDIM VARDI. Diye beni işe almadılar. Trafik kazası diye almadılar. Ne olur. Çumhurbaşkanım bana yardımcı olmanızı arz ederim. TEL: 0506 362 54 22 Rabbim sizi başımdan eksik etmesin

 265. Ben Yusuf Özdemir Adana yeni yapılan Hastahanesi. ADANA ŞEHİR HASTAHANEYE. İşçi alımı vardı başvurdum hepsi onaylandı. Bir tek ADLİ SİCİL SABIKA KAYDIM VARDI. Diye beni işe almadılar. Trafik kazası diye almadılar. Ne olur. Çumhurbaşkanım bana yardımcı olmanızı arz ederim. TEL: 0506 362 54 22

  • Benim yardiminiza ihtiyacım var ne olur sunuz cirpindikca batiyorunnumaram 05305007970sayın cumhur baskanim ne olursunuz enin uüç tane kizimin var en kucuyu seker hastasi durduk sekeri var ben calisamiyorum benim asiri yuksek sekerim var gunde dort kere unsilin kullaniyorum benim elimden tutul mazi lazim ben dort cocuk annesiyim en buyuk kizimin evlendirdim benim borcum cok fazla oduyemiyorum birtanede torunum var üç yaşında bana sizden baskasi yardim etmez ben de de budevletin insanıyım siz disariya çikin dedinizde biz cikmadikmi simdi bende sizden yardim bekliyorum ne olursunuz Allahu tealadan hep hizirini istiyorum siz hizır olun bana ne annem var ne babam benim babam siz olun bana yardim edin

 266. basbakanim ben kadir ucar sizden yardim istiyorum baskanim biz bi arazi sattik parasini alamadik baskanim ankara sincan ucret mahallesi dolandirildik baskanim sizden cok acil yardim etmenizi istiyoruz baskanim emniyete bildirdik bi haber vermediler savcila verdik ordan da bi sonuc alamadik baskanim nolur baskanim bize yardim edin telefon numaram 0546 670 36 11 nolur baskanim yardim edin cok zordayiz baskanim paramizi almak icin bi yardim edin baskanim

 267. Sayın cumhur başkanım ben 11 yıldır tip1 diyabet hastasıyım ve şuan 29 yaşındayım şekerim o kadar yüksek ki artık evden çıkamıyorum sizden tek isteğim diyabet için ameliyat ve tedaviler çıkmış ama durumumuz olmadığı için elimizden bir şey gelmiyor yardımlarınızı bekliyoruz

 268. Sayin cumhurbaşkanim ben şırnak kumçatıdayim gk kayim benim 2 çocuğum var maaşım 1410 tl dir fakat boçrtan dulayı kıradi çekmişim maaşım 180 tl aliyorum bana yetmiyor bana bi yardımda bulunsaniz

 269. Sayın Cumhurbaşkanımızdan isteğim artık idam cezası başlasın. Zalimler suçlular bizim vergilerimle beslenmesin. Çocuk cinayetleri son bulsun. Asıl adalet olan İDAM CEZASI istiyoruz. Teşekkür ediyorum

 270. Essellamün aleyküm çok kıymetli vede değerli cumhurbaşkanım size sellam eder ellerinizden öperim benim ismim alaettin avcı küçükçekmece İstanbul’dan bu mesajı size yazmaktayım.yaşım 39 sizinde arzu ettiğiniz gibi ellerinizden öper 3 tane çocuğum var iki tanesi hafızlık okuyor yatılı kalıyorlar bir tanesi daha 1 yaşında bebek asgari ücretle hamallık yapıyorum şimdiye kadar hem fıtık hemde apantis iki ameliyat geçirdim.bende bel fıtığıda.var kiracıyım aylık 700 TL kira veriyorum akbanka 3000 TL borcum var aylık 500tl hafızlık okuyan çocuklarımın aidatı var bebeğe hazır mama alıyoruz aylık bebeğin masrafları 300tl yi.buluyor ne olursun cumhurbaşkanım Allah rızası için bana yardım edin çok zor durumdayım.ben sizden ne ev nede araba nede 100 milyarlar istiyorum kanatkar.bir insanım sadece borçlarım.sıfırlansın rahat bir nefes alayım yeter çünkü dünya malı dünyada kalır tabiki her baba gibi bende çocuklarıma güzel bir hayat sunmak isterim ama ne diyelim nasip rabbim böyle uygun görmüş bizede şükretmek düşer kurbanın olayım herşey sizin bir telefonunuza bakar kiminin parası kiminin duası demişler benimde size verebileceğim en büyük hediye dualarında size yer ayırmak benim cep telefonum 05397996684 rabbim sizi başımızdan eksik etmesin herşeyin yegane sahibi Allah’a emanet olunuz

 271. MEN İBRAHİMOV EHED İLHAM OGLU AZERBAYCAN BERDE RAYON DA ANADAN OLMUSAM HAL HAZİRDADA ORDA YASAYİRAM ANCAN AZERBAYCANLİ HERBİ İCİLERİ MENİ AZERBAYCAN OGLANİ KİMİN TANİMİLAR RECEP TAYYİP ERDOGAN SENEN XAYİS ELESEM SİZİN HERBİ NİZE QEBUL EDERSİNİZ GELİM ORDE HERBİMİ CEKİM GELİM.

 272. Sayın cumhur başkanım benim sizden ricam bu askeriyelerle ilgilenmeniz evlatlarımız vatan görevini yerine getirmek için seve seve gidiyorlar ama yedikleri içtikleri galiba sıkıntılı Diyarbakır daki askerlerimizin yemekten zehirlenmeleri de nedemek hemde böyle bir zamanda benim oğlumda asker Vanda rabbim tüm askerlerimizi korusun inşallah veben bir Cumhurbaşkanı sevdalısı olarak sizden ricam ilgilenin allah rızası için sizi görmek için Ankara ya geldim ama rahatsızlandığım için sizi göremedim sisi çok ama çok seviyorum rabbim sizi başımızdan eksik etmesin rabbim yar ve yardımcınız olsun inşallah ALLAHA EMANET OLUN RABBİM DEVLETİMİZİ VE MİLLETİMİZİ KORUSUN AMİN

 273. Selam un aleykum başkanım oğluma sunnet mevlidi yaptırmak istiyorum maddi durumum iyi olmadığından sizden yardım bekliyorum numaram 05536048344

 274. Selam un aleykum başkanım ben oğlumu esenler belediyesine yazdirdim pazartesi sunnet olcak kıyafeti de verdi şükür benim derdim olacak oğluma cami de mevlid yapmak istiyorum durumum yok ınşallah mesajimi olur bu mübarek günlerde oğluma mevlid yaparım baskanim

 275. SAYIN CUMHURBAŞKANIM KONYADAN SELAMLAR
  BEN SİZE BİR ŞEY SÖYLEMEK İSTİYORUM.BURSLULUK SINAVINDA ÖĞRETMEN ÇOCUKLARI 163 PUANLA KAZANIYOR BİZLER İSE 410 PUANLA BU HAKSIZLIK DURDURULMALI ÇÜNKÜ ZATEN ÖĞRETMEN ÇOCUĞUNUN MAAŞI 3500 TL GİBİ BİZ İSE 1000-1500 LİRA İLE GEÇİNİYORUZ YARDIM EDİN YANİ BİZE DE FAZLADAN 50 PUAN VERSENİZ YADA 300 PUAN ALAN KAZANSIN BU KADAR HAKSIZLIK OLMAZ BEN BUNLARI YAZARKEN AĞLIYORUM

  • AYNEN ARKADAŞ BENDE ÖYLE DÜŞÜNÜYORUM BENİM KIZIM 7. SINIFTA 406.85 PUAN ALDI VE KAZANAMADI ÖĞRETMEN ARKADAŞIMIN KIZI 289 PUAN ALDI VE KAZANDI HAKSIZLIK TAYYİP ERDOĞAN’IN BU DURUMA ACİL EL ATMASI LAZIM SEVGİLER…

 276. Ben Mehmet Karakus esim Elif kizlarim Sevgi Duygu Seda ve oglum Muhammed için Sayin Cumhurbaskani Recep Tayyip Erdogan nin yardimini bekliyoruz. Ayrica bunu Türkiye Cumhuriyeti Devletin den bekliyorum. Bizi yalniz birakmayin.umarim yetkiler bizi görür geri dönüs yaparlar.ne olur bize sahip çikin.bunu bütün Bakanlardan bekliyorum . Türkiye Cumhuriyeti yöneten Büyük Millet Meclisi Bakanlari ve Miletvekilleri ben Mehmet Karakus yardiminizi bekliyorum. Hepiniz den ALLAH razi olsun .numaram.05378718863. Sanliurfa Halfeti Yukarigöklü den Saygilar sunarim. Iyi aksamlar.

 277. Merhaba iyi aksamlar iyi iftarlar ben Mehmet Karakus Sayin Cumhurbaskani Recep Tayyip Erdogan dan yardim bekliyorum. Sayin Cumhurbaskanim Ellerinizden öperim. nasilsiniz insallah iyisiniz .ben Ailemi gecindirecek bir yardim istiyorum.hiç bir gelirim yok. Sizden ricam bana bir Traktör alabilecegim imkani vermeniz.Rahatsizim 6 seneden beri antidepresan kullaniyorum. Yazilacak çok sey var fakat hepsini yazamiyorum.umarim yazdiklarimi ciddiye alirlar en kisa zamanda cevap bekliyorum. Bu Dünya da tek umudum Sayin Recep Tayyip Erdogan ve Allah Tekrar iyi aksamlar dilerim Saygilar dilerim.

 278. Bakanım oncellikle partimi sızleri çok seviyoruz.Durusunuz,liderliginize hayranız.Yıllardır arkanızdayız olmayada devam edecegiz.Bakanım okullarda kalma yok feniyor iki uç puanla çocuklar bırakılıyor ve okul yonetimi velileri yanlış yonlendiriyor.çocuklar kişiliklerlr degil notla degrrlendiriliyor.Okul yonetimi yanlış yonlendirdiği için kızım telafi sınavını kacırdı.hatalarını kabul edip yardım edeceklerine sistem diyip duruyorlar.Tek çocuk buyutuyorum asgari ucretle çalışan birıyım maddi imkanım sıfır,onuda gectım.Tam ergenlikte kızım psikolojısını bozup travva yasattılar,konuşmaya gıttim tekrar sınav için butun kapıları kapattılar bunun bedelini neden biz sınıf tekrarıyla odeyelim yazık degil mi bize……Bizim gibi bu problemi yasayan birçok veli var devlet okullarında çozum yok ve davranışlarıyla asalama var velileri ,bir çok veli adına sozcu olarak sizden istediğimiz çocuklara tekrar sınav hakkı tanınması magduriyetimizin ortadan kalkması bakanım size guveniyoruz bu sorunumuzu çozecegınızı biliyoruz saygılarmla Allaha emanet olun…

 279. Ben Sanliurfa Halfeti Yukarigöklü den Mehmet Karakus Sayin Cumhurbaskani Recep Tayyip Erdogan dan yardim bekliyorum. Ben ilkokuldan beri 30 yildir isçilik yapiyorum .hiç bir gelirim yok sigortam hiç yok hep yokluk içinde yasadim .benim 4 çocugum var 6 nüfusum toplam .Ricam yardim etmenizi bekliyorum. Saygilar dilerim.

 280. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayıp Erdoğan Bey
  Ben 1989 Bulgaristan goçmeniyim 16 yaşından beri deri sektörde müşteri temsilcisi olarak çalıştım ,yaklaşık üç yıldan beri çok büyük fabrikada müşteri temsilci gibi çalışıyorum işim iyi çok şükür .Sayın Cumhurbaşkanımızın sizleri rahatsız etmemin nedeni kardeşim Sinan kendileri yaklaşık 28 yıldan beri Kapalı Carşıda Koç firmasında çalışmakta iki yıldan beri işleri çok kötü iyi bir iş ancak sizin yanınızda olur çünkü ben Önce Allah’ıma daha sonrada sizlere güveniyorum kendisi çok yetenekli satış sorumlusu 4 yabancı dili var ve çok iyi araba motor kullanıyor Sayın Cumhurbaşkanımız küçük yaştan beri annemize ve babamıza bakıyoruz çok Şükür kardeşim eşinle evlenmeden önce okuttu ve hemşire oldu yaklaşık 9 yıldan beti hamşire ve iki çocukları bar biz yadi kişilik bir ayleyiz kendi yağımızda kavrulan fakat çok Çalışkan dürüst ve yetenekli bir insan sizin yanınızda olmalı diye düşündün ve yazmaya karar verdim siz bir gün çok saoğulasın böyle bir insanla beni tanıştırdınız diyeceğinizden çok Emin’im bunun için sadece önce Aslahım izniyle size yazmak gerekiyordu Sayın Cumhurbaşkanımız beni dinlediğiniz için şimdiden sizle çok teşekkür ediyorum Allahıma Emanet Olun

 281. Sayın cumhurbaşkanım Sizi çok seviyorum mazlumların yanındasınız ben şanlıurfa ceylanpınardan ahmet sak 4 cocuk babasıyım ellerinden öper 3 cü okuyor ne olur bana çeylanpınar da tigem de belediye de veya cadırkentte kamu da iş istiyorum işsizlik ten pisikolojik sıkıntılarım olmaya başladı kurbanın olayım yardım istiyorum 0542 456 94 66 kurbanın olayım bana dönün

 282. Sevgili Cumhurbaskanim ben cok zor durumda olan bir vatandasim.Biliyorumki size milyonlarca benim gibi insanlar yaziyodur.Ben bi hata yaptim bedelinide agir ödüyorum.Ama bedeli sadece ben degil benimle beraber cocuklarimda ödüyor.Size buradan anlatamíyorum.Ama biliyorumki siz bizleri yalniz birakmazsiniz.Sizden hem yardim hemde derdime care olmanizi istiyorum.Ínsallah bize ulasirsiniz.

 283. Selamun aleykum sayın reisim hayırlı ramazanlar diliyorum bnm istegim islam alemi icin bugün atv de peygamberimizin hayatı adlı israil yapımı bi film yayımlanacak film de peygamberimizin mubarek elini kolunu sesini yuzunu gostericekler vasiflandircbnvasiflandircaenb una goz yumulsun istemiyorum yarın ahirette peygamberimize ne deriz sonra lutfen rica ediyorum sizden biseyler yapip bu film kaldirilsin saygilarimla VESSELAM

 284. Sayin cumhur reisim Allahim sizi basimizdan eksik etmesin insh benim sizin yardiminiza ihtiyacim var. Ben esimden 11 yildir ayriyim iki kizim var ellerinizden operler ben kizlarimin velayetlerini kendim aldim buyuttum buyuk kizimi evlendirdim ailemin yardimiyla kizim benle kardesine bakiyodu evlendi ben bes parasiz kaldim is bulamuyorum diyer kizim da calismiyor ayrildigim esim nafakada vermedi evin gecimini sagliyacak hic kimsemiz yok biz bu ramazan ayinda cok zor durumda kaldik faturalarimizida odeyemedik. Bize. Yardim edin ne olur yardiminiza cok ihtiyacimiz var cok zorda kaldik. Belki bir umit size ulasirim sesimi duyururum dedim umarim bana yardimci olursunuz ALLAHyarve yardimcimiz olsun amin ecmain.

 285. sayın cumurbaskanım interneten baktım ilkögeretimler uzman erbaş olabiliyormus ve basvuru yaptım sınav gunu geldi saat08,30 datarih 05,06,2017 de sinava girdim dedilerki lise diploması lazım ve sınav giriş belgesini aldılar bana basın saolsun dediler ve beni kapı dısarı ediler benim gibi bagdur cok kisi var sayısı 2000 kısı ve bunlarda badur benim beslegim olduguna ramen evraklarıma bile bakmadılar kapı dısarı atılar geregini arz ederim telefon numaram 05418329164
  TSK, İlkokul mezunu uzman çavuş ve onbaşı alımı yapacak
  Hürriyet Haber
  07 Ocak 2017 – 19:07Son Güncelleme : 07 Ocak 2017 – 19:08
  İlkokul mezunu uzman çavuş ve onbaşı alımı için çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname, Türk Silahlı Kuvvetleri’nde görev almak isteyen vatandaşları memnun etti. 2017 yılının ilk personel alımı ilanında bu gelişmeye yer vermesi beklenen TSK’nın, ilkokul mezunu uzman onbaşı ve çavuş alımının detaylarını açıklaması bekleniyor. İşte binlerce vatandaşın sorguladığı ilkokul mezunları uzman çavuş olabilir mi konusunun detayları ve başvuru şartları
  TSK, İlkokul mezunu uzman çavuş ve onbaşı alımı yapacak
  PAYLAŞ

  Flip

  Yorum yaz

  A

  İlkokul mezunu uzman çavuş alımı için detaylar belli oldu. 06 Ocak 2017 tarihinde çıkartılan 681 sayılı yeni Kanun Hükmünde Kararname ile İlköğretim mezunlarına uzman onbaşı ve uzman çavuş olmanın yolu açıldı. Peki bu detaylara göre ilkokul mezunu uzman onbaşı ve çavuş alımı nasıl yapılacak? İşte uzman onbaşı ve çavuş alımı konusunda merak edilen tüm detaylar

  İLKOKUL MEZUNLARI UZMAN ÇAVUŞ VE ONBAŞI OLABİLECEK Mİ?

  İşte, ilkokul mezunlarının uzman çavuş ve onbaşı olabilmelerinin önünü açan 681 sayılı kanun hükmünde kararnamenin tamamı:

  MADDE 65- 3269 sayılı Kanunun ek 1 inci maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

  “EK MADDE 1- İlköğretim mezunlarından ihtiyaç duyulacak özel ihtisası gerektiren sınıf, branş ve ihtisaslarda çok üstün başarı belgesi alanlar; kuvvet komutanları, Jandarma Genel Komutanı veya Sahil Güvenlik Komutanının kararı ile uzman erbaş olarak alınabilirler. Bunların uzman çavuşluğa yükselmelerinde lise mezunu olma şartı aranmaz.”

  UZMAN ONBAŞI VE ÇAVUŞ BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

  Yeni Kanun Hükmünde Kararname ile açıklanan ilkokul mezunu uzman onbaşı ve çavuşların mesleğe alınmalarıyla ilgili şartlar, TSK tarafından henüz yayınlanmadı. Fakat uzman onbaşı ve çavuşların normal şartlar altında personel alımı şu şartlar altında yapılmaktadır;

  *01 Ocak itibarıyla 25 yaşını bitirmemiş olmak.

  *Askerlik hizmetini tamamlamış veya yapıyor olmak.

  *Askerlik hizmeti sona eren adaylar için, terhis tarihinden itibaren üç yıldan fazla süre geçmemiş olmak.

  *Askerlik hizmeti devam eden adaylar için başvuru kılavuzunda belirtilen tarihten önce terhis olacak olmak.

  Adaylar seçim aşaması sınavlarına geldiklerinde öncelikle başvuru evraklarının incelenmesi / kayıt kabul faaliyetleri yapılmaktadır. Burada yapılacak kontrollerde başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşılan veya evraklarının yanlış olduğu tespit edilen adayların işlemleri iptal edilmektedir.

  Yazılı sınavda; sözel (Atatürkçülük ve inkılap tarihi, kompozisyon vb.) ve sayısal (temel matematik, dört işlem vb.) konulardan oluşan toplam beş soru sorulmaktadır. Yazılı sınav sonuçları mülakat esnasında değerlendirilmektedir. Yazılı sınavın baraj notu bulunmamaktadır.

  Sağlık Muayenesi; Ön sağlık muayenesinde aşağıdaki hususlar aranır:

  Vücut yapısı düzgün, her bakımdan sağlam ve fiziki görünüşü kusursuz olmak (Göğüs kafesi ve omurgasında şekil bozukluğu olmamak, şaşı ve renk körü olmamak),

  Vücudun herhangi bir yerinde yanık, ameliyat, jilet ve cilt hastalığı vb. izler bulunmamak,

  Yazlık kıyafet giyildiğinde; vücudun görünen yerlerinde 20 cm2’den büyük, görünmeyen yerlerinde 50 cm2’den büyük veya büyüklüğüne bakılmaksızın dini, siyasi, cinsellik ve şiddet içerikli dövme bulunmamak,

  Ağız, ve diş yapısı ile sağlıkla ilgili diğer hususlarda, TSK Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinde belirtilen ölçütlere uygun olmak,

  Türkçeyi kusursuz konuşmak (Dilinde kekemelik, pelteklik, tutukluk, boğumlanma vb. olmamak),

  TSK Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinde belirtilen boy ve kilo sınırları içinde olmak koşulları aranmaktadır.

  Fiziki mülakat; Adaylar; mekik koşusu (veya 1500 m. koşu), mekik ve şınav branşlarından teste tabi tutulmaktadır. Fiziki yeterlilik testi standartları için http://www.kkk.tsk.tr internet adresinden “İnsan Kaynakları” bölümüne bakınız.

  Adaylar, her bir branştan puan aldıkları takdirde bir sonraki aşamaya katılmaya hak kazanacaklar; bir veya daha fazla branştan puan alamadıkları takdirde başarısız sayılmaktadır.

  Elenen adayların, elendikleri branş/branşlardan bir defa not yükseltme sınavına girme hakları bulunmaktadır.

  Adayların FYT notu, her bir branştan aldıkları puanların toplamının branş sayısına bölünmesiyle elde edilmektedir.

  Sözlü mülakat; Bu aşamada, görüşme yoluyla adayın konuşma yeteneği, ses tonu, heyecan durumu, çok yönlü düşünme, davranışlardaki denge, kendine güven gibi unsurlar gözlenerek elde edilen bilgiler değerlendirilmektedir.

  Mülakat, kayıt kabul, yazılı sınav, ön sağlık ve FYT aşamasından sonra aynı gün uygulanacaktır. Mülakatta asgari geçer not 100 puan üzerinden 70’tir. Bunun altında not alan adaylar elenmiş sayılmaktadır.

  Alım şartları nasıl belirleniyor?; Sınavların değerlendirilmesi 100 tam puan üzerinden yapılmaktadır. Bu puanın; % 30’unu yazılı sınav, % 40’ını mülakat ve % 30’unu FYT notu oluşturmaktadır.

 286. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Bey. Ummarım bu mesajım gercekten size ulaşır. Size canı gönülden teşekkür etmek istiyorum. Nihayet yıllar sonra türkiye iyi ve hayırlı bir cumhurbaşkanına kavuştu. Memleketimiz için, halk için nice nice yardımlarınız oldu. Allah sizden razı olsun! Sizi ve ailenizi sevdiklerinizi korusun! Nice din düşmanları, ırk ve türk düşmanları var, Allah razı olsun, onlara karşı göğüs gerip, boyun eymiyor benim vatanım. Bu mubarek ayda, Allah dualarımızı kabul etsin inşaAllah ve hakkımızda hayırlısını nasip etsin. Hayırlı ramazanlar efendim.

 287. SAYIN CUMHURBAŞKANIM ben rukiyefidan .annemin okuma yazması olmadığı için simdik onun adına yazıyorum..ben mihdiye demirkale CUMHURBASKANIM benim 6cocugum var 3kiz 3erkek hrpside ellerinden oper .2kizim evli 1oglum okuyor. Suan karsta oluyor.bir kızında orta okula gidiyor diğer oglumda açık okula gidir. Benim en büyük oglum 28yaşında 2015yılına işten eve gelirken caddede çatışmadan dolayı oglum gözünden silahla vuruldu gözünü kaybetti beyinde hasar olduğu içinde burnunda su akıntısı geliyor amelyat riskli diyorlar .kafamızda yok protez göz takalim oğlumun psikolojisi bozulmuş hep bize çatıyor bağırıyor evden çıkmıyor ciktigindada göz bandı gözüne yapış turiyr .esim ise senede 3ay tek çalışır bekçilik yapar ooda belinde fitik var .artık dayanamiyorum ne olur yalvaririm oğlumun gözünü yapın birşeyler yapın çalışmıyor oglum paramız yok vala bu oructa 1tlye bile muhtaç kaliyom yok vala billahi yok bnde para kizim okula giderken parasız gidiyor ne olur yardım edin ne olur .adanada dagliogluda oturuyom 05388968351 acil paraya ihtiyacım var

 288. Selamun Aleyküm sayin Cumhur Baskanim.Ben Almanya dan yaziyorum.Sizi seviyoruz sizden ricamiz lütfen AYASOFYA CAMIIMISI IBADETE ACIN. Dedemiz FATIH SULTAN MEHMET HAN yerinde rahat uyusun.Orada iki rekat NAMAZ kilmayi RABBIM bizlere nadip etsin.Bizimde gercek bir OSMANLI TORUNLARI OLDUGUMUZU görsün bu hayinler rica ediyoruz degerlerimize sahip cikalim TÜRKÜN TÜRKTEN BASKA DOSTU YOKTUR.meraklan bekliyoruz o SANLI ANI. Lütfen yazima karsilik verin.Saygilarimla ALLAHA emanet olu.

 289. sayın cumhurbaskanım.ben izmir/menderes/karakuyu mahallesinden ,huseyın torunun oğlu eyüp torun.ben bu sene
  8. sınıfı bıtırdım.babam bana 2. olursan tanelik mısır pirimleri gelince iphone 7 alcam demisti . ve ben 2. oldum . ama tanelik mısır pirimleri yarı fıyatına dusmus . gecen sene 40 kurusken bu sene 20 kurusa dusmus .sımdı telefon alamıcaz.
  sayın cumhurbaskanım sana yalvarıyorum şu pirimler eski fiyatına dönsün. bunu önce allahtan istedim sonrada senden istedim.lutfen pirimleri eski fiyatına döndur.dönduremessende lütfen bana telefon almam için yardım edin.

 290. Selamun ALEYKUM SAYIN CUMHUR BAŞKANIM RECEP TAYYIP ERDOGAN sizden ALLAH RIZASI için bir şey isteyeceğim oda kendim için değil canim babammm için bunları yazarken gözyaşlarımı tutamıyorum babam çok hasta nolurr ALLAH RIZASI için bize yardım elinizi uzatın caresiziz önce ALLAH SONRA SIZ BASKA KIMSEMIZ YOK

 291. Selamun ALEYKUM SAYIN CUMHUR BAŞKANIM RECEP TAYYIP ERDOGAN sizden ALLAH RIZASI için bir şey isteyeceğim oda kendim için değil canim babammm için bunları yazarken gözyaşlarımı tutamıyorum babam çok hasta nolurr ALLAH RIZASI için bize yardım elinizi uzatın caresiziz

 292. Selamın aleyküm sayın cumhur başkanım rabbim seni başımızdan eksik etmesin ben kasımpaşa kulaksızda ikamet etmekteyim 2kızım var eşim askeri ücretli olarak çalışmakta sayın cumhur başkanım sizden ricam durumum iyi deyil hastayım eşimin aldığı para yetmiyor kiramı ödeyemiyorum devletimden yardım almaktaydım evime gelip mağdursun dediler ama hepsini kestiler neden oldunu öğrenemedim yardımcı olun ALLAH sizi başımızdan eksik etmesin hayırlı RAMAZANLAR

 293. Sayın cumhurbaşkanım Ben osmaniyeden cengizhanefe gençlik kollarından beni işten çıkardılar benim kimliğim yüzündençıkardılar ama kimliğim mahkeme kararı ile geri aldım
  ama işimi geri istiyorum Ben pttbaş müdürlüğünde 8 yıl çalıştım ve geri işimi giremedim osmaniye il BaşkanI işe girdirrim dedi ama girdirmedi lütfen Allah rızası için yardım edin sayın cumhur başkanım

 294. Selam aleykum sayın cumhur başkanım öncelikle sizin gibi bir başkanımız olduğu için gurur duyuyorum başkanım sizden bir ricam var ben sivasliyim istanbul da yaşıyorum bir yıl önce memlekete asansörü dükkanı açtık battik geri geldik istanbula oğlum nişanlı düğün edeceğiz bayramdan hemen sonra ama paramız yok eşim bir ay önce emekli oldu ona güvendik kiredi çekeriz diye ama kiredi kartını geç yatırdığı için galiba bankalar sorun çıkarıyor vermiyorlar oglumda 1bucuk yıldır nişanlı salon tutuldu kapora verildi çok dardayiz eşim 1milyon 40 tl alıyor gelişini mersin banka bize kiredi vermeleri için yardım istiyorum sizden Allah rızası için yalvarıyorum herkeze rezil olacağız düğünü yapamazsak oglumda esimde bende bunalimdayim önce Allah sonra sizsiniz umudumuz devlet bankasından yavrunun hayirli işine faiz buluşturmak istemem içim yanıyor ama zordayim 25 milyon ilgilenirseniz rabbim razi olsun ilkokul mezunuyum 48 yaşındayım hatalarım olduysa kusura bakmayin

 295. Üretim seferberliği İstihdam seferberliği ilan edilen ülkemizde Kastamonu İnebolu Belediyesi Yıllardır Parselasyon yapmadığı halde İşletmeleri Üreticilerin İşletmelerini Hala Keyfi olarak Mühürlüyorsa ,
  Kastamonu İdare Mahkemeleri’nden Hala İnebolu Belediyesinin yapmadığı parselasyon işlemlerini göz ardı edilerek kıvrak hukuki gerekçelerle İşyerinin Mühürlenmesi, Yıkılması kararları çıkabiliyorsa,
  İlçede hedef haline getirilen Üretici işletmelere kanun çizgisi aşılarak tartaklanarak darp işyerlerinden çıkartılıyor buna emniyet Mensupları da göz yumuyorsa,
  Hedef alınan İşletmecilere Keyfi yaptırımlarla maddi ve Manevi zararlar ile iş kayıpları hiçe sayılarak yaşama hakları, Temel hak ve hürriyetleri hiçe sayılarak İlçe sakinlerine göz dağı veriliyorsa,
  İlçe Kaymakamı Makamında ve odalarında gizli dinleme Böceğinden endişe duyuyorsa,
  Kaymakamlık Makamında alınan Kararlar bir yerlere servis edilip İlçenin faydasına olacak çalışmalar engelleniyorsa,
  İlçe esnafını dükkanlarında tartaklayanlar serbest bırakılıp teşvik ediliyorsa,
  Üretim yapan esnaflar yada hedef alınan kişiler entrikalarla maddi ve manevi zarara uğratılıp zorunlu göç etmeye zorlanıyorsa
  Kurum yetkilileri hala üst düzeyde birileri tarafından yapılacak çalışmaları engelleniyorsa,
  Üst Makamlara yıllardır yapılan başvurular Sümen altı yapılarak yapılan yolsuzluklar, usulsüzlükler göz ardı ediliyorsa
  Devlet İhaleye çıkardığı İnebolu Devlet Hasta hanesinin arsasını parselasyon yaptırmakta güçlük çekerek bir yıla yakın beklemek zorunda kalıyorsa .
  Kastamonu Valilik Makamı Bu Konulara vakıf olduğu halde İlçe sakinlerin üzerinde oynanan karanlık oyunlara hala seyirci kalınılıyorsa, Her yer yeşillik gösterilmeye devam ediliyorsa.
  Kastamonu İnebolu ilçesi Devlet Otoritesinin değil karanlık güç odaklarının elinde olduğu aşikardır.
  Bizler ilçe sakinleri olarak Üreticileri olarak kime güveneceğiz.

 296. Üretim seferberliği İstihdam seferberliği ilan edilen ülkemizde Kastamonu İnebolu Belediyesi Yıllardır Parselasyon yapmadığı halde İşletmeleri Üreticilerin İşletmelerini Hala Keyfi olarak Mühürlüyorsa ,
  Kastamonu İdare Mahkemeleri’nden Hala İnebolu Belediyesinin yapmadığı parselasyon işlemlerini göz ardı edilerek kıvrak hukuki gerekçelerle İşyerinin Mühürlenmesi, Yıkılması kararları çıkabiliyorsa,
  İlçede hedef haline getirilen Üretici işletmelere kanun çizgisi aşılarak tartaklanarak darp işyerlerinden çıkartılıyor buna emniyet Mensupları da göz yumuyorsa,
  Hedef alınan İşletmecilere Keyfi yaptırımlarla maddi ve Manevi zararlar ile iş kayıpları hiçe sayılarak yaşama hakları, Temel hak ve hürriyetleri hiçe sayılarak İlçe sakinlerine göz dağı veriliyorsa,
  İlçe Kaymakamı Makamında ve odalarında gizli dinleme Böceğinden endişe duyuyorsa,
  Kaymakamlık Makamında alınan Kararlar bir yerlere servis edilip İlçenin faydasına olacak çalışmalar engelleniyorsa,
  İlçe esnafını dükkanlarında tartaklayanlar serbest bırakılıp teşvik ediliyorsa,
  Üretim yapan esnaflar yada hedef alınan kişiler entrikalarla maddi ve manevi zarara uğratılıp zorunlu göç etmeye zorlanıyorsa
  Kurum yetkilileri hala üst düzeyde birileri tarafından yapılacak çalışmaları engelleniyorsa,
  Üst Makamlara yıllardır yapılan başvurular Sümen altı yapılarak yapılan yolsuzluklar, usulsüzlükler göz ardı ediliyorsa
  Devlet İhaleye çıkardığı İnebolu Devlet Hasta hanesinin arsasını parselasyon yaptırmakta güçlük çekerek bir yıla yakın beklemek zorunda kalıyorsa .
  Kastamonu Valilik Makamı Bu Konulara vakıf olduğu halde İlçe sakinlerin üzerinde oynanan karanlık oyunlara hala seyirci kalınılıyorsa, Her yer yeşillik gösterilmeye devam ediliyorsa.
  Kastamonu İnebolu ilçesi Devlet Otoritesinin değil karanlık güç odaklarının elinde olduğu aşikardır.
  Bizler ilçe sakinleri olarak Üreticileri olarak kime güveneceğiz. İnebolu Belediye Başkanlığı odakli bizlere yapmadıkları işin ceremesini cektiriyorlar ivedilikle kamu düzeninin sağlanması istiyoruz tel 05438493001 arz eerim

 297. DAYİN CUMHUR BAŞKANIM YABANCİ UYURUKLUYUM 1.5 YAŞINDA KIZIM VAR EŞİM CEZA EVİNE GİRDİ KİMİM KİMSEM YOK BURDA AHISKA TÜRKÜYÜM BENİ SINIR DIŞI EDİYORLAR Bİ AY MÜDDET VERDİLER BANA YARDIMCI OLUN ALLAH RIZASIYICİN EŞİM CEZA EVİNDE KİMİ KİMSESİ YOK HERKES SIRTI DÖNDÜ BANA YARDIMCI OLUN TÜRK VATANDAŞLI ALMAKICİN Bİ YARDIMCİ OLUN ELERİNİZDEN ÖPERİM telefon nu 05530866578 bana yardımcı olun LÜTVEN

 298. Benim baba yok bena bir babalık yap 6 kardesim var 3 tanesi engelli kardeşim var benin akp gençlik kolları üyesim tüm başkanlar yerinegittim hepsini bena dediki işkur bekle dedileri sayın il başkan mehmet ünek 6 aylık işe aldı benim amasya belediyesine bir şirketal çok kötü durumdayız sayın başbakanım sende acil haber bekliyorum

 299. Sayın Cumhurbaşkanımız Sizden Bir Vatandasiniz olarak yardım edecek tek kişi olarak gördüm, ben işçi emeklisiyim, bir önce esimden anlaşmalı olarak ayrıldım, Herşeyimi eşime ve Çocuklarıma bıraktım, kendi hatalarımdan dolayı birkaç bankaya borç yaptım işin içinden çıkamadım, Aklıma her türlü kötü şeyler düşünmeye başladım tek sığınağın siz Cumhurbaskanimsiniz Allahım sizlere güç versin ne olur beni bu bankalardan kurtarın hayatım altüst oldu. Bu borclarimi sadece aileme yaptım en ufak kötü birşey yapmadım. Önce Allah’a sığındık sonra Sayın Cumhurbaşkanimiza.

  • Sayın Cumhurbaşkanımız Daha önce siz Sayın Cumhurbaşkanimiza bir yazı yolladım, Ama bir sonuç bulunamadim,Efendim size yarvariyorum beni bu borç batağından kurtarın,Hayatım alt üst oldu, Hayatım zindan oldu,Bir daha tövbe olsun bankalardan uzak duracam, Çaresiz Kaldim ve huzurlu bir hayat yaşamak istiyorum. Tek çarem sizsiniz Efendim . Saygılarımla.

 300. Sayin cumhurbaskanim bizler ss 127nolu yunus taksi kooperatifi olarak 2008den beri diyarbakir ergani ilcesinde faaliyet göstermekteyiz büyükşehir belediyesi tarafimiza Plaka tahsis belgelesi. TT vermediginden dolayi vatandaslara hizmet veremiyoruz defalarca büyükşehir. Belediyesine talebte bulunmamiza ragmen kimse bizi dikkate almıyor 3 ay önce devletimiz Büyükşehir belediyesine vatandaslarin sıkıntılarını giderilmesi Ve dertlerine çare olmasi icin kayyum atamistir bizde syn cumali atilla beye sikintilarimizi arz etmek istiyoruz defalarca randevu talebinde bulunmamiza ragmen Randevu alamiyoruz. Syn cumhurbaskanim tarafinizdan. Syn cumali atilla beye. Randevu talebinde bulunuyoruz gerekenin yapilmasini saygilarimla arz ederim 0535 603 0558

 301. Selamun aleyküm ben hemsireyim,eşimden ayrıldım iki kızımla birlikte yasiyorum bende mazaretten tayin istedim antepte çalışıyordum osmaniyenin ilçesi olan kadirli yi istedim ama üstten torpili olanı veriyorlar ben zor durumda olduğumu beyan etmeme rağmen beni vermediler.Ben çok zor durumdayım maddi manevi çok yiprandim ailemle birlikte kadirlide ikamet ettmekteyim osmaniye çalışmak için gidip gelmem için çok zor durumdayım.İstediğim kafirlideyim devlet hastanesinde calimak.Sizden istediğim osmaniye kamu hasta ler birligi deki sekreterikten beni kadirlu ilçesine verilmem zor durumdayım çaresizlik içindeyim yardımınızı bekliyorum .Allahtan başka yardımcım yok.Allah herkesin yardımcısı olsun.

 302. Selamünaleyküm sayin cumhur başkanım allah yardımcın olsun inşallah yolun bahtın açık olsun şu il teşkilatlarının sil baştan değiştirmeniz istiyoruz il teşkilatlarına yaklasamiyoruz size türk halkini topluyorsun il başkanları yaklastirmiyorlar inşallah düzelir bizlerde il teşkilatlarına gideriz saygılar sayın cumhurbaşkanım

 303. Ordu Ulubey ilçesi defalarca ampül yanmıyor şikayet ettim tüm sokaklar yapıldı bizim yapılmadı Ulubey şefi keyfi olarak çalışan bir kişi 25_04_2017 den beri uğraşıyorum ama Yok bizi insan kabul etmediği için yapmadı arz ederim

  • İnşallah yapılır birde futbol hocası yım milli takım alt yapı antrenör olarak çalışmak istiyorum arz ederim inşallah hakkımızda hayırlısı olsun Allah utandırmasın ve ramazan ayı hakkımızda hayırlısı olsun

 304. Selamın âléyküm sayın cumhurbaşkanım ben mersin tarsus yenice kasabasinda ikamet ediyorum benim işsizlik mağduru biri yeni dünyaya gözünü açan bebeğim oldu 1 kız 2 erkek çocuklarımız var mutlu bir aile tablonun var sadece düzenli bir işim yok sorunumuz bu orta 2 terk öğrenim durumum gerekse bu yüzden düzgün bir iş bulamıyorum sürücü belgem a2+d bana yardımcı olur musunuz allah yazısı için adım faik aksoy tck.51853697688 tel 05462863671 soruşturup yardımcı olur musunuz

 305. sayın cumhur başkanım saygılarımla slm lıyorum sın başkanım annem diyalis hastası 1.91 raporu var antalyada bakım parasını yaptık allah sızden razı olsun 2 ay aldı ama daha hesaba para yatmadı neden yatmadı ögrene bilirmiyim 1.91 var saten evegelip baktılar tam özürlü annem 2 ay yattı para sonra her ayın 15 de hesaba yatardı 4 ay oldu bakım parasını alamıyorum sizden ricam yardım etmeniz yada bilgilendirmeniz kacdefa m sj attım yanıt vermediniz durumum belli, cok ihtiyacımız olmasadı asl yazmazdık ne olur bna olaşın yada cvp verin iyi günler 05434896687

 306. sayın cumhur başkanım saygılarımla slm lıyorum sın başkanım annem diyalis hastası 1.91 raporu var antalyada bakım parasını yaptık allah sızden razı olsun 2 ay aldı ama daha hesaba para yatmadı neden yatmadı ögrene bilirmiyim 1.91 var saten evegelip baktılar tam özürlü annem 2 ay yattı para sonra her ayın 15 de hesaba yatardı 4 ay oldu bakım parasını alamıyorum sizden ricam yardım etmeniz yada bilgilendirmeniz kacdefa m sj attım yanıt vermediniz durumum belli, cok ihtiyacımız olmasadı asl yazmazdık ne olur bna olaşın yada cvp verin iyi günler

 307. sayn başkanm benim cocuk askerlive baş vurdu egitime tabi tutuldu ve bunları başardı manisa krk agac jandarma komandoya cagrldı bizse bu arada anlı şanllı ugur ladk 18 mayıs 2017 gunü aynı gun pardon deyi geri gönderildi madurum eşi kapalı oldugundan dolay olabilir Adnan topuzoglu ankara cayrhan

 308. Selamun aleyküm başkanım öncelikle Allah yardımcınız olsun Allah sizi ve sizin gibi iyi insanları başımızdan eksik etmesin başkanım ben Yen’i evlendim şuan maddi olarak çok zor durumdayız yanlış anlamayın sizden maddi destek beklemiyorum ben Harran üniversitesi perfüzyon teknikleri önlisans mezunuyum sadece atanmak istiyorum çalışmak istiyorum alnımın teriyle helal para kazanmak istiyorum ama bölümümüzden atama yapılmıyor Allah rızası için bu konuda bana yardım edin çok zor durumlarda okudum emeğimin karşılığını almak istiyorum yetiştirdiğim ağacın meyvesini almak istiyorum lütfen lütfen atamamız yapılsın KPSS den iyi puan aldım bölümden Türkiye geneli 13. Sıradayım şimdi sadece atama bekliyorum sizi çok seviyoruz hayırlı günler başkanım .

 309. Selamun aleyküm başkanım öncelikle Allah yardımcınız olsun Allah sizi ve sizin gibi iyi insanları başımızdan eksik etmesin başkanım ben Yen’i evlendim şuan maddi olarak çok zor durumdayız yanlış anlamayın sizden maddi destek beklemiyorum ben Harran üniversitesi perfüzyon teknikleri önlisans mezunuyum sadece atanmak istiyorum çalışmak istiyorum alnımın teriyle helal para kazanmak istiyorum ama bölümümüzden atama yapılmıyor Allah rızası için bu konuda bana yardım edin çok zor durumlarda okudum emeğimin karşılığını almak istiyorum yetiştirdiğim ağacın meyvesini almak istiyorum lütfen lütfen atamamız yapılsın KPSS den iyi puan aldım bölümden Türkiye geneli 13. Sıradayım şimdi sadece atama bekliyorum sizi çok seviyoruz hayırlı günler başkanım .

 310. Selamı aleykum cumhur baskanim sizden fazla birsey istemiyorum sadece iş yarin var calisiyamoyurum borçların var kimse ben yardım etmiyor tek care siz kaldınız bana yardım ederseniz çok sevinirim cumhur baskanim Allah sizi başımızdan eksik etmesin mersinden yazıyorum size mersinlilerin selamlari var.0553 870 20 72

 311. Selamı aleykum cumhur baskanim sizden fazla birsey istemiyorum sadece iş yarin var calisiyamoyurum borçların var kimse ben yardım etmiyor tek care siz kaldınız bana yardım ederseniz çok sevinirim cumhur baskanim Allah sizi başımızdan eksik etmesin mersinden yazıyorum size mersinlilerin selamlari var.

 312. Selamı aleykum cumhur baskanim sizden fazla birsey istemiyorum sadece iş yarin var calisiyamoyurum borçların var kimse ben yardım etmiyor tek care siz kaldınız bana yardım ederseniz çok sevinirim cumhur baskanim Allah sizi başımızdan eksik etmesin mersinden yazıyorum size mersinlilerin selamlari var sizleri

 313. Selamı aleykum cumhur baskanim sizden fazla birsey istemiyorum sadece iş yarin var calisiyamoyurum borçların var kimse ben yardım etmiyor tek care siz kaldınız bana yardım ederseniz çok sevinirim cumhur baskanim Allah sizi başımızdan eksik etmesin

 314. Selaminaleykum başkanım allah rızası icin bana yardım edin borcum dan dolayı eşim benden bosancak eşimi allahtan sonra çok seviyorum ben yuvami dağıtmak istemiyorum cep no 05315255541 bir an önce ulasirsaniz sevinirim yoksa bu ay sonu şirket çıkış vercek bana borcumdan dolayı allah rızası icin yardim edin başkanım yeşil inşaatta cakisiyorum

 315. Sayın cumhur başkanım ben cok zor durumdayım 3 çocuğum var 5 baş horantayiz maddi manevî sıkıntı yaşıyoruz evim kira ve bir iş bulamadım gercekten zor durumdayız bu konuda bizlere yadımcı olurmusunuz .?.

 316. Sayin baskanim ben ankara kizilcahamam da 22 yaninda bi gencim sizdene hicbirsey istemiyorum sadece su suriyeliler let afganlari ulkemizden temizleyin vatandasimza milletimize vatanimiza zarar veren insanlari birakin cezalandirmayi direk ulkemizden temizleyin size buyugumuzsunuz tamam onlarda zamanin da yardim etti ama biz ekmek yedigimiz kaba pislemedik onlara vatandaslik hakki vermek bize cok zarar verir saygilarimla sevgiler

 317. Eselamunaleykum sayın cumhur başkanım ben ş.urfa viranşehirden size mesaj atıyorum ben vatana millete hizmet yapmak istiyorum bundan 25 30 gün önce e devlet ten size mesaj attım ama ulaşamadım cevap gelmedi şimdi burdan size mesaj atıyorum allah için ben görev istiyorum beni araştırın askerliğimi bestler derelerde ve beytülşebab ta yaptım başarılıydım ve ben hizmet yapmak istiyorum ALLAH için yardımcı olun saygılarımla arz ederim ALLAH yar ve yardımcınız olsun ALLAH sizi başımızdan eksik etmesin amin.

 318. sayn baş komutanm
  bir üste belirtim 92 dogumlu oglum
  subay olmak icin muracat etti bütün
  snavları başarı ile gecdi ankarada daha sora manisa krkagacca. cagr
  dlar faruk isimli başcavuş kabül etmemiş. medeni bilinmiyo
  allah aşkna nedenine ankara cayrhan oturyorum. 05/18/2017 olmuştur olay sayglarmla

 319. sayn cumhuru selammalayküm başkanm benim 92 dogumlu oglum askariyeye muracat etti ama bütün snavlardan gecdi manisa krkagac dan cagrldı mesaj geldi hayrlı olsun dediler manisadan aynı gün pardon diyerek geri gön derildi bügün madurum bir baba olarak allh aşkına care adnan topuzoglu ankara cayrhan 05445640011

 320. Merabalar baskanim ben gurjistan vatandasim 7 sene burda evlim 4 tane cucuk anesim . turk vatandas olmak ivin ilar oldu urasiorum cok aorunlara cikartiolar .

 321. SAYIN CUMURBAŞANIM RECEP TAYİP ERDOGAN VE EŞİ SAYIN EMINE ERDOGAN HAINIM EFENDI ben gazıantepte mehmet gulsevın benım olayım başlamadan 15 temuzda başımda da dıkduruşunuz ve ben kefenımle bu yola çıkdım demenızle benı ve turk halını kalp lerını bırkerdaha kasan dınız SAYIN CUMUR BAKANIM RECEP TAYIP ERDOGAN ben 32 yasında evlatlık oldugumu ögrendım ogun den sonra kedıçabalarımla ana ı alınemı aramaya basladım ama bulamadım eylul 2013 te sızınde sevdıgınız kişı olan NAGIHAN ALÇI HAIM EFEN DININDE SUNDUGU BIRAKINDA KONUŞALIM POGRAMINA KATILDIM AMA YINEDE BULAMADIM ANAMI ANLADIM TEK KİŞI BANA YARDIM EDER ODA SIZSINI Z SAYIN CUMUR BAŞKANIM RECEP TAYİP ERDOGAN EFENDIM SIZ VE SEVGILI SAYGILI EŞINIZ ANENIZIN ADINI BILIYORSUNUZ YA BEN HIÇ GÖRMEDIM ELINDETUTUP ÖPMEDIM GOZLERINE BAKMADIM PEYGANBER EFENDIMIGIN DE DEDIGI GIBI CENNET ANA LARIN AYAK LARI ALTINDA DIR DEMIŞTIR BANA O AYAKLARIMI BULUNUZ SAYIN CUMURBAKANIM RECEP TAYIP ERDOAGAN SIZI HZ ÖMER EFENDIMIZIN MAKANINDA GÖRUYORUM BIZ PEYGABER ÜMETIYIZ BANA ANAMI BULUNUZ BANA CENNETIMI BULUNUZ BU BENIM HAKIM BEN SIZDEVE SEVGILI EŞINIZDE ÖZURDILEYEREK BU TALEBIPI ILETIM ALLAH SIZDEN VE EŞINIZDE RAZI OLSUN SAYIN CUMURBAKANIM 4 ÇOCUK BABA SI 37 YASINDAYIM VE YINEDE AİLEMI ANAMI ARIYORUM TEK SIGINACAM INSAN SIZ SINIZ SAYIN CUMURBAKANIM BENI ARAMANIZ SIZIN DILERIM ALLAH SINDE PEYGEBERIMIZDEN RAZI OLSUN ALLAH AMANET OLUNUZ ARAYIZIZ DERLI MEHMETI GAZIANTEPTEN SEVGILERLE NUMARA TF ALAH IÇIN ARAYINIZ ELERINIZDE OPERIM MEHMET GULSEVIN ANAMIN ADINI BILMEK ISTIYORUM BU BENIM HAKIM ALAHA AMANET OLUNUZ SAYIN CUMURBAKANIM RECEP TAYIP ARDOGAN VE EMINE ERDOGAN HAIM EFENDI GANTEPTEN SEVGILERLE MEHMET

 322. Sayin cumhurbaskanim oncelikle hatam olursa affola size her yerden ulasmaya calistim cok zor ve kotu durumdayim allah rizasi icin nolur yardim edin bana kirada oturuyorum icralarimiz var baska borclarimiz var cumhurbaskanligina yazdim izmirde oturuyorum izmir valiliginde dilekcem var kimseden haber yok arayan soran nolur yardim elinizi uzatin ak parti kadin kollarindayim ulasin bana nolur saygilarimla

 323. Sayın cumhurbaşkanımıza saygılarımla bir isteğimi dile getirmek istiyorum mersin şehir hastanesinde çağla grup havalandirma bölümünde2016 01 12 ve2017 03 10 tarihine kadar çalıştım ve şu anda paramızı alamıyoruz bu konuda yardımcı olabilirseniz çok memnun oluruz saygılarımla

 324. Sayın cumhurbaşkanım sesimizi duyuyorsanız lütfen yardım edin şu suriyelileri yollayın valla ne memleket bıraktıklar nede iş biz kendimize bakamıyoruz artık bizden daha iyiler şimdi türk milletin elini kolunu bağlıyorsunuz valla madem o kadar erkek delikanlılar gitsinler savaşsınlar bize gelip burda artistlik yapmasınlar eger beni duyuyorsanız sizden ricam şunları gönderin türk vatandaşı yok oluyor sabrın sonu selamettir bizimde sabrımız bi yere kadar sizden ricam yardım edin bize teşekkürlerimi sunuyorum saygılar

  • Hakl1 olabilirsin bir insan olum bile olsada vatanini birakip kacmamali bunlar korkak,hirsiz,vicdansiz, ben kayayla sopaylada olsa savasir doum yerim, oldugum yer tercih ederim, benim laptobun yazisi almanca bazi yazilr problemlii

 325. sayın cumhurbaşkanım ben 33 yaşında evli ve bir çocuk babasıyım altı aylık bir kızım var ellerinizden öper maddi olarak bazı sıkıntılar içerisindeyim sizden bana vardım etmenizi rica ediyorum saygıyla ellerinizden öperim

 326. sayı cumurbaşkanım şu ann o cocuga göstermiş oldugun o iyilik icin çok teşekür ederim o.anı görüce çok sevincten agladım 50 .senedır gurbeteyim böyle konuları görunce çok…….üzülüyorm vatanım için ömrüm gurbete geçti vatanım için çalıştım şu an emekliym ve şu an izindeyim bu akşam çok gurulandim sende benim gibi vatanım için gaşıyorsun senle gurur duyorum benim bütün evlatlarım şu an vatan icin çalışyorlar almanyada hepsi okudu hepsi büyük oldu şuan torunlarımda okuyor onlarda vatan için büyük olacaklar vatanım için gururlu bir vandaşım gur duyuyorum vatanım icin selamlarımı sunar gözlerizden öpuyorum sonsuz hürmet ve selamlarmı sunar sonsuz teşekürler hoşca kalın selam…………

 327. Sayın cumhur başkanım ve baş komutanım. Ben mümin ergüler ve KARADENIZ BÖLGESİ ROMAN HAKLA RI KORUMA FEDERASYON BASKANI olarak sizleri bu konuda rasız ediyorum fakat derdimizi sizden başkasına derdimizi anlatmak mümkün değil sen bizim ve ROMAN camiasının babasısın roman camiasında 15 kişi ümre için peygamber efendimizin mekke medineyi görmek ısteyen fakir ve yoksul aileler var inaninki baş komutanım baba ümre için ağlayan vatandaşlarımız var bu konuda bize yardımcı olursanız memnun oluruz roman camiasında 15 kişi sizin sayenizde umreyi görmüş olacaklar… allah herşeyi gönlünüzce göre ve kalbinize göre versin allah metanet olun..

 328. Sayin cumhurbaskanim izmir ciglide oturuyorum ak parti kadin kollarindayim simdi cok kotu zor duruma dustum mektup yazmistum cumhurbaskanligina izmir valiliginde dilekcem var derdimi anlattim fazla olumlu seyler soylemediler nolur yardim edin allah askina cok kotu durumdayim sizden baska carem yok kirada oturuyorum her yerden ulasmaya calistim size yardim elinizi uzatmanizi bekliyorum saygilarimla

 329. Sayın cumurbaşkanı bn ist gungurede oturuyorum ev kiram 850 lira 3 kızım var bn asgeri öğretme çalışıyorum kredi borçların var artık düşünmekten kafayı yiyecem çıkmaza girdim lütfen yardim edin tskler

 330. Selamunaleykum Baskanim Ben Bayram PARLAK 29 yasinda 2011l li sozlesmeli er olarak gorev yapiyorum. Hakkaride dogu gorevini bitirip Edirne 54.mekanize piyade tugayina tayine geldim Baskanim sozlesmeli er alimini siz baslattiniz 2011 de basladigi gibi duruyor baskanim t.s.k de sozlesmeli er diye bi isim olmamali uzman er olmali bizler bu meslege gonul verdik şu an 6. yila basladim ben er olarak yapiyorum 3 aylik yukumlu askerle ayni konumdayiz askeri kimlik yok ev izni yok hic bi hakkimiz yok ve hep hor goruluyoruz eziliyoruz subaylarin icinde malum fethullah gulenin yandas subaylari da daha T.s.k dan temizlenmedigini dusunuyorum mesela baskanim ben uzmanliga basvuru yaptim ocak 2017 de fetocu bi umut korkmaz diye bi tegmen nitelik belgesini 47 düşük verdi bana bi hafta sonra da fetocu oldugu ortaya cikti Başkanım biz sozlesmeli erlerin hem haklari yok t.s.k da hem de hainlere komutanim cekiyoruz biz cok eziliyoruz bizim ezmemeleri icin subaylarin bizim haklarimizi gozden gecirmenizi rica ediyorum sizden kimlik ev izni sabah 08 . akşam 17 calisma saatlerimiz olsun Ben Askerlerin icinde yasiyorum sozlesmeli er olmak isteyen yükümlü askerler benim ezildigimi bir goruldugumu gorunce vazgeciyorlar bu yaziyi insallah okur bi duzenleme dusunursunuz haklarimizla ilgili ARZ EDERIM ELLERINIZDEN ÖPERIM .

 331. selamünaleyküm sayın Başkanım ne olur sesimizi duymanızı istiyoruz ben Sultanbeyli İstanbulda Tülay her yere mesaj gönderdim ama hiç kimse dönmüş yapmıyor eşimi kaybedeli 2 yıl oldu tek bir çabam 2 tane kızımı okutmak sizlerden 2 tane çocuğuma yardım etmenizi istiyorum ne olur ulaşın bana

  • SAYIN CUMURBAŞKANIM ÜNCELİKLE ELLERİNİZDEN ÖPERİM ALLAHIM SİZİ BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN RECEP BABAM BENİM BEŞTANE EVLADIM VAR HEPSİ ELLERİNİZ DEN ÖPER YALNIZ BİRTANESİ HASTA YEDİ AYLIK KEN BEŞ KERE BEYİN AMİLİYATI OLDU VE ŞİMDİ BEŞ YAŞINDA YURUYEMİYOR BENİM SİZDE RIZAM OGLUMA YARDIM EDİN YAŞITLARI GIBI OLMASINI İSTİYORUM NE YÜRÜYOR NE KONUŞUYOR NEDE OTURUYOR VE DOYMUYOR RÜTFEN DURUMUM YOK EŞİM ASKERİ ÜCRET ARIYOR EVİM KİRA VEDE BEŞTANE COCUHUM VAR YETMİYOR DEVRETTEN SADECE İKİ ADA BİR ÇOCUK PARASI ALIYORUM BİRDE HER AY MARKET ÇEKİM VAR ONDANDA YÜZMİLYON YATIYOR ŞİMDİ OYUZDEN DURUMUM OLMADIHI İÇİN OĞLUMUN TEDAVISINI YAPAMIYORUM BENİM SİZDEN TEK İSTEYİM ÇOCUHUMUN TEDAVİSİ RÜTFEN BANA YARDIMCI OLUN NE OLUR BENDE HER ANNE GİBİ EVLADIMIN YURUMESİNİ İŞTİYORUM BAŞKA BİRŞEY İSTEMİYORUM KURBAN OLİM BANA YARDIM EDİN ALLAHIN RAHMEDİ ÜZERİNİZE OLSUN

 332. SAYIN CUMHURBAŞKANIM ÇOCUKLARIM İLE ELLERİNİZDEN ÖPERİM SAYGILAR SEVGİLER BEN DERYA ÜÇ ÇOCUK ANNESİYİM 24 YAŞIMDAYIM ÇOCUKLARIMIN BABALARI AYRI EŞİMDEN BOŞANDIM NE EVİM NE GELİRİM NE MESLEĞİM YOK ACİL OLARAK ÇOCUKLARIMA BAKABİLMEM İÇİN BİR GELİRE İHTİYACIM VAR SİZDEN RİCA EDİYORUM BANA VE ÇOCUKLARIMA YARDIM TALEP EDİYORUM ALLAH SİZİ BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN İYİKİ SİZ DEĞERLİ İNSAN CUMHURBAŞKANIMIZSINIZ

 333. SAYIN CUMHURBAŞKANIM ÇOCUKLARIM İLE ELLERİNİZDEN ÖPERİM SAYGILAR SEVGİLER BEN DERYA ÜÇ ÇOCUK ANNESİYİM 24 YAŞIMDAYIM ÇOCUKLARIMIN BABALARI AYRI EŞİMDEN BOŞANDIM NE EVİM NE GELİRİM NE MESLEĞİM YOK ACİL OLARAK ÇOCUKLARIMA BAKABİLMEM İÇİN BİR GELİRE İHTİYACIM VAR SİZDEN RİCA EDİYORUM BANA VE ÇOCUKLARIMA YARDIM TALEP EDİYORUM ALLAH SİZİ BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN İYİKİ SİZ DEĞERLİ İNSAN CUMHURBAŞKANIMIZSINIZ

 334. sayın cumhur başkanım ben altı yıl önce kendi imkanlarmla bir yuva kurdum ellerinden öper üç tane yavrum oldu.ele güne rezil plmadan çalısıyor gecimmi saglıyorum. evenirken 18 binlira kredi çektim ve ödeyemiyorum. aldıgım maaş 15.00 lira iki aylık oğlum iki yaşında ve beş yaşında bir kızm var evim kıra anca geçıniyorum. sayın cumhurbaşkanım ben sizden kredi borcumun kapatılmasını istiyorum ALLAH cc rızası için bana yardımcı olun.ödeyemeyecek durumdayım .ALLAH cc şahidimdirki kendim için istemiyorum eşim ve yavrularım için istiyorum çünkü onları çok seviyorum kredi borcumun kapatılmasını istiyorum.şimdi ye kadar hep faiz odedim ve halada ödüyorum

 335. sayın cumhur başkanım ben dört yıl önce kendi imkanlarmla bir yuva kurdum ellerinden öper üç tane yavrum oldu.ele güne rezil plmadan çalısıyor gecimmi saglıyorum. evenirken 18 binlira kredi çektim ve ödeyemiyorum. aldıgım maaş 15.00 lira iki aylık oğlum iki yaşında ve beş yaşında bir kızm var evim kıra anca geçıniyorum. sayın cumhurbaşkanım ben sizden kredi borcumun kapatılmasını istiyorum ALLAH cc rızası için bana yardımcı olun.ödeyemeyecek durumdayım .ALLAH cc şahidimdirki kendim için istemiyorum eşim ve yavrularım için istiyorum çünkü onları çok seviyorum kredi borcumun kapatılmasını istiyorum.şimdi ye kadar hep faiz odedim ve halada ödüyorum

 336. Sayın Cumhurbaşkanım nasılsınız iyi olmanızı allahtan diliyorum benim sizden bir ricam olacaktı banada yardımcı olacağınızı umuyorum ben Diyarbakır’ın bağlar ilçesinde oturmaktayim benim 7 yaşında bir davn sendromu olan bir kardeşim var onun için engelli maaşı bağlanmasını rica ediyorum sizden babamın hiç bir geliri yok çalışmıyor bi erkek kardeşim var kendisi taksicilik yaparak 5 kardeşim bide annem ve babama bakmakla yükümlüdür bu yüzden engelli olan kardeşimin maaşa bağlanıp aileme azda olsa küçük bi katkısı olsun istiyorum kendileri mardinin Yalım sefa mahallesinde ikamet etmektedirler kardeşim rumeysa bakıma muhtaç olduğundan bunu sizden önemle rica ediyorum bu çağrima cevap vereceginizi umuyorum saygılarımla şimdiden size Teşekkürlerimi sunuyorum allaha emanet olun Cumhurbaşkanım iyi akşamlar yüksel ökmen

 337. Selamünaleyküm Sayın Başkanım Sizi problemleri çözen biri olarak görüyor her alanda gerek fili gerek sözlü olarak destekliyorum Düsseldorf şehrinde Havalimanında Taksişöferligi yapıyorum.Bir Taksicinin ülkesi ve sizin için nelerle karşılaşabileceğini benden daha iyi bileceğinize inanıyorum. Benim problemim Kombassan la ilgili ne olursunuz yardım edin bu probleme siz sebep olmadınız ama problemi çözmek size kaldı.Eger bunu mesajımı okursanız yardım edeceğinize inanıyorum.Dualarım sizinle ve ülkem için.ALLAH yardımcınız olsun. Saygılar sunuyorum emanetiniz ALLAHA olsun.

 338. Sayin cumhur baskanim ben Bitlis ilcesine ait bir koyde yasiyorum dogustan bobrek hastasiyim en byuk hayalim iyi bir meslek sahibi olmakti ama olmadi simdi sizden ricam sizden istegim bir meslek sahibi olmama yardimci olursaniz cok sevinirim ben once rabbimden sonra sizden baska kimseye muhtac olmak istemiyorum

 339. Sayin cumhur baskanim annem yogum bakımda gazi Antep’te 42 gundürün yatıyor lütfen banama yardım et 5 kardeşim başka kimsemiz yok lütfen annem e yardım et bekliyorum.
  25 Aralık hastanesi

 340. Sayin cumhur baskanim annem yorum bakımda gazi Antep’te 42 gundürün yatıyor lütfen banama yardım et 5 kardeşim başka kiremit yok lütfen annemle yardım et bekliyorum.

 341. Sayin Cumhur başkanim Biz AmasyaGümüşhaciköyde oturmaktayiz .Fakir bir aileyiz eşim yazin bisikley tamiri yapiyor kisnda kalorifer yakiyor. İşkurdan işimiz çikmadi. Biz magdiruzbize neolur yardimci olun .Bizim evedeÇay içmiye buyurun. Ellerinizden öperiz Alllah sizi başimizdan eksik etmesin .Dualarimiz sizinle.

 342. Sayın cumhurbaşkanım samsunda yaşamaktayım size okadar yazmama ramen bir türlü ulaşamıyorum ben madur bir durumda yim hiç bir gelirim yok kirada oturuyorum kirami elektirik ve su parami odeyemedim perişan haldeyim yardımınıza muhtacım siz büyüğüm tarafından yardımlarınızı bekliyorum bana yardımcı olursanız sevinirim

 343. Sayın cumhurbaşkanım samsunda yaşamaktayım rahatsızlığım dolayısıyla çalışamıyorum çok madurum eşimden ayriyim sizden yardım beklemekteyim kirada oturuyorum hiçbir bir gelirim yok bana sahip çıkmanızı saygılarımla arz ederim adresim **********************

 344. Sayın cumhurbaşkanım rahatsızlığım dolayisindan hiç bir işte calisamadigimdan gelirim olmadığından çok madurum eşimden ayriyim sizden yardımınızı bekliyorum evim kira hiç bir gelirim yok kirada oturuyorum 3 aydan beri kirami ve elektrik su borcumu odeyemedim çok madur durumdayım siz büyüklerimin yardımcı olmanızı saygilarimla arz ederim adresim **********************

 345. Dayın cumhur başkanim ben 13 yasindayim 8sinifa gidiyorum 5tane ögreci kardesim var babam 15 yildir gönüllü kurucu ama simdiye kadar babama kadro verilmedi babam bizi simdinasil okutacagini dusunuyor biz koyde yasiyoruz ama hic bir gelirimiz yok lutfen yardim edin biz dDiyarbakır Hazro mesebaglar kuyunde yasiyorum

  • Recep Tayyip Erdogan telefon numaraniz ne dir sizinle cok gurusmek istiyorum
   ben Burcu Engin 10 yasinda gurup 8 gidiogrum ve holadada yasiogrum sizi cok ve cok seviyorum
   siz benim kahramanimsiniz.

   lutven cevaplama geri gunderirmisiniz

   • Burda herkes sahsi istek yapiyor. Önenli olan bu zamanda Vatan dir. El birligile önce Vatan sonra insan. Gurbetci kardesler hazir bekliyor. Vatan icin ölmeyi

 346. Selam sayin cumurbaşkanim işallah iyisininz saygila elinizden öperim efendim.ben ağri hamur da yaşiyan bir vatandaşim ve gunlerce size olaşmaya calişiyorum bir mazuratim var efendim yaşadiğim yerde yoksul insanlara çok ayrimcilik koyular fakir yoksul olanlara el ozatilmiyor fakirin hatini varlik icinde olanlara veriyorlar ben imam nikahli eşim tarafindan teterik edildim ve çok yoksulum iki kizim var ve hic bir gelirim de yok bir işe çok ihtiyacim var ama burda ki belediye olsun kaymakamlik olsun ozel idare olsun bize yardimci olmiyorlar efendim iki gun onde işkur icin personel alindi ve onceliği yoksul fakir olanlara verilicek dediler liste yapildi ve oncelikleri hamur da hangi ayile zenginse ona verildi ayni evden beş kişi iş sahibi oldu hakimiz olan rizkimiz goz göre göre elimizden alindi bazilarimiz varki bir koruşa hasret kaldilar çoğu kişi kira burcunu bile odemicek kadar caresiz bizim sesimizi doyan yok efendim sizden bize yardim etmenizi rica ediyorum bu yazdiklarim birtek benim icin değil benim gibi zorluklarla yaşiyan tom kardeşlerimin adina yaziyorum lotfen herşey güzel olduğu bu donya da biz geri kalmak istemiyoruz biz siz büyüklerimize sesimizi doyurmak istiyoruz allah rizasi icin yardimci olum teşekurlerimi sonarim

  • AK PARTİYİ ARKASINA ALARAK YOLSUZLUK YAPAN İSTANBUL AVP YAKASINDAKİ İGDAŞ TAŞERON FİRMASI AMİELERİ FATURA OKUYUCULARINI SÖMÜRMEKTE VE HAKLARI GASPEDİLMEKTEDİR ALLAH RIZASI İÇİN YETKİLİLERDEN Bİ CEVAP BEKLEMEKTEYİZ KENAN KOÇ VE TAŞERON İŞCİLERİ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here