Adalet Bakanlığı Personel Alımı 2017

0
37
okunma

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 2017 yılı için Adalet Bakanlığı bünyesine bir çok personel alımı yapılacağını duyurdu. Zabıt katibi, icra katibi ve infaz koruma memuru alımı ile ilgili bütün detaylar haberimizde…

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ öncelikle hakim ve savcı ihtiyacına değindi. AB standartlarına henüz ulaşılamadığını ve bunun için hakim savcı açığının kapatılması gerektiğini belirtti. Bu kapsamda Haziran ayında 2 bin 750 hakim ve savcı personel alımı yapılacağını açıkladı. Bunlardan 2 bini hukuk fakültesi mezunlarından, 750’si ise avukatlardan alınacak. Ayrıca yıl sonunda da tekrar bir alım olacak.

Adalet Bakanlığı Personel Alımı 2017

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a, diğer alanlardan personel alınıp alınmayacağı da soruldu. Bakan Bozdağ bu soruyu olumlu yanıtlayarak 2017 yılında farklı alanlardan alım olacağını belirtti. Bakanın açıklamasına göre Adalet Bakanlığı 2017 yılında zabıt katibi, icra katibi, infaz koruma memuru personel alımı yapacak. Adalet Bakanlığı 2017 personel alımı konusunda başvuru tarihi, personel sayısı gibi detaylar henüz netlik kazanmadı.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here