Kredi Sicil Affı 2017

0
12
okunma

2017 sicil affı, sicil affı, sicil affı 2017, sicil affı kapsamı, sicil affı nedir, sicil affı şartları…

Kredi Sicil Affı 2017

Vatandaşların, geçmiş zaman içerisinde bankalara yapmış olduğu ve ödeyemediği borçlar için yeni düzenleme ile sicil affı getirilmesi sağlanmaktadır. Geçmişte yapılan borçların, daha sonra ödenmesi ile birlikte kara listeden çıkılması işlemi beş yıl gibi bir süre olarak belirtilmektedir. Kara listelerden çıkılmasının en kolay yolu olarak devlet tarafından affedilmek olarak görülmektedir. Nihayet bu konu ile ilgili sevindirici haber Başbakan tarafından açığa çıkmış bulunmaktadır. İki bin on yedi yılı itibari ile Bakanlar Kurulu tarafından onay işleminin ardından Resmi Gazete içerisinde yayımlanarak halka duyurulacak şekilde belirtilmektedir. Kara listeye bulaşan milyonlarca vatandaş, yeni çıkarılan bu yasa ile adeta temizlenerek bu işten kurtulmaktadır.

Sicil Affı Düzenlemesi 2017

Kredilerini ve kredi kartı borçlarını ödeyemeyen insanlar, bu uygulama sayesinde adeta rahat nefes alabilmeleri sağlanmaktadır. Üzerinde bulunan borçlardan dolayı Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi içerisinde ismi bulunan vatandaşlar, belirtilmiş olan altı ay içerisinde borçlarının tamamını kapattığı taktirde bankacılık işlemleri ile ilgili herhangi bir sıkıntı yaşamamak ve olumsuz nedenler ile karşı karşıya kalmamaktadır. Gümrük ve Ticaret Bakanı ise yeni yapılan düzenleme ile kendilerine ait işletme yeri bulunan işletmecilerin yeni kredi imkanlarını bulabileceği ve iş yerleri açabileceği söylenerek adeta iş konusunda insanlara teşvik niteliğinde uygulamalar yapıldığını aktarmaktadır. Sicil affı ile birlikte en az bir milyon insan bu faaliyet kapsamında yararlanacağı belirtilmektedir.

Kredi Notu ve İşverenler

Kara liste üzerinden çıktıktan sonra kredi alıp ve kredilerini belirtilen tarihler içerisinde düzenli olarak yapan vatandaşların kredi notlarının yükseleceği bilgisi aktarılmaktadır. Kredi çekmek isteyenler, bu sayede istedikleri bankadan kredi çekme imkanı sahip olmaktadır. Esnaflar için de yeni bir temiz sayfa olarak görülmektedir.

Yeni kredi imkanları ile belirli sayıda iş yerlerinin açılmasına müsaade edilmektedir. İş sahipleri, bankalardan fayda sağlamaları ve işlerini doğru bir şekilde yürütülmesini amaçlamaktadır. Bu yeni anayasa adeta birçok yöntemleri ile de önemli kapılar açmaktadır.

Sicil Affı ve Bankalar

Yeni çıkan bu yasa ile ilgili bankalar, kendilerine hiçbir şekilde tebliğin gelmediğini vatandaşlara iletiş bulunmaktadır. Bu af sisteminden yararlanmak isteyen vatandaşlar için bankalar oldukça zorluklar çıkarmaktadır. Bankaların, bir an önce bu sistemi uygulaması beklenmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here