Adli Sicil Kaydı Nereden Alınır? Adli Sicil Kaydı Sorgulama

1
20
okunma

Adli Sicil Kaydı Nereden Alınır? Adli Sicil Kaydı Sorgulama

E-Devlet sistemi üzerinden Adli Sicil Kaydı (GBT) kaydınızı sorgulayabilir ve dilerseniz çıktısını alabilirsiniz. Adli Sicil Kaydı ile ilgili bütün detaylara haberimizin devamında bulabilirsiniz.

E-Devlet Adli Sicil Kaydı (GBT) Sorgulama

 • Bir gün (24 saat) içerisinde en fazla 4 adet belge oluşturulabilir. Oluşturduğunuz belgenin istediğiniz kadar dökümünü alıp, aynı özellikleri haiz kurumlar için kullanabilirsiniz.
 • Oluşturulan belgenin ne için kullanılacağı bilgisi önemlidir. Sorgulama yapmadan önce “Belgenin Neden Verileceği” alanının seçiminde dikkatli olmalısınız.
 • Oluşturacağınız sonuç belgesi, belge üzerindeki “Barkod Numarası” ve “T.C. Kimlik Numaranızı” paylaştığınız kurum, kuruluş veya kişiler tarafından “Adlî Sicil Doğrulama” hizmeti ile görüntülenebilecektir.
 • Oluşturduğunuz adlî sicil sonucu ile ilgili tereddütleriniz var ise öncelikle bulunduğunuz yerin mahalli adlî sicil bürosuna, tereddütlerinizin giderilmemesi halinde Adlî Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü’ne başvurunuz.

Adalet Bakanlığı Adlî Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü merkez veri tabanındaki adlî sicil ve arşiv kayıtlarınızı sorgulayabilirsiniz.

E-Sabıka Kaydı (GBT) Çıkarmak İçin Gerekli Belgeler

Adliyelerde adli sicil kaydı çıkarabilmek için yukarıdaki belgeleri hazırlamanız gerekmektedir.

Adliyede Yapılan İşlemler

Yukarıdaki belgelerle beraber adliyeye gidilerek sabıka kaydı alınmak istediği söylenir. (Sabıka kaydı alınırken ne iş için kullanılacağı dilekçede belirtilmek zorundadır.)

Adli Sicil Kaydı Tercümesi Nerede Yaptırılır?

Yurtdışı menşeili firmalar, vatandaşlık, yurtdışında evlilik işlemleri, oturma izni alınması gibi konularda pek çok ülke profesyonel yeminli tercümesi ve noter onayı yapılmış adli sicil kaydı istenmekte. Bu konuda gerek e-devletten, gerekse adliyeden alacağınız adli sicil kaydı tercüme işlemleri için Protranslate.net gibi bir online profesyonel tercüme firmasından faydalanarak evinizi veya işyerinizi terketmeden gerek yeminli gerekse noterli tercüme işlemlerinizi hallederek belgeleri adresinize kargolatabilir, veya online olarak teslim alabilirsiniz.

1 Yorum

 1. Merhabalar,

  Öncelikle faydalı içeriklerle zenginleştirdiğiniz başarılı platformunuz için sizleri tebrik ederiz.
  Sitenizde (http://www.burokratizm.com/adli-sicil-kaydi-nereden-alinir-adli-sicil-kaydi-sorgulama/ bölümünde) sabıka kaydı çevirisi hizmetlerimizle ilgili ufak bir bilgi notu ve sayfamıza ait bir link (https://www.protranslate.net/tr/sabika-kaydi-cevirisi/) paylaşma konusunda sizinle iletişime geçmek istedik.

  Bu konuda bir çalışma yapmamız mümkün olur mu sizlerle?

  Teşekkürler
  Ekrem Yüksel
  Marketing Specialist
  http://www.protranslate.net

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here